Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem értem mi baja van...

Csak én nem értem mi baja van a diákoknak?

Figyelt kérdés

Szóval igazából kicsit értem, csak mások véleményére vagyok kíváncsi. A dolog ami bosszant, hogy szerintem a kormány (nem vagyok szimpatizánsuk) a tanulmányi rendszerben most hozott egy-két elég jó döntést. Mi is ennek a lényege? Az, csak akkor fektet bele pénzt a tanulókba, ha itthon kamatoztatják a tudásukat. Tiszta sor nem? Miért fizessék ki a magyar emberek valakinek a iskoláját, aki elmegy azonnal külföldre, és vissza se néz? Az is jó, hogy szigorítják, vagy ha jobban tetszik szűkítik a keretet. Hiszen, ha valaki épphogy beesik az egyetem államilag finanszírozott helyére, az nem valószínű, hogy elvégzi az egyetemet. És ha nem végzi el, akkor évekig a magyar emberek szintén fizetik a semmittevését. Én is diák vagyok, műszaki karon. Nem fogadtam el az állami finanszírozást, bár megvolt a pontom rá. Azért, mert ez nem kötelező. És itt a következő gondom. Sok helyen hallom, ez a szerződés röghöz kötés. Miért is? Kimehet az ember bármikor. Senki sem fogja visszarángatni. Miért lenne röghöz kötés? Plusz, ez opcionális. Senki nem fogja az emberre ráerőszakolni.


És akkor jön, hogy a gazdasági részen megszüntetik az állami helyeket. Hát persze! Az észrevételeim szerint, ha valaki továbbtanulna, de nem tudja hova, akkor egyből kereskedelem és marketing, meg kommunikáció, meg minden ilyen helyre megy. És akkor sír, hogy nem ér semmit a diplomája. Mit tanulnak akkor ezek közgazdaságtanból ha nem értik? Ha túlkínálat van egy adott szakképzet diplomás munkavállalóból, akkor a munkapiac, nem tud vele lépést tartani. Nem tud helyeket biztosítani. És mivel mindenkinek van a sarokban egy ilyen diplomája, ezért nem ér semmit szinte. Nem becsmérelni akarom azokat akik ilyen pályát választottak, választanának. Csak vegyék észre, hogy amúgy is szarban van az ország, és nem tud irgalmatlan pénzeket költeni olyan képzésre, ami JELENLEG tök fölösleges, mert roskadásig van az ország. Rengeteg olyan diploma van, amiért úgy kapnak a vállalatok mint a cukorért. Ki kell mondjam, hogy igen is aki jelenleg ilyeneket tanul, az azért van ott, mert a szülei azt mondták, hogy kell diploma, mert anélkül nulla vagy, de nem tudja hova menjen. Meglátja, hogy benne van a kar nevében, hogy marketing, vagy gazdaság, és egyből arra apellál, hogy az ilyen nevű végzettség a mai durván kapitalista világban tök jó. LENNE, ha nem gondolnák sokan mások ugyan ezt.


Visszakanyarodva az elejére, nem szeretem a FIDESZ-t. De egy két döntésükkel egyet kell, hogy értsek. Ilyen például a dohányosok visszaszorítása (annak ellenére, hogy én is szoktam hébe hóba) és a jelenlegi felsőoktatási törvények! Felteszem még egyszer a kérdést. Minek fizesse az állam azoknak a marha drága képzését, ami felesleges, mert úgyse lesz vele munkája, vagy úgyis kimegy az országból, és így csak más országnak dobáljuk ki az embereket, marha drágán? Kérlek írjátok meg, hogyha szerintetek nincs igazam valamiben, vagy ha éppen egyetértetek!



2012. dec. 18. 21:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
26%
A közgáz a munkanélküliek melegágya!
2012. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Komplikato ***** válasza:
100%

1. A kérdező összes leírt "tényére" tudnékellenérvet hozni, de nem fogok most 4 órát azon görcsöklni , hogy a témában kijött millió cikket be linkelgessem, ha a kérdezőt ennyire nem érdekli.

2. Ha az 1-es pontban leírtak nem lennének igazak, még érteni vélném, hogy lehurrogtad, de így az jön le, hogy kérdezőnek csak helyeselni szabad, véleményt ne írjon senki. Akkor minek kérdezi?

3. 9-es ezeket hol olvastad a diákok követelései között? Pont határ csökkentés? Nem gyanús, hogy a keretlétszám megvágást most a ponthatárok buherálásával még tovább szűkítették?


Ha valaki elvégzi az egyetemet/fősulit van biztosítéka meló helyre? Nincs

A kormány igyekszik olyan irányba terelni a gazdaságot, hogy legyen új munkahely? Nem, azzal teljesen ellentétes irányba mennek.

Biztosítva van a Diákhitel 2 nem változik menet közben? Nincs.

Ha a keretszám szűkítés miatt kevesebb lesz a diák nem dőlnek be iskolák, amiknek már most is nagyságrenddel kevesebb pénzt adnak mint működésre kell?

Ha bedőlnek majd megy a többi millióhoz a sok oktató és tanár, mi?

Olyan szakokat szűkítettek amiből túlképzés van? Nem. Akkor miről beszélünk?

Egy diplomás sok pénzt hoz az államnak ha sikerül elhelyezkednie? Igen. Akkor miért csak a kiadási oldal jön elő indoklásoknál?

2012. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%

Komplikato nem mondott hülyeségeket.


Az a gond, hogy lehet jönni ezzel, hogy ne termeljünk más országnak, csak mint írva lett már, nem ezért mennek el az emberek.

Valamint elég sok a ferdítés abban, amiket a kormány mond, de született erről nagyon-nagyon sok cikk, hogy hol is vannak a gondok.

2012. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
90%

Nekem csak annyi a velemenyem, hogy annak idejen mielott megvalasztottak volna a fideszt, egesz maskepp nyilatkozott errol a temarol Orban Viktor: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T-Yh..

Nem az a baj, hogy at akarnak szervezni dolgokat, hanem az, hogy folyamatosan az ellenkezojet teszik annak, amit a megvalasztasuk elott igertek.

2012. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Komplikato ***** válasza:
100%

14-es az meg a másik fele, hogy az összes ígéreteiknek és 2008-2010 közötti állításaiknak ellenkezőjét teszik. Millió videórézlet és újságcikk bizonyítja, már akinek ilyen szelektív a memóriája, hogy szükség van rá.

Leszavaztuk az előző kormány alatt az X forint tandíjat? Igen. (Mondjuk akkor sem azért, mert nem volt rá szükség, hanem mert ilyen hülyén vezették volna be ők is.)

Erre most ugyan azok akik akkor szervezkedtek ellene most pofádba röhögnek és 3xX tandíjat beböfögnek? WTF?

2012. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Komplikato!


Nem azért írtam ide, hogy az egómat növeljem azzal, hogy helyeselnek nekem. Azért írtam, mert szeretnék tisztán látni! Nem akarok elvakult lenni, tudni akarom, hogyha rosszul gondolom a dolgokat. Ezért is megkérlek, ha nem minden, de legalább egy-két állításom cáfold. Nem hurrogtam le senkit, egyszer reagáltam csak úgy, hogy nem fogadom el a választ, mégpedig az általad is felhozott nincs munkahely érvnél. Igen nincs munkahely. Akkor fizessünk még több diplomát? Persze, munkahelyeket kéne teremteni. De nem teremtenek, hanem elveszik azokat. Ez teljesen így van. És éppen ezért nem kéne annyi diplomát fizetni. Tehát vannak ezek a lehetőségek: sok pénz diplomára, sok pénz munkahelyre. Ez lenne a legjobb, fölösleges gépelnem miért. De ha ezt nem valósítják meg, akkor a következők maradnak: sok pénz diplomára, kevés munkahely teremtésre. Kevés pénz diplomára, sok munkahelyre. Illetve kevés pénz diplomára, kevés munkahelyre. (a munkahely jelen esetben egyszerűsített példa, nevezhetjük munkapiaci kondíciók teljesítésének, a munkakínálat felől) Mivel látjuk, hogy a kormány nem költ a munkahelyekre, akkor legalább ne költsön diplomára. És ahogy látom a diák társaim nem azért tüntetnek, mert nincs melóhely. Hanem mert nem fizeti ki nekik az állam a diplomát, hogy kihúzhassanak külföldre. Hát még szép, hogy nem. Szerintem. Természetesen, ez nem hosszútávú megoldás, de egy pár évre jól jönne az a plusz pénz, mikor mindenki leminősít minket bóvliba.


Továbbra is mondom, hogy nem helyeselést várok, hanem mindenkinek a véleményét szívesen elolvasnám, mert szeretném tudni, hogyha nincs igazam, vagy éppen igen, vagy csak félig. Nem akarok beszűkült látókörű lenni. (Sajnos sokan vannak az országban amúgy is)

2012. dec. 18. 22:42
 17/39 anonim ***** válasza:
18%

Én se vagyok fideszes, nem szavaztam rájuk. De a diákokkal sem értek egyet, pedig magam is egyetemre járok, negyedéves vagyok.

Válaszom lehet, hogy nem lesz sokaknak túl szimpatikus, de leírom, hogy "belülről" hogy látom.

Úgy érzem, hogy ez az egész diáktüntetés valahol mesterségesen gerjesztve és fizetve van. Nem hiszem el, hogy most már tett engedményeket a kormány, és 4000 férőhely miatt még továbbra is kötik az ebet a karóhoz.

Ráadásul nekem a HÖOK ne mondja, hogy az én nevemben beszélnek, mert sosem szavaztam rájuk, és sosem kérdeztek meg. A HÖK-választás az egyetemen egy vicc. Kb. senki nem megy el, csak akiknek megígérik, hogy jöhet segíteni bulit szervezni. De ezt nem csak nálunk tapasztalom, hanem más egyetemre járó barátaim is hasonlókat mondanak. Szerintem nincs ezzel baj, hogy lecsökkentik az államilag támogatott helyek számát, sőt néhány helyen én még tovább csökkenteném. Most miért fizessen az állam (az adófizetők pénzéből, már bocsi, hogy ilyen proli szófordulatot használok, de valahol igaz) akkor ha egyszerűen nem kell több olyan képesítésű ember? Aztán ha végez, akkor meg kihúz külföldre..

2012. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%

Először is leszögezném, hogy ez a Fidesznek egy olyan megmozdulása, melynek elveivel egyetértek, a gyakorlatával nem (elgondolás 5-ös, kivitelezés 1-es). Szerintem is be kell vonni a diákokat finanszírozásba, de nem így. Szerintem is lehet kérni valamit cserébe (itthoni munkát), de nem így. De kezdjük a legelején!


1. Röghözkötés

Tudod, hogy honnan indult a röghözkötés? Az orvosoktól. Azoktól, akik 14 órákat dolgoznak nettó 100e forintért, és közülük csak pár kiváltságos kap hálapénzt. De ők dolgozzanak ezért az éhbérért, kvázi rabszolgamunkában 12 évig itthon (tanulmány*2), anélkül, hogy bármi esély lenne jó életszínvonalra. És hogy ne lehessen elfogultsággal vádolni a döntést, bevezették mindenkire.

Nem baj az, ha a diákoknak vissza kell adniuk valamennyit az ösztöndíjért. Van ilyen, pl. a HAESF ( [link] kivisznek egy évre kinti céghez dolgozni, ösztöndíjat kapsz, majd három évet itthon töltesz el, vagyis a kinti tapasztalataidat, kapcsolataidat kamatoztatod itthon. Bevállalható ár. De a mai világban bevállalni még 7 évet se vállalhat be az ember, nem hogy 12-t, mint az orvosok. Én informatikusként dolgoztam kint is, itthon is. A kinti ismeretségemet kamatoztatom itthon. Az orvosok miért ne tanulhatnának új technikákat, eljárásmódokat, miért ne fejleszthetnék a kapcsolatokat?

Mindent egybevéve, ha valaki azt mondja, hogy egységesen, minden ösztöndíjas diák bevállal 3 évet (egyetemi diplomások mondjuk 4-et), akkor a kecske is jól lakik, és a káposzta is megmarad. Így viszont a kecske éhendöglik (mert a legjobb diákok fognak kimenni külföldre tanulni), a káposzta elrohad, és a káposztaföld is kipusztul.

Minimális visszafizetés igen, de 7-8-12 év már nem!



2. DIákhitel

Tök jó lenne, ha nem vérezne ezer féle sebből a konstrukció. Mi garantálja, hogy a feltételek ugyanazok lesznek 20 év múlva is? Mi garantálja, hogy az állam nem módosítja egyoldalúan a hitelfeltételeket? Mi történik, ha a 300e forintos állásod után munkanélküli leszel, és a 2 évvel ezelőtti fizud alapján kell kifizetned a törlesztőket (jelenleg ez a konstrukció). Hogy fizeted ki a 15 milliós orvosi képzésedet egy 100e HUF-os fizetésből? Ki akar így orvosnak menni? (hisz belőlük aztán dömping módjára képeznek) Mi történik akkor, ha én történész vagy tanár akarok lenni, és az alacsony fizetésemből egyszerűen nem telik a törlesztőre? És emellett vállaljak (több) gyereket (családi adózás, yesss), szerezzek magamnak tetőt (félretenni lehetetlen, hitelt nem kapok ilyen anyagi helyzetre)?

HA úgy lenne, mint Skóciában vagy Angliában (itt talán már változott a konstrukció, pár éve még ez volt, amit írok), akkor tökre támogatnám. Ugyanis itt egy meghatározott fizetési szint felett kezdesz el törleszteni, és addig törleszted, míg vissza nem fizeted, vagy 55 éves nem leszel. Ha nem sikerül törlesztened, akkor az állam így járt (így van rákényszerítve arra, hogy piacképtelen szakmákra ne adjon támogatást - ellentétben a mi Sportkormányunk ötletével, akik extra létszámot akar a TF-en...).

Életképes diákhitel igen, de ezt így nem.


3. Keretszámok

VAnnak kamuszakok, ahonnan piacképtelenebb(!fontos! Még így is könnyebben helyezkednek el, mint a diploma nélküliek!) képesítéssel jönnek ki a diákok. Ezeket finanszírozni felesleges! Ez tény! Na de most akkor döntsék már el, hogy azokat támogatják, akikre szükségük van, azaz könnyen elhelyezkednek, vagy akiknek nem lesz jól fizető állásuk! Lásd a Corvinus közgáz képzését, ahonnan kikerülve művészet nem állást találni (persze semmi sem lehetetlen). Erre a képzésre a piacnak szüksége van! De a hajdúbojtorjánalsói főiskola közgázképzésére meg nincs! Akkor nem az a megoldás, hogy egyiket sem támogatjuk, hanem hogy a hajdúbojtorjánalsói intézményt nem támogatjuk, a Corvinust meg ezerrel! A közgazdász és jogi (nem ügyvéd, bíró és közjegyző, mert ezek már nagyon specializáltak) képzés általános, de pont ezért sok helyre jók. Közigazgatás, nagyobb cégek, stb...

Szóval keretszám racionalizálás igen, de ezt így nem.


Összevetve látod, hogy sok probléma van a Fidesz mostani megvalósításával, és lehetne kompromisszumos megoldást is találni, ha nem erőből nyomna le mindenkit, hanem valóban konzultálna az érintettekkel, valóban folytatná az Együttműködési Rendszerét.

2012. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Az, csak akkor fektet bele pénzt a tanulókba, ha itthon kamatoztatják a tudásukat. Tiszta sor nem? "


Persze, ebben van logika. Meg akár azt is mondhatnánk rá, hogy jogos. Viszont akkor az államnak

1. munkát kellene biztosítania azok számára, akiket kötelez az ittmaradásra (de ugye ilyenről szó sincs a szerződésben)

2. normális fizetést kellene biztosítania, amiből meg lehet tisztességesen élni (erről megint csak szó sincs a szerződésben)


A saját példámon keresztül talán megérted, hogy miért is nem jogos a "röghözkötés"


18 évesen, tojáshéjjal a seggemen elhatároztam, hogy az orvosira adom be a jelentkezésem. Persze anyámék tartottak el, soha egy számlát sem kellett befizetnem, nem kerestem soha pénzt, azt sem tudtam, hogy mennyiből lehet normálisan megélni.

Természetesen államira mentem, mert azért annyira nem állunk jól, hogy a szüleim kiperkáljanak 12 milliót a 6 évre. De hát ugye az orvosi diploma hasznos, munkanélküli nem leszek vele, meg hát ez is érdekel, mást el se nagyon tudtam volna képzelni.

Bár államilag finanszírozott szakra járok, azért így sem éppen olcsó az egyetem. És itt most nem a buliköltségekről beszélek. Orvosi könyvet 10-15 ezer forint alatt nem kapsz. Már első évben egy laza 100-as ment el a különböző felszerelésekre (könyvek, jegyzetek, köpeny, gumikesztyű!!-mert ugye még azt is magamnak kell venni, szike-csipesz). Pedig nem vettem meg minden könyvet, egy csomót csak kölcsönöztem, vagy nem túl legális módon szeretem meg (nem lopásra gondolok, mielőtt vki félreérti). És akkor még enni is kellene, lakni is kellene vhol.

Az egyetem alatt igen sok órám volt/van, amik nagy része kötelező is, így természetesen mellette dolgozni nem tudtam. Nyáron 1 hónap elmegy a vizsgaidőszakkal, 1 hónapig pedig kötelező nyári gyakom volt, amiért természetesen egyetlen forintot sem kaptam. Azaz maradt egy hónapom a nyárból, ami alatt esetleg dolgozhattam volna és pénzt kereshettem volna.

Ugye az egyetem 6 évig tart, időben kezdtem remélhetőleg időben is végzek, azaz 24 évesen már kézhez is kapom a diplomámat. De utána még mindig csak egy senki vagyok ugye, önállóan semmit nem csinálhatok, előbb kell vmi szakképzés. A legtöbb 5 éves, én is egy ilyenre pályázom. Persze szerencse, ha egyáltalán felvesznek, hiszen hiába van orvoshiány, rezidensi helyből nincs annyi, mint ahány orvos végez.

De tegyük fel felvesznek. A fizetésem nettó 90 ezer forint. Tehát ott vagyok 24 évesen, és 90 ezer forintból kellene elindulnom...

Persze az orvosok nagy részének a párja is orvos (na nem azért, mert mással nem érjük be, hanem mert gyakorlatilag a tanulás, a suli, a munka mellett nem igen lehet máshol ismerkedni). Azaz van egy pár, akiknek az össz keresete 180 ezer forint. Ha azt veszem, hogy mondjuk bp-n egy albérlet alapból minimum 50 ezer, a felnőtt bérlet két emberre csaknem 20 ezer forint. Hát akárhogy nézem, félretenni nem sokat lehet belőle.

Persze azért 24 évesen az ember már azon is elgondolkodik, hogy nem ártana egy gyerkőc sem (esetleg több). Szerinted ennyi pénzből van esélye rá? Hát erősen kétlem.

Lehet azzal jönni, hogy "de a hálapénz", meg "de a magánpraxis"...na de kérem.

1. A rezidens nem kap hálapénzt.

2. Ha később szakorvosként elfogadja, ő lesz a legnagyobb g.cinek kikiáltva a világon, mondván, hogy ő kap fizetést

3. Magánpraxist nyilván csak szakorvosként nyithat, amire ugye lesz vagy 29 éves. De ugye az sem ingyen van, de a 110 ezer forintból hogy szedje rá össze a pénzt?


Nah és akkor ilyenkor jön az, hogy az ember fogja magát, és elhúz külföldre. Mert úgy érzi, hogy igen is joga van családot alapítani meg gyereket szülni. Mert nem szeretne lemondani a gyerekvállalásról, és nem szeretne 45 éves koráig várni a szüléssel.


Nehogy azt hidd, hogy az emberek olyan baromi könnyen hagyják itt a hazájukat. Itt van a család, a barátok. Itt az anyanyelvén beszélnek, külföldön meg csak egy idegen.

A legtöbb ember nem úgy megy ki, hogy örök éltére kint akar maradni, hanem csak pénzt akar gyűjteni, hogy egyáltalán elinduljon valamerre. Mert itthon tisztességes munkával egyszerűen nem lehet.


Unokatesómék is ezt csinálták. Kimentek alig több, mint egy évre Angliába úgy, hogy az idő nagy részében csak az egyikőjük dolgozott. Nem éltek nagy lábon, de nem is spóroltak mindenen, normálisan éltek. Az alig több mint egy év alatt ilyen módon 7 millió forintnak megfelelő összeget tudtak elrakni.

Aztán hazajöttek.


Tesóm pl. kezdő informatikusként megkeres havi 180-200 nettót. Nem valami stresszes meló, ahogy elnézem, még csak emberéletek se múlnak rajta. Néha kiviszi a cég ideoda vmi konferenciára, fizet neki nyelvtanfolyamot...


Hát tudod, ha kezdőként kapnák 180-200 ezret, a büdös életben nem jutna eszembe elmenni innen. Én szeretnék itt élni, minden ide köt. A fene se akar egy másik nyelven baromkodni, ha van sajátom.

2012. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

22:42!


"De nem teremtenek, hanem elveszik azokat. Ez teljesen így van. És éppen ezért nem kéne annyi diplomát fizetni. Tehát vannak ezek a lehetőségek: sok pénz diplomára, sok pénz munkahelyre. Ez lenne a legjobb, fölösleges gépelnem miért. De ha ezt nem valósítják meg, akkor a következők maradnak: sok pénz diplomára, kevés munkahely teremtésre. Kevés pénz diplomára, sok munkahelyre."

Ok! Szerinted kivel tudsz több értéket teremteni? Egy betanított gyári összeszerelővel, vagy egy világlátott mérnökkel? Ki ért a csoportok, a pénzügyek megszervezéséhez: egy szobafestőmázoló, vagy egy közgazdász? Ki fog biztos szerződéseket írni: egy hentes, vagy egy jogász? Ki fog exportban értékesíteni: a nyelveket beszélő diplomás, vagy a "májnémizlájos" lakatos? Ki fog eladhatóbb terméket előállítani: a WC-s néni, vagy az informatikus? (direkt olyanokat soroltam fel, akiknek csökkentették a keretszámát).

Közhely, de igaz: a tudás hatalom. A jó diploma meg tudást ad. Az pedig kelendő a piacon. Nem csak itthon, de az egész globális világban. Inkább költeném 50.000 egyetemista képzésére a pénzt, mint 400.000 WC-s néni fizetésére (de mondhattam volna MÁV-os vakvágányellenőrt vagy hivatali aktatologatót is).

(persze, vannak felesleges szakok, ahogy írtam azt a 22:52-es posztban, de nem mindegyiket)


22:45!

Olyan vagy, mint akik azt mondják, hogy nem szavazok, nem folyok bele a politizálásba, mert "ne mondja, hogy az én nevemben beszélnek, mert sosem szavaztam rájuk, és sosem kérdeztek meg". Ha nem szavazol, nem reklamálhatsz. HÖK-ös sosem voltam (csak gimiben), de belefolytam a dolgokba, vittem ügyeket a tanár, dékán elé, képviselve diáktársaimat. És a HÖK segített nekem, nekünk. És én igenis mentem választani, mert tudtam, hogy nem akarom, hogy hülyék képviseljenek engem. (persze, tudom, hogy vannak legendásan rossz HÖK-ök, de erre sem az a megoldás, hogy kívülről fújolok, hogy sz@r, és nem csinálok semmit...)

2012. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!