Van itt közöttünk pártoktól független olyan ember, aki meg tudja mondani, hogy hova vezet a jelenlegi kormányzás?
Független ugyan nem vagyok, de nem is kötődöm egy párthoz sem. Megpróbálom józan parasztival leírni, amit gondolok.
Jelenleg azt csinálják, hogy különböző adók formájában szépen lassan elveszik az emberek keresetének x%-át. (Kivonják a tőkét a gazdaságból). Ennek az a következménye, hogy az egyén kevesebbet fog költeni, lévén, hogy nincs miből. Kisebb lesz az igény a termékekre, csökken a fogyasztás, aminek következtében munkahelyek zárhatnak be, ezek a munkanélküliek pedig szintén kevesebbet fognak költeni, lévén, hogy nincs miből. Kb ez játszódik itt, már egy pár éve. De visszafelé is igaz: Ha a nagy cég azt mondja, hogy neki nem elég a 60ezer jó magyar forintnyi haszon a hiper-szuper telefonra, és megemeli a bolti árát (első kézből tudom: tervezői, jogdíjakkal, gépszervizeléssel, munkások bérével egy darab okos-telefon előállítási költsége nem éri el a 10$-t). Kevesebb ember fogja megvenni. Ergo kénytelenek csökkenteni a gyártott mennyiséget, de az árat már nem fogják. Megint az következik, hogy kénytelenek elbocsájtani embereket, akiknek szintén nem lesz pénzük megvenni, és ez egy mocskos ördögi kör. Lényegében így jött létre a "gazdasági válság".
Megoldás szerintem? Csökkenteni a tervezett fejlesztések mennyiségét, bevállalni az időleges stagnálást, például kevesebb autópályát építeni, kevesebb betonépületet feleslegesen felhúzni, kevesebb felújítás, ésatöbbi, tehát a "másodrangú" dolgokat, cserébe csökkenteni a kihozott adókat. Ezáltal az embereknek több pénzük lesz költeni, amiből (jé!) bejöhet ugyan az az adómennyiség, és jól jár az állambácsi is, meg a csóró gyárimunkás paraszt is. Hiába tűnik úgy az elején, hogy drasztikusan csökken az állam bevétele, mivel a sokáig csóróságban élt "paraszt" is megkívánja néha a bocicsokit meg a paprikás kolbászt, és még azzal együtt is, hogy esetleg a többletet félreteszi is jobban jön ki mindenki. De hát na, akkor nem lenne a nagykutyáknak mit zsebre tenni...
Más:
Ezzel szemben azt kellene sürgősen elérni, hogy ne nézzék semmibe a képzett szakmunkásokat. Például: A gépészmérnök srác, aki frissen emelte ki a seggét az iskolapadlóból, simán lenézi a gépészeti karbantartót, aki több tíz éve a szakmában dolgozik, de mikor oda kerül a sor, hogy ugyan nézzen már rá arra a tengelyre, vagy csavarozza ki az a nyamvadt fedőlapot, csak néz, mint borjú az újkapura, csoda, ha felismeri az esztergagépet... Nem engedném szakirányú egyetemre az olyat, aki előtte nem vett részt gyakorlati tanfolyamon, mert gőze nem lesz az egészről. Szép dolog az elmélet, de gyakorlatilag semmit nem ér.
Az állam helyében sürgősen megemelném a szakmunkásminimumot, mert szégyen és borzalom, hogy a képzett, tapasztalt emberrel megtehetik, hogy alig 80rugóért hajtatják ki a belét, amiből megélni is alig lehet. Igen is az ő felelősségük is, hogy mennyit kereshet egy szakképzett, vagy esetleg diplomás ember. Hogy azokról már ne is beszéljünk, amikor a gyári szalagmelós, (akinek adott esetben szintén komolyabb végzettségük és szakértelmük van) olyan munkát végez, amit gépesítéssel fele-negyede idő alatt meg lehetne oldani, és (jé!) nem lélekölő munkát kellene ellátnia, hanem vennék a fáradtságot és betanítanák őket gépkezelőnek, ellenőrnek, de nyilván az bonyolultabb, mint megmutatni, hogy ezt a dobozfület ide hajtsd, azt meg oda. Ez lenne elvileg a gépesítés lényege. Meg nem mondom, kicsoda, de valaki azt mondta egyszer, hogy eljön az az idő, mikor csak 4 órát kell mindenkinek dolgoznia. De ezt pont a tőkések nem engedik, nem lenne ki fölött hatalmaskodni. Ha akarnám, tudnám még folytatni, de szerintem ez már senkit nem érdekel.
19L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!