Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok az új "nemkeretszá...

Bumbi02 kérdése:

Mit szóltok az új "nemkeretszámok"-hoz?

Figyelt kérdés

[link]



Tehát jogász, és gazdasági képzés továbbra se lesz támogatva, de germanisztika-néderlandisztika szakirány, anglisztika, keleti kultúrák-altajisztika szakirány, alkotóművészet-zeneszerzés szakirány stb igen.


Tehát a munkaerő piacra több néderlandisztikát végzett diplomás kell, mint könyvelő, jogász, pénzügyes?



2012. dec. 20. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elõre meg lesz határozva melyik szakra mennyi pont kell a bejutáshoz akkor örülök az intézkedésnek. Persze csak ha nem irreálisan túl nagy. Pl ha tavaly kellet mondjuk 300 pont egy adott helyre, akkor most ne kelljen 400 pont de remélem nem így lesz. A jogász és közgazdász szak pedig engem is érint részben de megértem, hogy nem kell annyi közgazdász és jogász, épp ezért én a fizetõs képzést szüntetbém meg és állami helyeket pedig 450 pont felett adnék így olyanok mennének csak akik valóban jó tanulók és jó közgazdászok jogászokká válnának, mert azokra szükség van.
2012. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

amit a kormány csinál az már egyszerűen nevetséges..

egy dologban viszont egyetértek, a kommunikáció és médiatudomány igenis legyen önköltséges.. ne az állam pénzén képezzünk dolgozókat a mekibe

2012. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, vannak olyan szakok, amiket jóval kevésbé támogatnék én is, de nehogy már a néderlandisztika nagyobb fontossággal bírjon, mint a könyvelő, vagy a jogász.
2012. dec. 20. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Orbán döntései mögött logikát és ésszerüséget keresni igen igen meddő dolog.
2012. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a túlképzés miatt nincs jogász, közgazdász támogatás. Nem kell elhinni, amit a kormány mond. Nem fogja az orrodra kötni, hogy a kapitalizmus kiépítése miatt nem támogatják. Ha a túlképzés lenne a fő szempont akkor a fél felsőoktatást fellehetne borítani a néderlandisztikával az élen.

Nézzétek meg a befolyásos pozíciókba milyen végzettségu emberek vannak túlnyomó részben. Jogász, közgazdász. Nem akarják, hogy a proli gyermek befolyásos pozícióba kerüljön, egyszeru kapitalizmus.

Röviden ennyi a véleményem, de ha valaki jobb indokot tud felmutatni azt szívesen meghallgatom. Statisztikák szerint a normális helyeken végzett gazdasági, jogi hallgatók pár hónapon belül eltudnak helyezkedni. Gondolok itt BGF, BCE, ELTE stb. Akkor milyen túlképzésről is beszélünk? Az, hogy ilyen Wekerle Sándor féle diplomákkal nem tudnak elhelyezkedni, az nem a túlképzésről szól.

2012. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fosnak a konkurenciától. Végül is minek ide jogász, közgazdász? Hogy mihez van jogunk meg mihez se, azt majd Orsós eldönti, közgazdásznak meg itt van egy elismert szaktekintély, Matolcsy, aki kinyalta már mindenkinek, aki csak letolta előtte... Érdekes módon a vajda purdéi is jogot tanulnak, amire nincs is szükség a hivatalos verzió szerint...
2012. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A "fosnak a konkurenciától" úgy hülyeség ahogy van. Mire a most felvételizett ügyvédek kikerülnek ténylegesen a munkaerőpiacra addigra párszor megfordul a világ.

A közgázosok pedig nem szereznek akkora tudást, hogy attól hasra lehessen esni.


A keretszám csökkentések és a támogatások pedig nem azt jelentik, hogy a germanisztikára ezek után ötször több embert vesznek fel, hanem azt hogy a meghatározott keretszámon belül nagyobb lesz az államisok arány.Ez lesz akit ösztönöz, de lesz akit nem.


Én közgáz hallgató vagyok, de egyetértek az intézkedések nagy részével.A tüntetőket meg nem értem. Nekik nincs vizsgaidőszakuk?Mert én most tanulok.


Ha eldobnak egy követ legalább 3 jogászt, vagy közgazdászt találnak el. Igenis az tanulhasson ingyen ilyen szakot, akinek az elszántsága és a képessége is megvan hozzá, a többiek pedig fizessék ki, hátha jobban megbecsülik a diplomájukat.


Persze nekem is van olyan ismerősöm aki a közgáz szakot 5 éve csinálja, fizetősön van. Nem érdekli őt, apukáék mindent kifizetnek neki, felmegy vizsgázni, ha sikerül örül ha nem azzal sem foglalkozik.


A diákok hozzáállásán kellene változtatni. A nappalisoké egy vicc. Jelentős részük meg sem érdemli h oda járhat.


TISZTELET a KIVÉTELEKNEK, de most a tüntetéseken nem azok ugrálnak.

2012. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!