Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallgatói szerződés?

Hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e,hogy friss diplomával kimegyek külföldre és késöbb kezdek el itthon dolgozni? Esetleg a külföldi keresetemből később kifizethetem?
2012. dec. 23. 18:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"érdemesebb a diákhitelt felvenni, mert annak kedvezményes a kamatja."


Most éppen az...

Senkinek nem ajánlom ezt az opciót!

Semmi garancia nincs arra, hogy 1-2 éven belül nem emelik többszörösére a kamatot. A kedves kormány ígérgetésinek pedig már nem kéne hinni.

2012. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom a részleteket, de én naívan úgy hiszem, hogy diákhitel felvételekor aláír az ember egy szerződést, amiben rögzítve van a 2%-os kamat.
2012. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Komplikato ***** válasza:
74%

"Nem tudom a részleteket, de én naívan úgy hiszem, hogy diákhitel felvételekor aláír az ember egy szerződést, amiben rögzítve van a 2%-os kamat."


11-es által írt kedves kormány meg ugye ennél sokkal súlyosabb aláírt szerződéseket tett semmissé visszamenőleg vagy bírált felül. Mondjuk kapásból a bankadó témában ... Magyarul SEMMIT nem jelent az a szerződés.

2012. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Orbánnak azt se lehet elhinni amit kérdez. Egyik pillanatban a szavát adja a másik pillanatban megszegi az adott szavát, ez még nemzetközi horderejű kérdésekben is elő elő fordul vele(Azeri ügy). Vagy csak végig kell gondolni a választási kampányban ígért dolgait azonnal világossá válik az ő jelleme.
2012. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hallgatói szerződést kormányváltással sem fogják eltörölni, max egyéb módosításokkal. Az eltörléséhez 2/3-os törvény kell ami soha többet nem lesz ebben az országban.

Valaki kérdezte, hogy hogy fogják ellenőrizni. Ez nagyon egyszerű mindenki aláírta a hallgatói szerződést az adataival. Végzést követő 20. évben nem lesz Magyarországon bejelentett munkája a megszabott időre máris felszólítják, aztán behajtják ha nem fizet.

2012. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!