Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán hogyan...

Szerintetek Orbán hogyan érthette azt ma, hogy nem lesznek a felsőoktatásban keretszámok?

Figyelt kérdés

" jövőre nem lesznek keretszámok a felsőoktatásban."


[link]


2012. dec. 15. 16:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
47%
Az emelt szintű érettségi annyira meg lesz emelve, hogy vagy diplomát is kapsz a kezedbe, vagy úszott az egész, hacsak nem akarsz fizetni.
2012. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Remélem azt jelenti, hogy fizetős lesz a felsőoktatás, végre. Már épp itt volt az ideje! Ingyen ebéd nincs! Így legalább, aki elvégzi, mehet külföldre, ha akar, mert nem az állam pénzén tanult.
2012. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Remélem azt jelenti, hogy fizetős lesz a felsőoktatás, végre. Már épp itt volt az ideje! Ingyen ebéd nincs! Így legalább, aki elvégzi, mehet külföldre, ha akar, mert nem az állam pénzén tanult."


Gondolom te nem akarsz továbbtanulni?

2012. dec. 15. 17:40
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

"Gondolom te nem akarsz továbbtanulni?"


Én már nem, de 2 gyerekem tovább fog tanulni és így is támogatom a tandíjat! El kell jutni odáig, hogy semmi sincs ingyen! Így legalább a fiatalok majd nem végigbulizni akarják az egyetemet, hanem végigtanulni, ha nem akarnak majd a több félévért még többet fizetni! A második és harmadik diplomámért én is fizettem, nem is keveset, de nem sajnáltam a pénzt, mert a tanulásra kell pénzt áldozni, de nem államit! Az nem járja, hogy egyesek évekig járnak állami pénzen, majd kicsapják őket! Így sohasem lesznek felelősek a saját tettükért! Ha fizetni kell a tanulásért, akkor a diák meggondolja, hogy valóban olyan szakot választott, amivel nagyobb eséllyel el is tud majd helyezkedni.

2012. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

15/15, Igazad lenne, hogy fizessen mindenki a tanulásért, ha mindenki olyan jómódú lenne , mint te. De a többségnek nincs félévente fél-egymilliója a tandíjra!

Szerinted csak a gazdagok gyerekei tanuljanak tovább?

2012. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

ma 17:53


HA annyira ellene vagy az ingyenes képzésnek akkor az első diplomádat miért ingyen szerezted meg?


És ha valakinek nincs pénze a tandíjra? Így van az ország nagy többsége. És az rendjén vagy, hogy most pont azok akarják elvenni az ingyenes oktatást, akik az ÖSSZES diplomájukat ingyen szerezték meg és most van pénzük a saját gyerekeiket iskoláztatni?


És mint mondtad. hogy vannak akik nem fejezik be. A kormányszóvivő is elkezdett 2 doktori iskolát, viszont a doktori címet nem szerezte meg. Tehát nem fejezte be őket.

2012. dec. 15. 18:10
 17/31 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Szerinted nem undorító az, hogy a fidesz 2008-ban ellenezte a tandíjat, mikor még jobb feltételekkel akarták bevezetni, most pedig egyetért vele?
2012. dec. 15. 18:12
 18/31 anonim ***** válasza:
88%

". Szerinted nem undorító az, hogy a fidesz 2008-ban ellenezte a tandíjat, mikor még jobb feltételekkel akarták bevezetni, most pedig egyetért vele?"


Az akkori népszavazással én akkor sem értettem egyet.

Én magam, mindig is tandíj párti voltam.

2012. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
25%

"15/15, Igazad lenne, hogy fizessen mindenki a tanulásért, ha mindenki olyan jómódú lenne , mint te. De a többségnek nincs félévente fél-egymilliója a tandíjra!

Szerinted csak a gazdagok gyerekei tanuljanak tovább?"


Egyáltalán nem vagyok gazdag. Egyszerű, átlagos életet élek.

És egyáltalán nem mondtam olyat, hogy csak a jómodúak tanulhassanak. Csak azt nem értem, hogy itt miért gondolja mindenki, hogy aki gazdag az csak hülye lehet, aki pedig szegényebb, az csak okos lehet. Én mindig az ellenkezőjét tapasztaltam eddigi életem során. De nem ez a lényeg. Egy jól kidolgozott diákhitel konstrukcióval ez a kérdés is megoldott. A tanulásba be kell fektetni az egyénnek, de nem az államnak. Aki normális szakon végez, annak nem gond elhelyezkedni sem, így hamar visszafizethető a hitel. Az meg egy nagy lőzung, hogy milyen dolog hitellel kezdeni az életet. Mert aztán lakáshitellel kezdeni az megéri? A diákhitel ellen nagyon sokan háborognak, de bezzeg, aki plazmatévét vesz hitelre, annak egy szót sem szólnak! A tanulás egy befektetés! Hosszútávú!

2012. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

"A diákhitel ellen nagyon sokan háborognak, de bezzeg, aki plazmatévét vesz hitelre, annak egy szót sem szólnak! A tanulás egy befektetés! Hosszútávú!"


Maelismerte Orbán, hogy a diákhitellel eladósítják magukat a fiatalok.

2012. dec. 15. 18:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!