Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a diákság megérdemli...

Szerinted a diákság megérdemli a tandíjat? Olvasok sok sok kommentet, és azt veszem észre, hogy sok középkorú lenézi a diákokat. (Tovább)

Figyelt kérdés

Idézem: "Csak füveznek és isznak, egy percet se dolgoztak még, és semmivel nem törődnek, de ha a kis életüket megbolygatják, máris rohannak sírni. Közpénzen naplopóak 5-6 évig, aztán amint megvan a diploma, tépnek külföldre, és le se szrják mi lesz az országukkal, ami felnevelte őket."


Ilyen és ehhez hasonló tartalmú forrongó kommentek ítélik el a "télirózsás forradalmárokat.


Neked mi a véleményed? Nem csak a kormányról, hanem erről az egész szituációról.


2012. dec. 18. 08:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
95%

"legyen teljesen ingyen. legyen jo fizetes mindenkinek. legyen mindenki boldog."


Megdöbbentő a hasonlóság a nagyobb pártok programjaival... legalábbis annak a részével, ami a szórólapokra ráfér.

2012. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
19%

"legyen teljesen ingyen. legyen jo fizetes mindenkinek. legyen mindenki boldog."


Elvileg úgy lenne jó, nem?

Csak az a baj, hogy mindíg vannak, akiknek csípi a szemét, ha a másiknak is jó!

2012. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Csak szólok, hogy ez nem az én meglátásom, ez egy azok közül a kommentek közül, ami a fejleményekre reflektál.


Valahogy azt látom, hogy ez a tanult, kevésbé tanult réteg, a pénzes és a csóró közötti feszültség most megint felhevül.

Van az a beszólás, hogy tanultál volna többet, nem kéne ezt meg azt csinálnod.


Mondhatni a jobb helyzetben lévő is lenézi azt, aki lent van. Amolyan élettől jól megérdemelt büntetésnek tekinti a többségi társadalom azokat, akik bolti eladók, buszvezetők, építési melósok. Ezek tükrébe nem csoda, hogy az egyszerűbb beosztottak irigylik és megvetik a diplomásokat.


Egy kommentenlő írt még ilyet valahol: "Nem elég, hogy az én adómból lébecolja el az éveit semmit tevéssel, de aztán még fölém osztják be, hogy dirigáljon."

2012. dec. 18. 10:06
 14/37 anonim ***** válasza:
50%
ma 10:04 hat igen mert nem masnak IS jo, hanem csak masnak jo, nekik meg nem. ha lenne normalis fizetes kozel annyi diplomas (meg nem diplomas) se menne kulfoldre, ha a szakmunkasoknak is lenne normalis fizetes es a fonokok nem kizsakmanyolnak oket akkor ok se haborognanak hanem mindenki szepen csinalna amit szeret meg amihez ert. jo persze mindig vannak kivetelek akiknek semmi nem eleg :D de amugy el van ku.va az egesz rendszer, azitt a baj.
2012. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak erre reagálnék: "Csak füveznek és isznak, egy percet se dolgoztak még, és semmivel nem törődnek, de ha a kis életüket megbolygatják, máris rohannak sírni. Közpénzen naplopóak 5-6 évig, aztán amint megvan a diploma, tépnek külföldre, és le se szrják mi lesz az országukkal, ami felnevelte őket."


- Füvel nem volt még dolgom, ivással meg nagy ritkán. Egyetemistáknál a hétvégén kívül alig van erre lehetőség. Hétvégén meg egyébként is pihen az ember.

Nem dolgoznak? Az egyetem talán nem munka? De igen, ráadásul, mintha két műszakban csinálnád: először reggeltől délutánig bent ülsz, aztán délutántól estig tanulsz és beadandókat állítasz össze. Aki szerint az egyetem nem megterhelő, valószínűleg nem járt még egyetemre (vagy nagyon rossz helyre).

Az meg, hogy az egyetemen kívül nem dolgozik soha az ember, inkább ritka kivétel.

És sokan nem lépnének külföldre, hanem maradnának itt.

2012. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan végzős vagyok a Debreceni Egyetem Eü karán, minden héten van legalább 1 zh-m. Nincs időm bulizni, tanulni kell, mert ez nem az a büfészak épp..ha tandíj lenne, nem tudnám fizetni, nem lehetne diplomám, mert a családom nem olyan gazdag hogy félévente kitudjon 200 ezer forintot fizetni nekem. 200 km-re tanulok az otthonomtól, tehát van útiköltség és kollégiumi díj is, na meg az itt élés sem két fillér. És van egy bátyám is, aki fent tanul Pesten, félévente neki is minimum annyi lenne a díj. Nincs semmiféle anyagi segítségünk a kormánytól, mert a normális családoknak nem adnak. Apa-anya dolgozik, éhbérét ugyan, de tanárok. Mi a bátyámmal spórolunk ahol tudunk, de normális az életszínvonalunk.


Ennyi az előzmény.


Na most..ha itthon nem adnak munkalehetőséget, márpedig nincs, ezt a felettünk már diplomások mondják, legalább 40-en, különböző számú nyelvvizsgákkal, különböző tudásszinttel. Akkor miért maradnánk itthon? Megpusztulni? Értem a kormány logikáját persze, hogy kiképeznek minket, mi meg elmegyünk, de adnak más lehetőséget? Itthon max 130 ezret kaphatnék a melómért, ha lesz lehetőségem egyáltalán. Külföldön ez kb a 2-3xosa.

Szeretem ezt az országot, imádom a magyar nyelvet, és itt akarok élni, mert szerintem a Bükk szépségét egy Adriai tenger nem tudja kivitelezni, pedig a tengert is szeretem :) De..ha családot akarok alapítani, és márpedig egyszercsak majd akarok, akkor ahhoz pénz kell. Én is kiakarok menni külföldre, van ott ismerősöm, aki segít, tudom hogy mi merre hány méter, nem vagyok naíva, hogy azt higgyem ott minden más. De vissza is akarok jönni, és itthon, ha van már pénzem egy kisebb házat venni és itt élni. És ez visszahozza a dolgokat egyensúlyba, ha így történhetnének.


Ám a másik részét is megértem..sok büfészak van, ahol tényleg az megy mint a beidézett, én is ismerem ezt a fajtát. Azokat kéne kiszűrni..pl egy szabad bölcsész vagy egy bölcsész mit csinál? Nem sértegetés az ilyen irányultságúaknak, csak kíváncsi vagyok, mert én nem tudom, így kérdezem.


Hát ennyi a véleményem:) 21/L

2012. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, munka..itt, ahol tanulok, gyárak vannak, sormunkák. Napi 8 órát monoton munkát végeznek nagyon sokan ebből az iskolából, mert kell a pénz. Kb 3000 ft egy nap. Cserébe zombin jössz haza, kész vagy tőle mint a fene, élni sincs energiád, nem hogy tanulni.


Utcsó voltam.

2012. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
"Ha a paraszt nem dolgozna,a az úr éhen halna".-Mondja a régi bölcs közmondás és milyen igaz!Normális országokban nem nézik le a szakmunkásokat sem, mivel értelmes ember tudja, hogy az a munka is épp olyan fontos, mint bármely másik.De hát sajnos a magyar mentalitás még nagyon gyerekcipőben jár!
2012. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
97%

"Ám a másik részét is megértem..sok büfészak van, ahol tényleg az megy mint a beidézett, én is ismerem ezt a fajtát. Azokat kéne kiszűrni..pl egy szabad bölcsész vagy egy bölcsész mit csinál? Nem sértegetés az ilyen irányultságúaknak, csak kíváncsi vagyok, mert én nem tudom, így kérdezem. "


- Hidd el, el tudnak helyezkedni különböző helyeken, és nem, nem gyorséttermekben.

2012. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
64%

A teljesen ingyen felsőoktatás a sok selejtnek kedvez akik hiába tanulnak, úgysem lesz belőlük semmi a felfogás miatt(sültgalamb), a fizetős meg a gazdagoknak.


Ezt úgy kellene megcsinálni, hogy aki nem végzik el bizonyos szinten az egyetemet, vagy egynél több évet/félévet bukik, annak azt a szemesztert amit elbukik, ki kell fizetnie.

Ezt hívják igazságosnak.


Azzal pedig egyetértek, hogy röghöz kötik a diákokat. A MI adónkból tanulnak, hogy aztán a külföldiek vagyonát gyarapítsák a mi kárunkra.

2012. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!