Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha nem vesznek...

Szerintetek, ha nem vesznek fel államilag finanszírozott képzésre, akkor vegyek fel diákhitelt, vagy okj-s szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
Az nem kérdés, hogy mindkét esetben elhagyom az országot, mert itthoni fizetésbôl nem fogom tudni fizetni a diákhitelt, szakmunkásként pedig kint többet kereshetnék és míg pár év alatt össze nem szedek annyit, hogy megélhessek belôle itthon. Ha államilag finanszírozottra mennék akkor agrár, ha önköltségesre akkor közgáz, ha szakmunkára akkor építôipar vagy elektronika.

2012. dec. 12. 12:04
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Én szociális munka szakon vagyok az egyetemen, diákhitelből. Csináltam egy OKJ-t, ami semmit se ér magába, de majd ezzel a szocmunka diplomával tudom kamatoztatni. Érettségi után nem tudtam mit csináljak, nem vettek fel első körben az egyetemre, a diákigazolvány, meg a családi pótlék miatt kezdtem el az egyéves OKJ-t, utána sikerült bekerülnöm a felsőoktatásba.

Jól hangzanak az olyan dolgok, hogy "azt csináld amit szeretnél", meg bulizás, jólét stb. Én azért leszek szociális munkás, mert hasznos munkát szeretnék, segíteni akarok, és ahogy ez az ország áll, hát kliensem lesz bőven... És nem fogom halálra keresni magam.

Valaki írta itt előttem, hogy szakács 10 hónapos OKJ után, és sokat keres. Hm... mázli? Most neki jó, de mi lesz tizenvalahány év múlva, ha becsődöl a melóhelye, ha megkövetelik a továbbképzését, vagy valami? Én nem tudok főzni, szóval nem tom egyáltalán hogy megy ez, de egy 10 hónapos OKJ szerintem kissé... fos. Vannak élelmiszeripari középiskolák, felsőoktatásban is van hasonló. Ha nincsenek kapcsolataid, körberöhöghetnek simán.


Szóval: a diákhitel gáz, tudom, nekem is mondták, de nem bulizásra vettem fel, mint sokan, hanem mert kellett, mert önköltséges vagyok. Nem gondolok arra, mennyit kell majd visszafizetnem, van még min. 3 évem, egyelőre támogatottra próbálom átverekedni magam. Szerintem a közgáz jó, mert nem egy hasznavehetetlen diplomát ad. Ha felvesznek államira, akkor meg azt kezdd el, utána akár meg is próbálhatsz átmenni közgázra, ha nagyon nem jön be az agrár. Egyetemen (én SZTE-s vagyok) belül kicsit könnyebb az átmenetel. Ha meg a szakmunka: elektronikából szerintem túl sokan vannak, építőiparon belül meg attól függ, mit választasz. Egy ismerősöm hegesztő-féle, ő picit utána szerezte az érettségit, az meglett júniusban, és júliusban már dolgozott is, kapcsolatok nélkül. Apám nagybátyja szobafestő, franciaországban dolgozik, felesége meg a fia meg itthon, küldi haza a lóvét. Jól élnek, pár havonta hazajön, nem terjeszkednek, de fenntartják az autójukat, panellakásukat.

És bár nem hinném, hogy téged ez érintene, de mindenképp azt mondom, hogy ne legyél gyógymasszőr :D belőlük most van annyi, hogy csak lesek, minden hülye arra megy.

2012. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 bumbi02 ***** válasza:

Nem mázli. Ausztriában 3 síparadicsomból, Bécsből egy reptéri étteremből, és a Hotel Sacherből, Svájcból pedig 2 síközpontból hívtak vissza.


10 hónapos OKJ kissé fos? Senkit nem érdekel hány hónapos volt a képzés. Van-e papírod, vagy nincs. Van-e tapasztalatod, vagy nincs. Hiába volt 10 hónapos a képzés, ami arról szólt h kiküldtek minden anyagot, meg szerveztek egy vizsgát. Én magamtól tanultam, és nem 10 hónapig. Mikor elkezdtem tanfolyamot, már 1,5 éve főztem aktívan. És mivel ott voltam gyakorlaton, ahol a helyi vendéglátós iskola tanulói voltak, láttam, hogy hiába tanulják ők 3 évig, az én tudásom nagyobb, mert engem érdekel, és én utána nézek, ők meg csak úgy fogják fel, mint a törit: meg kell tanulni, legyen meg 2-es azt csá. Persze ez is, mint a legtöbb szakma olyan, hogy nem a könyvből fogod megtanulni, hanem majd munkában. És mindig tanul az ember.


Nem kapcsolatfüggő. Azt nézik hogy van-e vizsgád, és van-e gyakorlatod.

2012. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 bumbi02 ***** válasza:

Most neki jó, de mi lesz tizenvalahány év múlva, ha becsődöl a melóhelye, ha megkövetelik a továbbképzését, vagy valami?


Tizenvalahány év munkatapasztalattal egy szakácsot - pár elit étteremtől eltekintve - majdhogynem bárhova felvesznek. Szóval ha be is csődöl, van két tucat másik hely ahova mehet az ember. Másrészt, szakácsként nem érdemes pár évnél tovább egy helyen dolgozni kezdetekben.

2012. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Hát akkor az biztató, hogy én rengeteg évig széttanulom az agyam, de valaki 10 hónap után jól megél... kérdező, hagyd az agyat, szeletelj csirkét.
2012. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 bumbi02 ***** válasza:

Hát akkor az biztató, hogy én rengeteg évig széttanulom az agyam, de valaki 10 hónap után jól megél... kérdező, hagyd az agyat, szeletelj csirkét.


Mint írtam, nem 10 hónapig tanultam, hanem én is évekig. Csak önerőből. Nem volt felettem iskolai nyomás, hogy számon kérnének.


Amúgy pedig. A lehetőség mindenki előtt nyitva áll, kár epés megjegyzéseket tenni, főleg hogy hagyd az "agyat". Gondolom sokszor dolgoztál már egy napon 16 órát, hajnali 2ig, úgy, hogy másnap reggel mehettél be megint 10 órára. ÉS ezt nem egyszer, hanem folyamatosan. Egyszerű, bárki csinálhatja.



A "hagyd az agyat" kifejezésre inkább nem reagálnék, ha neked agy csak a tanuláshoz kell, akkor értem miért vagy kiakadva. Agy kell ahhoz is, hogy az ember átlássa, nem kell feltétlen diplomásnak lennie ahhoz, hogy jól éljen.

2012. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
bumbi hagyd az ilyen nyomorekokat mint ez is, o azt gondolja hogy akinek nincs diplomaja az buta. Tipikus eset.
2012. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szakma
2018. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Agrárra ne menj
2018. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!