Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Javulni fog idén a politikai...

Javulni fog idén a politikai és a létbiztonság vagy elmenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Környezetmérnökként diplomáztam, viszonylag jól tudok angolul, valamennyire németül. Ebben a szakmában nem találok sehol sem állást ebben a régióban. Közalkalmazott már voltam 6 hónapos szerződéssel, de még a százezret sem kerestem meg. Most az Auchanban vagyok árufeltöltő és érdekes módon megkeresek majdnem ugyanennyit, ami szégyen.


Amióta a Fidesz van kormányon, azóta sokkal szürkébbnek érzem az életet, és ez most halál komoly. Semmi lehetőség nincs. Kitörni nem lehet. Annyi pénzt nem szerzel, hogy fizesd magadnak az albérletet, jusson kajára, ruhára, kultúrára, némi szórakozásra, kütyükre. 5-ből 3 fiatal tengődik, a kormány nem nyújt számukra semmiféle kiutat, holott ők voltak régen a FIATAL DEMOKRATÁK.


Egy normális jobboldali/demokrata párt sincs itthon amúgy. A Fidesz egy populista katyvasz, sok nagyképű emberrel. A Jobbik ocsmány, amit művel (ráadásul anyai ágon zsidó származású vagyok és ezért is félek, bár már az anyai nagyszüleim is keresztények voltak, de némi kutatással bármi kideríthető). Az MSZP leszerepelt, az LMP meg felfújt lufi. Semelyik sem nyújt élhető alternatívát.


Szóval úgy döntöttem, hogy megyek külföldre jövőre vagy idén év végén, ha nem változik semmi. Rengeteg barátom kint él már. Inkább gürizek kint gyári munkásként. Tök mindegy, hogy hol vagyok: külföldön sem vesznek emberszámba, mert bevándorló vagyok, itthon meg pláne még úgysem.


2013. jan. 6. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igyad inkább a pálinkádat.
2013. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 lindmayer ***** válasza:
persze, lehet hogy a nagy nyugaton az alapvető élelmiszerek kétszer annyiba kerülnek, de sok műszaki és ruházati termék legfeljebb ugyanannyiba kerül, és ott nem kétszer annyit kapsz árufeltöltésért, mint itthon hanem azért talán egy kicsit többet
2013. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Dehogy kerül kétszer annyiba az alapélelmiszer. Most utaztam végig apukámmal Európát. Spanyolból hazáig, mindenhol Lidl-ben, vagy ahhoz hasonló boltokban vásároltunk és sehol nem volt drágább a kenyér, péksüti, tej, szalámi, paprika, mint nálunk. Több országban még olcsóbb is volt, volt ahol a felébe került, mint itt.
2013. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hiába kerül egy kilo kenyér akármenynibe is meg az élelmiszer de hát nem 70ezeré dolgozunk Istenem kik vannak itt-,-'. Angliába két literes üditö 800ft. itt 420körül van ja és 70ezeré gürcölünk ott meg 400.000ft a minimum vagy 350 amit keresünk akkor hol is aj obb?
2013. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
Okosak irkálnak ide be ugy látom
2013. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
...
2013. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!