Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rajtam kívül észrevette már...

Rajtam kívül észrevette már valaki, hogy a magyar emberek egyfolytában csak nyavajognak mindenért, de tenni még egészen apró dolgot sem akarnak?

Figyelt kérdés

Van jó pár ismerősöm, akik folyton nyávognak, hogy nincs pénzük, erre minden nap lemegy nekik egy doboz cigi vagy egy elköltenek hetente 10 ezret piára, amikor pedig megkérdezem őket, hogy miért nem mondanak le róla, hogy legyen mani, akkor megsértődnek rajta, hogy én ilyet kívánok tőlük.


Aztán van ugyanez olyan ismerősömmel, aki nagyon túlsúlyos és mondom neki, hogy segítek, mert folyton panaszkodik, hogy neki milyen rossz emiatt az élete. Erre leordít engem, hogy mit képzelek magamról és adjak neki 300 ezer forintot kölcsönbe, mert nem veszik fel őt dolgozni a súlya miatt sehova. És én vagyok a rossz, mert nem adok...


Nektek is van ilyen?



2012. dec. 14. 22:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ez amúgy valahogy rohadtul társadalomromboló hatású, ezért írta ide. Rengeteg problémát okoz az országnak ez a hozzáállás.
2012. dec. 14. 22:30
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, észrevettem, pl Te is itt panaszkodsz, hogy sokan panaszkodnak. Ha ezt nem írod ide, egyel kevesebb panaszkodó lenne.
2012. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A másik dolog, hogy van egy nőismerősöm, akit lelkileg terrorban tart a párja és egyszer már bántalmazta is őt fizikailag is. Erre mondom neki, hogy megyek és segítek válni, kiállok érte meg minden, mert amúgy kedves, jólelkű és szerény teremtés és hihetetlen boldog lennék, ha látnám őt kivirágozni, de így csak sötétségbe taszítja magát.


Erre látom rajta, hogy nagyon húzza a száját, hogy ő mégsem akarja ezt a válós dolgot annyira, mert neki ez a kapcsolat igazából nem is annyira kellemetlen és sok probléma van a szakítással, így inkább gyötri magát ahelyett, hogy megerőltetné az akaratát és lépne...


Ilyennel mit lehet tenni?

2012. dec. 14. 22:36
 4/18 A kérdező kommentje:

"Igen, észrevettem, pl Te is itt panaszkodsz, hogy sokan panaszkodnak. Ha ezt nem írod ide, egyel kevesebb panaszkodó lenne."


Ha nem tűnt volna fel, én próbálom megoldani a bajokat, felülemelkedni rajtuk, mert nekem van akaraterőm és rendezni akarom a környezetemet és segíteni azokon, akik szét vannak esve, mert egy normálisabb társadalomban akarok élni, ahol a lehető legtöbb az elégedett ember. Erre idejössz te és benyögöd ezt a baromságot, hogy panaszkodom. Elmész a francba.

2012. dec. 14. 22:39
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, ez egy lusta nép. Legalábbis én az vagyok. Sajnos.
2012. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező! Én is ezt látom. Mindenki mindent az államtól vár! Nagyon rosszat tett a gondolkodásnak a szocializmus. Mindenki panaszkodik, de senki nem tesz semmit az élete jobbá tétele érdekében.
2012. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Édes anyud meg nyögni szokott.


Gondolkodj már te állat.

Pont olyan vagy mint akit akar faragni a hatalom az egész társadalomból!


Csontsovány minden extrától mentes kenyéren és vízen élő zombikat. Akiknek nincsenek sem igényei sem elképzelései, akiknek már az is pazarlás ha kiköpik a meggymagot!


Mi az hogy 10e piára?

Haver az napi 2-3 sör.

(nem iszom nem dohányzom)


De még is? Milyen társadalom az ahol egy átlag ember ennyit nem tehet meg? Persze ha kólázni akar az is baj, hiszen az még drágább mint a sör. Vagy ha húst is akar néha enni az a kib@szott szemét aljas hedonista!


Szerintem te életedben nem dolgoztál egy percet sem.

2012. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Ööö, szerintem az állam felelős azért, hogy nekem legyen:

- biztos megélhetésem

- biztos szállásom

- egészségügyi ellátásom

- folyamatos munkahelyem

- különböző szociális ellátásaim

- biztonságérzetem

Még szóljatok, ha valamit kihagytam. Nekünk is tenni kell, de ha az állam tojik ránk, akkor cseszhetjük.

2012. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

"Kérdező! Én is ezt látom. Mindenki mindent az államtól vár! Nagyon rosszat tett a gondolkodásnak a szocializmus. Mindenki panaszkodik, de senki nem tesz semmit az élete jobbá tétele érdekében.



Na te vagy még egy barom!


Nagyon kevesen vannak akik valójában az államtól várnak valamit is. Egyszerűen a lehetőségek nagyon kakásak.


Debreceni vagyok.

Tudod mekkora pusztulat van itt?

Semmire nincs igény, se pénz.

Anélkül meg ugye semmi nem működik.


Szerinted mit várnak az államtól az emberek?

Konkrétan.


És mit kellene tenniük?

2012. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis meg lehet oldani a problémát, hogy panaszkodsz, hogy sokan panaszkodnak, meg úgyis hogy te nem panaszkodsz. Én az utóbbit választom. Pláne a panaszkodó típusokkal szemben. Ha megkérdezik mi történt, azt mondom hogy csupa jó. Csakazértis. Árral szembe. Mostanában sokan száz dologból meglátják azt az egy rosszat, de mi van a 99-cel? És ha csak egy jó van a százból, vedd észre azt. Máris egyel kevesebb panaszkodó lett. Ennyit tudsz tenni, nem a világot megváltani.
2012. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!