Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem értem mi baja van...

Csak én nem értem mi baja van a diákoknak?

Figyelt kérdés

Szóval igazából kicsit értem, csak mások véleményére vagyok kíváncsi. A dolog ami bosszant, hogy szerintem a kormány (nem vagyok szimpatizánsuk) a tanulmányi rendszerben most hozott egy-két elég jó döntést. Mi is ennek a lényege? Az, csak akkor fektet bele pénzt a tanulókba, ha itthon kamatoztatják a tudásukat. Tiszta sor nem? Miért fizessék ki a magyar emberek valakinek a iskoláját, aki elmegy azonnal külföldre, és vissza se néz? Az is jó, hogy szigorítják, vagy ha jobban tetszik szűkítik a keretet. Hiszen, ha valaki épphogy beesik az egyetem államilag finanszírozott helyére, az nem valószínű, hogy elvégzi az egyetemet. És ha nem végzi el, akkor évekig a magyar emberek szintén fizetik a semmittevését. Én is diák vagyok, műszaki karon. Nem fogadtam el az állami finanszírozást, bár megvolt a pontom rá. Azért, mert ez nem kötelező. És itt a következő gondom. Sok helyen hallom, ez a szerződés röghöz kötés. Miért is? Kimehet az ember bármikor. Senki sem fogja visszarángatni. Miért lenne röghöz kötés? Plusz, ez opcionális. Senki nem fogja az emberre ráerőszakolni.


És akkor jön, hogy a gazdasági részen megszüntetik az állami helyeket. Hát persze! Az észrevételeim szerint, ha valaki továbbtanulna, de nem tudja hova, akkor egyből kereskedelem és marketing, meg kommunikáció, meg minden ilyen helyre megy. És akkor sír, hogy nem ér semmit a diplomája. Mit tanulnak akkor ezek közgazdaságtanból ha nem értik? Ha túlkínálat van egy adott szakképzet diplomás munkavállalóból, akkor a munkapiac, nem tud vele lépést tartani. Nem tud helyeket biztosítani. És mivel mindenkinek van a sarokban egy ilyen diplomája, ezért nem ér semmit szinte. Nem becsmérelni akarom azokat akik ilyen pályát választottak, választanának. Csak vegyék észre, hogy amúgy is szarban van az ország, és nem tud irgalmatlan pénzeket költeni olyan képzésre, ami JELENLEG tök fölösleges, mert roskadásig van az ország. Rengeteg olyan diploma van, amiért úgy kapnak a vállalatok mint a cukorért. Ki kell mondjam, hogy igen is aki jelenleg ilyeneket tanul, az azért van ott, mert a szülei azt mondták, hogy kell diploma, mert anélkül nulla vagy, de nem tudja hova menjen. Meglátja, hogy benne van a kar nevében, hogy marketing, vagy gazdaság, és egyből arra apellál, hogy az ilyen nevű végzettség a mai durván kapitalista világban tök jó. LENNE, ha nem gondolnák sokan mások ugyan ezt.


Visszakanyarodva az elejére, nem szeretem a FIDESZ-t. De egy két döntésükkel egyet kell, hogy értsek. Ilyen például a dohányosok visszaszorítása (annak ellenére, hogy én is szoktam hébe hóba) és a jelenlegi felsőoktatási törvények! Felteszem még egyszer a kérdést. Minek fizesse az állam azoknak a marha drága képzését, ami felesleges, mert úgyse lesz vele munkája, vagy úgyis kimegy az országból, és így csak más országnak dobáljuk ki az embereket, marha drágán? Kérlek írjátok meg, hogyha szerintetek nincs igazam valamiben, vagy ha éppen egyetértetek!



2012. dec. 18. 21:41
1 2 3 4
 31/39 lindmayer ***** válasza:
100%

"Én maximálisan egyet értek a kérdzeővel, az orvosokat ezért ne sajnáljuk annyira az összes orvos ismerősünknek elég jól megy. Lehet nincsenek jól megfizetve de tudjátok mekkora adóemelés lenne ha 100000-ről 500000-re emelnék a fizetésüket.ugyanugy elfogadnák a hálapénzt. "

arról nem is beszélve hogy az orvosok töredéke kap csak hálapénzt, a többi nem, ja és az ápolók meg asszisztensek sem nagyon kapnak hálapénzt

2012. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Igen, mert akik magyarorszàgon èlnek azok csak azèrt teszik mert hülyèk ahhoz hogy külföldön èrvènyesüljenek. Màs oka nincs hogy a szülöföldödön, vàrosodban laksz
2012. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van olyan is, csak nagyon kevés.

Azért nem kellene minden orvostól azt várni, hogy játssza a mártírt. Nem tudom miért él az a tévképzet az emberekben, hogy aki orvosnak megy, az mindenről lemond emiatt.

Te vajon lemondanál a gyerekről, családról, saját lakásról, kocsiról? Talán nem kellene ezt várni az orvosoktól sem.

És igen, akármennyire nem tetszik, az fog itt maradni, akinek van pofája a nyugdíjastól előre elkérni a "hálapénzt". Meg akinek van pofája azt mondani, hogy majd akkor foglalkozik veled, ha előbb fizetsz.

Meg lesz néhány olyan, aki azért marad itt, mert külföldre nem veszik fel (mert mondjuk olyan hülye).

Meg lesz pár olyan is, aki tényleg mártír. De mint mondta, abból nem sok van. És talán nem is kellene elvárni.

2012. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Mi vidèken lakunk, apukàm igazgató helyettes, kapott màr olyan àllàsajànlatot is hogy idèzem" hàzat lehetne venni belöle" csak az orszàg màsik felèben volt. De mègse fogadta el mert itt lakik az egèsz család, itt született. A pénz nem minden.
2012. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire értetlen vagy?

A pénz nem minden, így van. Ezért is mondom, hogy ha fizetnének 200 ezret, akkor a f.szom se menne külföldre háromszor annyiért. Egyszerűen nem éri meg. Ez a hazám, ez az otthonom, itt magyarul tudok beszélni.


Gondolom apád igazgatóként nem 90 ezret keres.

Mert bizony nem mindegy, hogy 2-300 ezer helyett ajánlanak 1 milliót, vagy 90 helyett....


Nem értem ezen mit nem lehet felfogni. Apád van akkor is maradt volna a seggén, ha minimálbérért gürizne? Kötve hiszem.

2012. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosis hozzászólónak sokmindenben igaza van,de azért valljuk be,az orvos nem egy olyan szakma amiről nem lehet pontosan tudni mit takar.Mint az ilyen-olyan kommunikácio,manager,stb.Gyerekkorunktól kezdve mind járunk orvoshoz, tudjuk milyen munkakörülmények várhatók,milyen fizetéssel.Igen szégyen a fizetés,meg a körülmények is.Ez tény.De akkor ne menj orvosnak,előre tudhattad,hogy ez vár rád.

Én például biológusként végeztem.Az országos állategézségügyi intézetben dolgozom laborban,hasonlóan közalkamazotti bértábla szerinti fizetésért.De nem hőzöngök,mert én választottam,és sejtettem,hogy ez lesz.Ha sok fizetés lett volna a cél,akkor informatikusnak,mérnöknek mentem volna...

Az államnak viszont egyvalamiben nincs igaza:Ha itthon akarja "röghöz kötni "az emberket ,akkor adjon munkát!Anyukám mondta(ő tanár) kádár renszerbe is volt ilyen,hogy az ösztöndíjért cserébe bevállaltad,hogy xy eldugott faluba(ahol tanárhiány volt) tanítasz x évet.De ott megvolt a konkrét munkahely,adtak szolgállati lakást akkor stb.Ennek csak így van értelme!Azt nem várhatják el,hogy a semmire itthon maradjon éhen halni,a szülei vagy az esetleges barátja/-nője/férje/felesége kinek mi van :) nyakán lenni évekig!

2012. dec. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

"De ne menj orvosnak"


1. 18 évesen az ember nem tudja felmérni, hogy mit jelent 90 ezer forintból élni. El se tudja képzelni, hogy milyen lesz majd az, mikor már családot szeretne.

2. Nagyon szép lenne, ha senki nem menne orvosnak. Majd gyógyítaná mindenki magát? Vagy mégis hogy?

Így is eléggé megcsappant az érdeklődés az orvosi iránt, és annak a maradék embernek a 90%-a is elhúz innen, aki bevállalja.

3. Azért más az, hogy vmilyen munkaerőre nincs szükség és azért kap keveset, meg más az, ha szükség van rá és úgy.

4. Az orvosi egy példa volt, amit azért hoztam fel, mert én abban vagyok benne. De ez nem azt jelenti, hogy amit leírtam, az csak az orvosokra igaz.

2012. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Én fel tudtam mérni 18 évesen kb mit jelet ahogy a Tankcsapda dalszövege is mondja:"(...)Nézd meg jobban,hogy élnek anyádék(...)"

Mint írtam Anyám tanár,szóval sejtettem,hogy nem lesz a 90 ezerből se lakás,se kocsi,de még étterembe járás se.Hogy ez amúgy elég nagy baj,az más kérdés.

Amúgy mindig lesz 1-2"őrült" aki elhivatottságból a kevés fizu ellenére is orvosnak/tanárnak/kutatónak stb megy:-)

Ha meg netán kifogsz egy jól kereső férjet/feleséget akkor meg pláne nem szempont a családalapítás szempontjából(nekem nincs,nem azért mondtam,mielőtt valaki meggyanusít:-D)

De mindez nem azt jelenti,hogy jó,hogy ilyen kevés a fizetésÜNK,vagy ezzel bármilyen szinten egyetértenék.

2012. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Hűha van itt minden. Valaki, olyannal ért velem egyet, vagy olyanba köt bele, amit nem is írtam :D.

Először is a kedves első hozzászólóhoz írnék. Miért lennék birka? Hülye válaszra mit írjak? Írtál egy abszolút hülyeséget, és azt mondod rá, hogy az az igazság, én meg birka vagyok. Hagyjuk is, hes-hes.


Valaki itt azzal értett velem egyet, hogy ne sajnáljuk az orvosokat. De hát én őket sajnálom a legjobban. :D Mert hivatottság kell ahhoz, hogy bárki azt a munkát végezni tudja, hiszen valljuk be, nem leányálom mások betegségei között ülni nap mint nap. Ráadásul irgalmatlan drága, és időigényes a képzés, és külföldön a szakács kisegítő többet keres. (aki felvágja az uborkát az étteremben meg ilyenek. És igen úgy is többet keres, hogy kint drágább minden) Szóval az orvosoké minden tisztelet, mert ilyen rossz körülmények közt, ilyen tiszteletreméltó munkát végeznek. De írhatnának olvashatóbban :)


És akkor aki a közgazdaságtanomba kötött bele: ilyenre sem emlékszem, hogy írtam, de ha írtam is volna, nem változtat a mondani valóm lényegén. Tegyük fel hogy hogy egy országban egy xy szakmából szükség van 1000 szakmabelire. Ebben az országban ebből az xy szakmából jelenleg van 5000 ember xy diplomával. 1000 hely betöltve, 4000 munkanélküli. Akkor a válság közepén, miért költsön az ország irgalmatlan pénzt azért, hogy legyen 5600 xy munkanélküli? Ennyi csak a mondanivalóm lényege.

2012. dec. 23. 01:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!