Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Javulni fog idén a politikai...

Javulni fog idén a politikai és a létbiztonság vagy elmenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Környezetmérnökként diplomáztam, viszonylag jól tudok angolul, valamennyire németül. Ebben a szakmában nem találok sehol sem állást ebben a régióban. Közalkalmazott már voltam 6 hónapos szerződéssel, de még a százezret sem kerestem meg. Most az Auchanban vagyok árufeltöltő és érdekes módon megkeresek majdnem ugyanennyit, ami szégyen.


Amióta a Fidesz van kormányon, azóta sokkal szürkébbnek érzem az életet, és ez most halál komoly. Semmi lehetőség nincs. Kitörni nem lehet. Annyi pénzt nem szerzel, hogy fizesd magadnak az albérletet, jusson kajára, ruhára, kultúrára, némi szórakozásra, kütyükre. 5-ből 3 fiatal tengődik, a kormány nem nyújt számukra semmiféle kiutat, holott ők voltak régen a FIATAL DEMOKRATÁK.


Egy normális jobboldali/demokrata párt sincs itthon amúgy. A Fidesz egy populista katyvasz, sok nagyképű emberrel. A Jobbik ocsmány, amit művel (ráadásul anyai ágon zsidó származású vagyok és ezért is félek, bár már az anyai nagyszüleim is keresztények voltak, de némi kutatással bármi kideríthető). Az MSZP leszerepelt, az LMP meg felfújt lufi. Semelyik sem nyújt élhető alternatívát.


Szóval úgy döntöttem, hogy megyek külföldre jövőre vagy idén év végén, ha nem változik semmi. Rengeteg barátom kint él már. Inkább gürizek kint gyári munkásként. Tök mindegy, hogy hol vagyok: külföldön sem vesznek emberszámba, mert bevándorló vagyok, itthon meg pláne még úgysem.


2013. jan. 6. 10:44
1 2
 1/16 tinialfa ***** válasza:
100%

Röviden?


Itthon egyre szarabb lesz, viszont máshol is egyre szarabb lesz.

Viszont megéri kimenni amíg nem ért össze a két színvonal. Már ha kapsz munkát, ugye :)

2013. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg Fidesz nem változtat a gazdaságpolitikáján, csak rosszabbodni fog a helyzet. Még ha jön utána másik kormány,, annak is évekbe telhet, mire valamilyen eredményt tud elérni.
2013. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Javulás itt? Na ne röhögtess! Ha lehet, innen menekülni kell.
2013. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

A környezetmérnök nem egy halott szakma. Az, hogy mennyit keresel vele, csak rajtad áll, hogy mennyire tudod eladni magad, mennyire vagy jó a szakmádban. Ehhez se MSZP se Fidesz se más kormánynak nincs köze.

Az árufeltöltés külföldön se lesz egy jólfizető "szakma".

2013. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Az egész világon megy tönkre minden.Túlnépesedés is van és ez előbb,vagy utóbb visszaüt,mert mindenhol romlik a közbiztonság is és sehol sem lesz jó.Külföldön is sz@r a helyzet,csak lehet,néhány országban lassabb a pusztulás.Amúgy egyetértek,tényleg egy normális párt sincs itthon.De most mit vársz?Mindenki csak a pénzre hajt.
2013. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az idén biztos nem javul a helyzet!
2013. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak akkor érdemes maradnod, ha a családod, a baráti társaságod vagy valami speciális hobbid ide köt. Ha gyökértelen vagy, illetve a családodnak nincs szüksége rád, már a barátaid is kimentek, akkor semmi értelme itt kínlódnod.


Érdemes azért nem egyedül, hanem valakivel párban elindulni (legyen az jóbarát vagy egy kedves). Akkor a szívedet és az otthont egy kicsit magaddal viszed és könnyebben viseled a kezdeti kiszakítottságot.


Sok sikert!

2013. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%
Menj el de ne is gyere vissza. Azt hiszed ott kolbászból van a kerítés. Majd meglátom mit fogsz szólni amikor egy kiló kenyér 1000Ft-ba vagyis 3-4euróba kerül.
2013. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Piskóti úr nem véletlenül vagy 28%-os...fogalmad sincs az árakról (sem).
2013. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Fáj az igazság tartja a mondás, úgy látszik az oldalon ez lepontozásban mutatkozik meg.
2013. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!