Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendbe lehetne tenni így a...

Rendbe lehetne tenni így a gazdaságot?

Figyelt kérdés

A szolgáltatásban dolgozók fizetését rettenetesen felemelnék, azzal a feltétellel, hogy a növekményt elköltik magyarországi szolgáltatásra.

Az ország GDP-je így rettenetesen megnőne.

Minden GDP-arányos mutató kitűnő lenne.

A bankok meg könyörögnének hogy nekünk adhassanak hitelt.



2013. jan. 7. 22:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Bocs, én napi 800.000 Ft-ra gondoltam.(havonta ez kb 16.000.000Ft) ennyiért dolgozik, de a pénzt nem kapja meg, csak akkor, ha virtuális dolgokra költi. (nem anyag, benzin, élelmiszer)

És akkor is csak a különbözetet, ami pontosan a mostani fizetése.



Itt egy számpélda:

A bébiszitter 100.000 Ft órabért ir a számlára, de készpénzben csak 500Ft-ot kap.

a 99500 Ft kiegyenlítése "kompenzálás" -al történik, mikor a parkolási díjat fizeti.

Adóbevallás:

bébiszitter: kerestem 100.000 Ft-ot

szülő: kerestem 99500 Ft-ot (parkoltatásból)

Állam: GDP nőtt 199.500 Ft-al

2013. jan. 8. 00:08
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Felejtsd el ezt az egészet, és jól vésd az eszedbe a következőt:


A pénz nem érték, csak értéket reprezentál: az ország által előállított termékeket és szolgáltatásokat, tehát mindazt, amire azt a pénzt el lehet költeni. Ha ezen valós értékek mennyisége nem nő, akkor nem leszünk gazdagabbak, akármit is bűvészkedsz a pénzzel. Szegényebbek viszont annál inkább, mert káoszt teremthetsz.

2013. jan. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, egy kicsit hasonlít Ausztriára, ahol marha drága a szolgáltatás.
2013. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezt a célt igen könnyen el lehet(ne) érni, ha egyszerűen mondjuk 3 nullát a jelenlegi forint értékek után tennénk. Akkor minden pontosan 1000-szeresébe kerülne, mint most.


1000-szeresek lennének az árak, és a bérek is, és 1000-szeres lenne a GDP is - DE CSAK SZÁMÉRTÉKBEN.


Azt nem vetted figyelembe, hogy egy pénznem értékét nem a számszerűsége, hanem a beválthatósága, azaz a csereértéke szabja meg. Azaz ha jelenleg például 290 forint ér 1 Eurót (mert ennyiért fogadják el), akkor az 1000-szeresére felduzzasztott (inflált) forintból 290.000 érne 1 Eurót.

Azaz a forint ÉRTÉKE is az ezredrészére zuhanna.

2013. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!