Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a diákság megérdemli...

Szerinted a diákság megérdemli a tandíjat? Olvasok sok sok kommentet, és azt veszem észre, hogy sok középkorú lenézi a diákokat. (Tovább)

Figyelt kérdés

Idézem: "Csak füveznek és isznak, egy percet se dolgoztak még, és semmivel nem törődnek, de ha a kis életüket megbolygatják, máris rohannak sírni. Közpénzen naplopóak 5-6 évig, aztán amint megvan a diploma, tépnek külföldre, és le se szrják mi lesz az országukkal, ami felnevelte őket."


Ilyen és ehhez hasonló tartalmú forrongó kommentek ítélik el a "télirózsás forradalmárokat.


Neked mi a véleményed? Nem csak a kormányról, hanem erről az egész szituációról.


2012. dec. 18. 08:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%

A legdurvább probléma mégis az, hogy a sok elmerokkant azért jár egyetemre, hogy jó fizetést kapjon(!).



az egyetem tudást ad, nem jobb fizetésre vagy állásra jogosító papírt ;)

A tudásnak az a célja, hogy TE SAJÁT MAGADNAK teremts munkát.

Kár, hogy a magyar szeret rabszolga lenni és arra képzi saját magát. Ez igaz még az egyetemistákra is, elég csak a kommentek olvasni és a "miért megyek külföldre" kezdetű kifogásokat...

Az egyetemisták azért vannak, hogy a tudásukkal ők próbálják felvirágoztatni a környezetüket, nem pedig másoknak pitizve egy havi százassal többért gürcöljenek.

Az a melós feladata lenne.

2012. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
22%

utolsó vagyok...

Üdvözlet a kapitalizmusban, ahol kommunista felfogású(minden ingyen) emberek élnek: Magyarország.

2012. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
98%

"egy havi százassal többért gürcöljenek.

Az a melós feladata lenne."


Aha, megint csak ide lyukadunk ki?!Miért is lenne épp a melós feladata egy százassal többért gürizni??

Igen, ez magyarország, tipikus magyar mentalitással, már csak ezért is szerencsés, aki innen elköltözik.Külföldön a melós is ember,aki nem csak egy százassal többért "gürizik",bár lehet, a diplomás ott is többet keres, de a szakmunkás is kap annyi fizetést, amiből vígan él.Talán itthon is hasonlóan kellene megbecsülni minden dolgozót, akkor nem menekülnének külföldre.

A melósnak sem dolga, hogy éhbérért dolgozzon!

2012. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
95%

Csak két példa:egyik ismerősöm takarítani ment külföldre egészségügyi végzettséggel,750 ezret keres havonta.Másik ismerősöm Írországban hegesztő, 800 ezer FT/hónap...Már évek óta kint vannak, nem terveznek hazajönni, köszönik jól vannak.A melós sem palimadár és fejőstehén sem.De ez csak kettő a sok közül, akiket az én ismerőseim közül kimentek, azok közül egy sem költözött vissza.


"Minden ingyen kell"...Nem!De amikor már az emberektől a lehetőségeket is sorra elveszik, az a pofátlanság legmagasabb foka.

2012. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

A pénzesek/középosztály gyerekei így is mind egyetemre mennek. Olyan nincs, hogy valaki a futószalag mellett kössön ki diplomás szülőkkel a háta mögött.


Én is azért jártam egyetemre, hogy a szakmámban eleve magasabb biztosabb pozícióból indulhassak, és ez be is jött. Nem érzem magam "elmerokkantnak" ezért a stratégia miatt.


Engem kisgyerek korom óta arra neveltek, hogy tanuljak, érjek el el magas végzettséget, hogy aztán jó legyen a fizetésem, és nyugodtan élhessek.

Negatív példának pedig az útépítő melósok voltak: napi tizensok óra fizikai meló, csóró fizetés...

2012. dec. 18. 11:59
 26/37 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos teljesen igaz hogy a mai fiatalságot ugyan úgy ítélik meg mint 20-30-40-50 évvel ezelőtt!

Pedig rengeteg szakon és rengeteg diák valóban keményen tanul és az hogy hét végén elmegy egyet inni a haverokkal vagy szórakozni egyet, nem kéne hogy irígykedés és megvetés tárgyává tegye őket!

Most arról nem is beszélve amikor egyesek felemlegetik hogy "bezzeg régen mi halálra dolgoztuk magunkat"... jah és minden nap többen el is haláloztak a kemény munkában!!

Szerintem ezt a bezzegelést el kéne felejteni! Azért mert az elmúlt 200 év fejlődése folytán nagyjából elmondható hogy az embereknek egyre kevésbé kell nehéz fizikai munkát végezniük és egyre jobban kell érteniük a gépekhez, számítógépekhez!

És a jövő ez! A gépesítés!

Hiába erőltetjük hogy egyre több kétkezi munkás legyen mert nem ez a jövő!

Annó ökörrel szántottak és lehetett bezzegelni hogy az mennyivel inkább munka mint traktoron "könnyedén" szántani de egyszerűen ha valamit lehet könnyebben és egyszerűbben akkor miért ne?

Egyszerűen egyre inkább szükség van az egyetemi tanulmányokra a legtöbb termelési folyamathoz!

A kétkezi munkások meg mindig is fontosak lesznek mert nélkülük az egész gépezet megakadna!

De ha egy takarító ma már takarítógéppel is körbemehet akkor miért esne neki egy szál törlőronggyal a 10.000 négyzetméteres felületnek??


Ja és az meg "természetes" hogy "régen mindenki keményebben dolgozott és a mostani fiatalság csak a züllést ismeri és mind lumpen"!!

Ezt már évezredekkel ezelőtt is így gondolták az emberek!! :))

És csak utólag mondjuk hogy "lám milyen nagyszerűek voltak az 56-os egyetemisták..."!



Andizsuzsi:

Sajnálom hogy egy kérdéshez ön csak személyeskedéssel tud hozzájárulni és még csak egy nyúlfarknyi kommenttel sem magához a kiírt kérdéshez.

És ezennel minden tiszteletem a szüleié amiért ők a "legvidámabb barakkban" is olyan keményen dolgoztak hogy gondolom akár napi 14-16 órákat mint senki ebben az országban!

Szüleim munkájából kifolyólag elég sok munkahelyen megfordultam és biztos vagyok benne hogy egyik gazdaságban vagy gyárban sem találkoztam az ön szüleivel, lévén hogy a "szétdolgoztuk magunkat és estére meghaltunk" munkás ritka volt mint a fehér holló!

További jó személyeskedést és a kommunista szombatok éltetését, a mai fiatalság lefikázását kívánok...

Vagy egyszerűen csak élvezze hogy nem szól hozzá a kérdéshez és így Trollkodhat egyet!!!

2012. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
4%

2Negatív példának pedig az útépítő melósok voltak: napi tizensok óra fizikai meló, csóró fizetés..."


És a csóró fizetést pedig ki állapítja meg az útépítő melósnak?Hát az agyoniskolázott, "középosztálybeli " főnöke!

Mert a munkásra "nem jut pénz".Persze hogy nem, de luxus mísmásokra igen!Hát az ilyen hozzáállású értelmiségiek ne is menjenek külföldre, hanem sokkal messzebb!

2012. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Egyébként a hasonló egymásnak ugrások senkinek nem kedveznek, egyedül a kormánynak, mert amíg a melós és a diplomás, a főnök és a beosztott, a fiatal és a nyugdíjas egymásra mutogat, addig egyesek jót röhögnek ezen és zavartalanul tömik a zsebüket.Amíg mindenki csak a maga érdekével lesz elfoglalva és magasról tesz a másikra, addig itt nem lesz előrehaladás.Amíg a diplomás sír, hogy kevés a fizetése, de lesz@rja, hogy a melósnak még kevesebb, amíg a főnök sír, hogy nem tellik harmadik luxusautóra, miközben a feketén dolgozó beosztottja örül, ha megkapja a minimálbérét, addig ez az ország csak egyre jobban merül bele a kakiba.Közös célok kellenének, a másik érdekeit is figyelembe venni, ne csak azt, hogy nekünk jó legyen.
2012. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

"És a csóró fizetést pedig ki állapítja meg az útépítő melósnak?Hát az agyoniskolázott, "középosztálybeli " főnöke! "


Nem értem ez mit változtat azon a tényen, hogy a szüleim nem akarták, hogy melós legyek, hanem tanult.

2012. dec. 18. 14:26
 30/37 anonim ***** válasza:

A melósok is vannak jól keresők és tudod miért, Kedves Szegény Melósok Uram/Hölgyem?

Mert nem beosztottnak mennek hanem vállalkozók.


Valójában 8 általánossal is elég sok gazdag ember van, aki aztán elvégezteti a diplomással a munkát. Ezt nem látják sokan, hogy a tudás nem arra való hogy "jó fizetésed legyen", mert azzal csak rabszolga vagy, annyi a különbség hogy fentebb vagy a szolgák között mint a minimálbéres, de ugyanúgy rúgnak rajtad párat és ülsz.

Ez a nem mindegy. A tudás használni is kellene, nem úgy felfogni hogy "diplomás vagyok, több tudású robot, több pénzt kapok. bíííp" :)

2012. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!