Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért játszotta el gyurcsány...

Miért játszotta el gyurcsány és az mszp a nagy szakítást, ha most újra egymásra találtak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
NEM találtak egymásra.
2013. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Szeretem a gondolatébresztő politikai kérdéseket - de ez nem az.


Nem értem, miféle informatív választ vársz erre a kérdésre, kérdező. A sablonos gyurcsányozáson kívül más nem jut eszembe.

2013. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi értelme volt ennek? Az mszp mit tudott elérni ennek a segítségével, hogy gyurcsány úgymond nem lógott rajtuk. Vagy miben lépett előre? Minek volt ez?
2013. jan. 10. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan bonyolult ez. Nyilván egy tőről fakadnak, aztán később voltak köztük bizonyos ellentétek, ami miatt az egyik kivált a másikból, de ez még nem szünteti meg a közös alapok meglétét, nem zárja ki a későbbi együttműködést, de most már két külön entitás között.
2013. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetlen fő oka volt Gyurcsány és az MSZP különválásának - minden egyéb csak körítés. (Előre szólok, nem pártolok senkit, akiről szólok most.)


Ha összehasonlítjuk a Fideszt az MSZP-vel, a Fidesz hatalmi struktúrája mindig is sokkal szilárdabb volt - egy rétege a pártnak stabilan a főbb tisztségekben áll, és nem nagy a mozgolódás. Ez Orbán Viktor hatalmi potenciáljának köszönhető, mert ő egy személyben képes irányt mutatni. Ez a Fidesznek is hasznára válik.


Az MSZP viszont mindig is gyorsan váltogatta a tisztségeit, a pozícióit, ott maga a párt fontosabb volt a személyeknél. Gyurcsány viszont Orbánhoz hasonló ambíciókkal rendelkezik, nem igazán lehet őt csak úgy váltogatni - továbbá ennek megfelelő hatalmi potenciált, támogatókat is szerzett magának.


Ez a két szemlélet nem tűrte meg egymást, ezért Gyurcsány kivált és csinált magának egy pártot, amit Orbán Fideszéhez hasonló módon építhet fel magának.

2013. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válasz egy kis gyöngyszem. Rövid, tömör és egy alapvető igazságra mutat rá, amire én eddig ilyen konkrétan nem gondoltam. Vagyis hogy Gyurcsány egy kis Orbán, az ő stílusát, eszköztárát próbálta Gyurcsány lekoppintani, de ehhez az MSZP nem bizonyult megfelelő közegnek. Jól értem, ezt akartad írni?
2013. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2013. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!