Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez az adósság dolog?

Hogy van ez az adósság dolog?

Figyelt kérdés

Iskolában is ezt halljuk meg a tévében is, hogy a rendszerváltás előtti politika miatt vagyunk ekkora adósságban, mert mindenre hitelt vettünk fel, a gyárak is veszteségesek voltak (na persze, akkor miért volt év végi prémium, mondjuk a nagylaki kendergyárban, mielőtt bárki faggatózna), de a dolgozókat ki kellett fizetni (akkor legalább kifizették).

Most meg, mindig azt mondja a kormánypárt, hogy az előző párt a vezetése alatt meg 4-6-8-1000-szerezte az adósságot.

Akkor most lehet, hogy Kádárék felvettek egy csillió forint kölcsönt, de akkor Gyurcsányék 3-5-7-999 csilliót vettek fel.

Hogy van ez, nemtán hazudnak és a jövőhéten már elfelejtik, mit linkeltek a múlthéten?


2013. jan. 7. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezzel akarják elfedni, hogy mennyire rosszul gazdálkodik a Fidesz. Ahogy azt sem emlegetik sehol, hogy az államkötvények kibocsátása is hitel, mégpedig nagyon drága.

Pár év múlva ihatjuk a levét. Sokkal jobban eladósítják az országot, mint az eddigi többi kormány.

2013. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindkettő probléma: Kádáréknál kezdődött, Gyurcsányék "csak" ráraktak egy nagy lapáttal. Ha legalább az egyik nincs, akkor nagy valószinűséggel nem ott tartanánk, ahol tartunk.

Amúgy ha a Forintokat nézzük, akkor a 98-02 Fidesz kormány alatt is nőtt az adósság. Ha viszont azt nézzük, hogy a "bevételekhez" (GDP) viszonyítva hogy változott az adósság, akkor csökkent.


"Ahogy azt sem emlegetik sehol, hogy az államkötvények kibocsátása is hitel, mégpedig nagyon drága."


Az IMF/EU-tól eddig egyszer vettünk fel hitelt. Ami ugyan alacsonyabb kamatozású, mint az államkötvény, de rövid futamidejű (3-5 év). Az államkötvény ugyan magasabb kamatozású, ám sokkal hosszabb a futamideje (5-10-20 év). Hosszútávon a világon mindenhol az államkötvények teszik ki az adósság nagy részét, az IMF-féle hitelek pedig nagyobb gazdasági probléma esetén jelentenek gyorssegélyt. Gyurcsányék sem rohantak egyből az IMF-hez a 8 évük alatt.

2013. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Iskolában is ezt halljuk"

De ne haragudj már kedves kérdező, ha a te szégyened nyilvános és látható lenne, nem kennéd rá a szomszédodra?


Az Orbán-Gyurcsány-Antall és egyéb rezsimek ráfogták Kádárra, hogy felvett adósságot. Ami valljuk be igaz is. De bammeg azt a népre költötte.

Magyarul megettük, és kiszartuk.


De miét is csodálkozol, hogy ezt tanítják az iskolában!?

PL azén egyik ismerősöm gyermeke komoly sportoló. Sokat hiányzott a versenyek miatt, és azt mondta neki érettségi előtt a töritanár, hogy ha a Holokausztot el tudja mondani akkor megkapja a jó jegyet.


Ha ehhez mit szólsz?

2013. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 rémuralom ***** válasza:
Ez úgy van, hogy mindenki növeli, aztán mindenki rákeni az előző kormányra.
2013. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyurcsányék ugyanazt a hibát követték el, mint 30 évvel korábban Kádárék: a rendszer legitimációja érdekében jóléti tékozlásra vettek fel irdatlan mennyiségű hitelt, gazdasági összeomlásba taszítva az országot.
2013. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Gyurcsányék ugyanazt a hibát követték el, mint 30 évvel korábban Kádárék: a rendszer legitimációja érdekében jóléti tékozlásra vettek fel irdatlan mennyiségű hitelt, gazdasági összeomlásba taszítva az országot."


Az a baj, hogy amíg Kádárék alatt, ahogy az egyik válaszoló is írta "megettük, és kiszartuk", addig Gyurcsányék ami hitelt felvettek, abból ugyan nem ettünk, de a szar mégis megvan.

2013. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valaki kitérne, arra is, hogy annak idején veszteségesek voltak a gyárak, mert ez tuti kamu (a prémiumos rész).
2013. jan. 7. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Kitérek rá: Volt veszteséges gyár de nem sok és mivel minden állami tulajdonban volt így a nyereségesek fedezték ezt, de a veszteségeseket is fenn kellett tartani, hiszen a termékeikre szükség volt, arról nem az ott dolgozók tehettek, hogy egyes termékeket nagyobb befektetéssel lehet csak előállítani, mint másokat.
2013. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 The Vault Dweller ***** válasza:

Kérdező, amikor veszteséges volt a gyár, akkor is osztottak prémiumot. Azért, mert fenn kellett tartani a nyereség és a jólét látszatát. Aztán a veszteséget és a kiadott prémiumot kipótolták a nyugattól felvett hitelekből ilyen egyszerű.


A rendszerváltáskor a privatizációt nem csak jókedvből, és úri hóbortból hajtották végre, hanem bizony azért is, mert a privatizált gyárak többsége nagyon nem volt nyereséges (sőt, pénzt véreztek). Sajnos annak a kornak az óriási hibája, hogy nem kevés nyereséges vállalat is eladásra került, diszkont áron.

2013. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

19:02

"...addig Gyurcsányék ami hitelt felvettek, abból ugyan nem ettünk, ..."


Dehogynem, abból növelték duplájára pl. a nyugdíjkiadásokat.

2013. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!