Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is aggódik a magyar nép...

Más is aggódik a magyar nép sorsa miatt?

Figyelt kérdés

Mert nekem folyamatosan eszembe jut,és ideges leszek tőle.

Mit lehetne tenni? A kormányunk elnyomnak minket, munkalehetőség alig van, ha van is éhbérért dolgoztatnak minket, behozzák az újabb és újabb hülye törvényeket,adókat amivel általában a szegény ,kis emberek szívják meg. Egyre több magyar megy ki külföldre,és többet nem is jönnek vissza.

És 2 év múlva megint választhatunk valami újabb kizsákmányoló,tolvajt.

Mire jó ez? Hogy van ebből kiút?

Én nem vitának szánom a kérdésemet, csak kíváncsi vagyok ki hogyan látja. Jó lenne ha a magyar nép újra összetartó lenne, és tennének is a zsarnokság ellen. De ahogy látom erre nincs lehetőség. Mintha kiírtották volna belőlünk a nemzeti öntudatot, mert anélkül ha nincs egy népnek öntudata ,szétesik az ország.

Mire lenne szükség,hogy rengeteg magyar felébredjen végre, és tegyenek is valamit a hatalom,elnyomás ellen? Én sem tudok sajnos megoldást egyenlőre.



2012. dec. 12. 12:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyit leírnék, hogy jövőnk az olyan értelemben van ami most,igen MOST íródik. Tehát ha most a jelenben mindent elszúrunk, nem lesz többé jövőnk. Úgyhogy a jelen az ami most a legfontosabb kéne, hogy legyen. Ehelyett csak annyit látok,hogy mindenki szidja a másikat, mindenki mindenki ellen van és nem egymásért. Teljesen szét van húzva ez az ország.
2012. dec. 12. 12:13
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos a nemzeti öntudatot(nacionalizmus) sokan összetévesztik(néhány magyar párt esetében néha szinte jogosan) a rasszizmussal.

Az egyetlen lehetőség egy normális párt megalakítása, normális emberekből.

2012. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen az nagyon jó lenne, de nem látom esélyét. A parlamentbe csak olyanok kerülhetnek be... úgy értem, ők is parancsokat hajtanak végre egy másik hatalomtól. Tehát ők is csak bábok. Épp ezért nem hiszek annyira a jobbiknak sem. Rendben ők legalább foglalkoznak a valós tényekkel,problémákkal. De ha őket szavaznák meg, pár éven belül ugyanúgy hoznának a népet lesújtó törvényeket,amikkel mindig a "por"nép húzza a legrövidebbet... Nem látok kiutat a kormányban nem hiszek már,és nem is fogok, valami másnak kellene történnie.
2012. dec. 12. 12:21
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindenhol zsákutca.Sajnos
2012. dec. 12. 12:22
 5/18 anonim ***** válasza:

Eddig az elnyomó, manipulatív rendszereket mindig forradalommal döntötték meg.

Szerintem előbb utóbb ez sem lesz másképp, biztos megtalálják rá a módszert.

2012. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Orbán is csak hablattyol hogy megvédi a multiktól Magyarországot és a Magyar munkahelyeket, igazat mond?? Ha ezt Bajnai csinálná már Orbán és a fidesz keresztbe kasba felszántaná az országot és olyan lejárató kampányba kezdene hogy olyat még nemlátott a világ.


Tiltakozik az Ikarus: kitört a buszháború

[Nemzetgazdaság] 2012.12.11 17:55


Elfogadhatatlan tartja az Ikarus, hogy a Volvo az állami tulajdonba került Rába közreműködésével kívánja a magyar autóbuszgyártás folyamatában résztvevőket 'kiszorítani a gyártási és értékesítési lehetőségekből, veszélyeztetve több ezer munkahely megtartását' - közölte a társaság az MTI-vel kedden.


Az Ikarusbus Kft. ezzel arra a múlt heti hírre reagált, hogy a Volvo Bus Corporation és a Rába Járműipari Holding képviselői buszpiaci együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot írtak alá. A társaság közleménye szerint a legnagyobb gyártási, értékesítési hagyományokkal rendelkező Ikarus számára érthetetlen a Rába és a Volvo Bus közötti autóbuszpiaci együttműködés tervezett indításának híre.


Az Ikarus és a többi magyar autóbuszgyártó kész egy hazai vagy nemzetközi gyártási együttműködési programban részt venni, amennyiben ebbe bevonhatók korszerű, modern fejlesztésű járműkonstrukciói, márkaneve, jelentős létszámot foglalkoztató gyártókapacitásai és a beszállítókat is tartalmazó további magyar háttéripari kapacitások - áll a közleményben.


Minden egyes autóbusz hazai gyártása és értékesítése három-négy munkahely megtartását, illetve létesítését teszi lehetővé. A hazai gyártók Magyarországon befizetett adója az autóbusz árának 14 százalékát teszi ki, ami a magyar költségvetés bevételét növelné - közölte az Ikarusbus. A társaság szerint a hazai gyártás csaknem 70 százalék hazai tartalmat képvisel, szemben a Volvo és a Rába által célul kitűzött 30 százalékos értékkel.


MTI

2012. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
én eléggé aggódok a magam sorsa miatt, nincs időm másért aggódni
2012. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon pesszimistán látom a jövőt.. az ország már egy ideje a szakadék felé zuhan és egyre gyorsabban.. egyre kevesebb munkahely, egyre több eltartott/élősködő.. nincs termelés, az ifjúság és a legjobbjaink elhúznak külföldre.. áh :(..
2012. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Én azt veszem észre, hogy egyre szorosabb kontroll alá próbálják vonni az állampolgárokat. Egyre inkább olyan törvényeket hoznak, hogy mindent nyilvántartani akarnak és már a közterületeken is figyelő kamerák vannak. Autót nem tarthatsz otthon alkatrésznek, mert nem vonják ki a forgalomból, a kutyákat csippelik stb. Egyre szűkül az állampolgárok mozgástere és szabadságérzete.
2012. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem lassult az elvándorlás: 779 orvos jelezte, hogy külföldre megy

2012. 12. 12. 11:45|Utolsó módosítás: 2012. 12. 12. 13:36:



[link]

2012. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!