Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai lehetnek az Erzsébet utalványnak?

Figyelt kérdés
Valójában nem igen tudom pontosan miről van szó. Csak hallottam róla, ezért érdeklődöm. Ha jól tudom az állami támogatáshoz tartozik, és pénz helyett ezt fogják adni az embereknek. Miiért vezetik ezt be, mikor, és mik lesznek az előnyei és a hátrányai?
2012. júl. 12. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Én cafeteria részeként kapom,fizu mellé.

A semminél végülis jobb,tesco coop elfogadja,el tudom költeni,mind1 hogy ezzel fizetek vagy pénzzel.De én fizu mellé kapom,nekem ez plussz juttatás,ahogy a szép kártya is.


De más a segélyt fogja igy kapni,ami nagy minusz,mert igy a falusi ember csak a helyi drága coopban fogja tudni levásárolni,vagy eladja kevesebbért és a kpért vesz alkoholt.

2012. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- Előnye nincs, mert amióta a Cafeteria is SZJA köteles, legfeljebb az "édes mindegy" kategóriába sorolható", ahogyan azt az első kedves hozzászóló is írta.


- Két komoly hátránya van:

-- Az elfogadóhelyek korlátozott száma. A semmilyen lánchoz, hálózathoz nem tartozó kis boltok, bárhol az ország területen, nem fognak az elfogadói körhöz csatlakozni, ahogyan a a piacon az őstermelő vagy a viszonteladó sem, tehát az azokon a helyeken történő vásárlás - pl. zöldség, gyümölcs - kizárva!

-- A címletezés! A kereskedők a különbséget nem adhatják vissza készpénzben, így minden vásárlásnál keresni kell majd még valamit, ami az összegbe belefér, ami fillérre pontosan nem sikerülhet, így az Erzsébet Utalványra rá kell fizetni (Ha a csupán ebben folyósított segélyek esetén lesz miből!).

A nagyon szerény életmódra átszok/tat/ott embereknél megszűnik a napi "1/2 kg kenyér", "1 liter tej" kategória.


Nem költi ám minden szegény ember a kevés pénzét alkoholra!!!!

Én például soha semmilyen körülmények között nem fogyasztok alkoholt (Még kínálásra sem, és még sört sem!)

2012. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ERZSÉBET utalvány egy nagy sz...

Megalázó még ,ahol lehet is fizetni vele ahogy válogatják

,hogy mit vehet belőle az ember.

Nevetséges , hogy még egy üdítőt vagy kekszet sem fogadnak el vele.

Nem jó kedvében vásárol vele az ember inkább adnának rendes fizetést akkor nem kellenének ezek a jegyek, amivel csak a gyártó jár jól.

Mi lesz ha a családi vagy a segélyek egy részét is ebben adják még egy pelenkát vagy szappant se vehet az ember.

Szégyen aki ezeket kitalálja.

2012. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok,nem tudom miért lettem lepontozva.

Nem azt irtam hogy mindenki arra költi,hanem hogy aki arra akarja,az ugyis megoldja,mert nem névre szól,eladja,mint az üdülési csekket is rengetegen eladják.


Nekem nincs hátrányom ebből az utalványból,mert havi 5ezret adnak,egy vásárlással elfogy,de vannak olyan rokonaim,akik segélyt/közmunkás 47ezret kapnak,nekik szivás lesz.

2012. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont az a gond , hogy nem mindegy , hogy pénzzel vagy jeggyel fizet az ember, mert jegyre egy csomó mindent nem lehet megvenni és maga a helyzet szégyenletes és megalázó, ahogy válogatják, hogy most mire lehet elfogadni...
2012. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!