Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rajtam kívül észrevette már...

Rajtam kívül észrevette már valaki, hogy a magyar emberek egyfolytában csak nyavajognak mindenért, de tenni még egészen apró dolgot sem akarnak?

Figyelt kérdés

Van jó pár ismerősöm, akik folyton nyávognak, hogy nincs pénzük, erre minden nap lemegy nekik egy doboz cigi vagy egy elköltenek hetente 10 ezret piára, amikor pedig megkérdezem őket, hogy miért nem mondanak le róla, hogy legyen mani, akkor megsértődnek rajta, hogy én ilyet kívánok tőlük.


Aztán van ugyanez olyan ismerősömmel, aki nagyon túlsúlyos és mondom neki, hogy segítek, mert folyton panaszkodik, hogy neki milyen rossz emiatt az élete. Erre leordít engem, hogy mit képzelek magamról és adjak neki 300 ezer forintot kölcsönbe, mert nem veszik fel őt dolgozni a súlya miatt sehova. És én vagyok a rossz, mert nem adok...


Nektek is van ilyen?



2012. dec. 14. 22:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy mindenki mindent az államtól vár. A magánéletben, hogy emberként egy picit megerőltessék magukat, hogy letegyék például a cigit, amit nem is maguktól kellene, mert itt vagyok, hogy segítsek és bíztassam őt és akkor sem hajlandó megerőltetni magát...


Hány ember van, aki felajánlkozik, hogy segít a másikon és utána mégis ez jár neki?


Aztán meg megy a panaszkodás, hogy milyen egy ország ez...

2012. dec. 14. 22:57
 12/18 A kérdező kommentje:
Tehát, ha nekem valaki felajánlaná, hogy segít rendbeszedni az életem és ott áll majd mellettem és hisz bennem, akkor nem elküldöm őt a ..., hanem azt mondom, hogy jó, vágjunk bele és nem hagyom magamat ütni a páromnak és nem pusztítom el saját magamat dohányzással, miközben folyton panaszkodom, hogy krákogok és nem kapok levegőt miatta.
2012. dec. 14. 23:00
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as

A felsoroltak mind alanyi jogon járnak minden állampolgárnak, ha akarnak élni vele

Nem ezzel kéne takarózni

20/F

2012. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én észrevettem, és engem is baromira idegesít.
2012. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy 10e piára?

Haver az napi 2-3 sör. "


Az 4 500.

2012. dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Syrakusa ***** válasza:

13-as Alanyi jogon jár?Hol????Te hol élsz?Remélem a Földön,mert nincs űrhajóm......

- biztos megélhetésem

Tényleg,az állam segít benne avgy Ő garantálja?Mióta?Hogy

- biztos szállásom

Hol adnak biztosszállást?

- egészségügyi ellátásom

Az EÜ ellátásért fizetek!

- folyamatos munkahelyem

Azt nem az államnak köszönhetem,semmi köze hozzá!

- különböző szociális ellátásaim

Mik is?

- biztonságérzetem

Na ez még talán ok!De ezt sem az államnak köszönhetem hanem Magamnak....

2012. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én itt most munkahelyszerzés címszóval nem arra gondoltam, hogy valaki nem talál munkát, mert az rendben van, hogy keresel és nem találsz, hanem az ismerősöm egyszerűen kövér és meg is mondja, hogy ezért nem veszik fel sehova és nagyon utálja a helyzetet, de lefogyni sem akar, mert nem. Akkor szembe kellene néznie a saját testsúlyproblémájával. Pedig mondtam neki, hogy én kiállok mellette, először egyen kevesebbet és olyan ételeket, amik kevés kalóriát tartalmaznak, majd ha lead pár tíz kilo-t, akkor végre tud majd futni is és akkor én elmegyek fele futni, hogy még jobb legyen és még jobban fogyjon. Erre nekem jön, hogy mekkora állat vagyok és inkább adjak neki kölcsön 300 ezer forintot, ne tanácsokat osztogassak, mert ő nem kér belőlük. De most őszintén, felajánlom neki még a segítségemet is, amit nem sok gondokkal küzdő ember kap meg, csak nagyon kevesen és akkor sem, nem és nem...
2012. dec. 15. 10:18
 18/18 anonim válasza:
Ez van sajnos. Tényleg ilyen nép vagyunk. 10-es jól látja. Én is próbálok minden pozitívat meglátni az életben, pedig ha tudnátok, miken mentem keresztül...nem is vagyok hajlandó elmesélni, mert panaszkodás lenne csak.:)
2012. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!