Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hátrányai lehetnek az...

Milyen hátrányai lehetnek az EU-nak hazánkra nézve?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős jogászhallgató és nagyon sok egyetemi tanárok tartotta jegyzetet olvastam el erről és már látom, hogy az únió az nagyon jó dolog.


azt azonban nem értem, hogy aki felvetette a hazánkkal kapcsolatos hátrányait az vajon mire gondolt ? Miért nem olvasni semmi olyat ami az unió hátrányairól lenne az egyetemi jegyzetekben ?


Nem tudom elképzelni, hogy ennek a fantasztikus gazdasági képződménynek hátrányai lennének, hazánkra nézve. Te igen?


2013. jan. 4. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Az egyetemi tanárok manapság jegyzeteket is tartanak? Érdekes. Amúgy ilyen helyesírással hogy jutottál be?

Az EU-nak sok pozitívumát látom, de "fantasztikus gazdasági képződmény"-ről beszélni egy olyan válság idején, mely könnyedén az Unió (rövid u) széteséshez vezethet - hát, nem is tudom...

2013. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem különböző hatásai vannak ránk. Hogy milyen lesz az összhatása, az attól függ, mi hogyan állunk hozzá. Ha teljesen szembemegyünk, vagy teljesen alávetjük magunkat, az nem jó. De ha elfogadjuk és keményen alkuszunk (ahogy pl. a csehek tették a csatlakozáskor), akkor előnyös lehet.
2013. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy jó oldala, ami direkt és szemmel látható, hogy sok projektet pénzelnek EU forrásból, iskolák, rendelők, posták, utak épülnek. Ez mellett az igazi gazdasági hatása ami lehet pozitiv vagy negativ, attól függ, hogy az adott ország, jelen esetben MO, mennyire áll szoros gazdasági kapcsolatba a többi gazdasági unióhoz tartozó országgal. A kapcsolat alatt értsd az export inport arányát az unióba illetve unión kivüli országba. Minnél nagyobb a kereskedelem az EU országaival, annál jobban megéri csatlakozni. Magyarország, és az egész unió helyzete azt igazolja, hogy az EU jó törekvés, korszerű, hasznos, ám mégsem eléggé nyitottak, integráltak az országok, és nem hajlandóak lemondani saját szuverenitásuk 1 részéről, mint például a fiskális politika. A kulturális különbségek is hátrányt jelentenek, és a munkaerő mobilitásán ez meg is látszik
2013. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátrány lehet pl. a szabad áru és munkaerőáramlás miatt a szakemberek elvándorlása és a vámok hiánya miatt egyes magyar forgalmazók nehezebb versenyhelyzete. Ezeket a kormányzatnak kezelni kell tudni. (Ha nem tudja kezelni, akkor szokott mutogatni és szitkozódni.)
2013. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az EU szerintem olyan, mint mikor egy kis közösségből valaki bekerül egy nagyvárosba. nagyon rosszul is járhat, de ha okos és jól alkalmazkodik, akkor rengeteg lehetőség van benne. (És nem a támogatások lenyúlására gondolok.)
2013. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Tisztelt 4-es. A szabad munakerő mozgás nem kizárólag hátrány. A magas munkanélküliség és a deficit (ami a munkanélküliség oka egyrészt) igazán jól csökkenthető ezzel a szabad mozgolódással, és a krizisek hatása csökkenthető az országra nézve. Ha nagy az elvándorlás a munkanélküliek körében, akkor a csökkenő munkaerő felesleg csökkenti a különböző szociális jellegű kiadásokat is. Amikor stabilizálódik a helyzet e téren, és deficit megoldódik, a gazdaság növekedése intenzivebb lesz, mint előtte volt.
2013. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Azon kívül, hogy kifosztanak és korlátozzák a szabadságunkat szinte semmi.
2013. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tisztelt 4-es. A szabad munakerő mozgás nem kizárólag hátrány. "


Ez így van, ezért írtam, hogy hátrány LEHET ! Próbáltam példát írni a kérdezőnek, hogy mit szoktak hátrányként felhozni.

2013. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az uniónak ránk, emberekre nézve rengeteg a pozitív hatása, sőt, az ország bizonyos területei (fejlesztések) sokat profitálhatnak belőle.


Viszont a hátrányait kérdezed, leírok néhányat:

Volt például 12 cukorgyárunk, a hazai szükséglet több, mint másfélszeresét termeltük. Privatizációkkal is vesztetünk belőlük, de a végső döfés az volt, hogy az unió egyes országaiból olcsóbban lehetett behozni. A gazdák támogatást kaptak azért, hogy váltsanak más terményre, így egyetlen cukorgyárunk maradt. Most viszont, a cukor 2/3-a import, a gazdák pedig hoppon maradtak, mert a támogatás egyszeri volt, támogatás nélkül pedig közel sem kifizetődő azt termelni, amire váltottak. Természetesen most már a cukor is drágább, mint annó a drága magyar cukor, szép lassan felvásárlópiacot csináltak belőlünk, a gazdaság tönkretételével.

Ez persze nem az EU intézményének a hibája, hanem a buta kormányé. De mégis ez tette lehetővé.


A másik, a hazai profit külföldre cipelése.

Megtermeljük itthon az epret például, örülünk, ha el tudjuk adni 300 Ft-ért kilóját, ennyiért vásárolják fel. Kiviszik németországba, lepapírozzák, majd behozzák és eladják a nagy magyar gyümölcslégyárnak 1200 forintért kilóját. Nevet nem írok, de azzal szemben, hogy iszonyat hazainak reklámozza magát, német tulajdonban van és a gyümölcs 80%-a külföldről jön be.

Vámokkal is megcsinálnák ezt, de így könnyebb.


Tehát alapvetően nem az unióval van a baj, hanem hogy hagyják a derék vezetőink, hogy kizsákmányoljanak minket (illetve ők maguk teszik ezt). Lehetne okosan és jól csinálni, ha kicsit erősebbek lennénk politikailag.

2013. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

kérdezd nyugat európát 2000ben madj nem recesszióba fordultak, ezért kellett nekik 10 új országot (piacot) bevenni a buliba ... kelet-eunak ez volt a veszte, most már el se lehet képzelni Magyarországot nyugati multik nélkül ennyit a független államok közösségéről ...

Egy gazdasági unió, akkor lehetne működő képes, ha nem csak az árak lennének egy szinten, de a fizetések is ....

2013. jan. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!