Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha nem vesznek...

Szerintetek, ha nem vesznek fel államilag finanszírozott képzésre, akkor vegyek fel diákhitelt, vagy okj-s szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
Az nem kérdés, hogy mindkét esetben elhagyom az országot, mert itthoni fizetésbôl nem fogom tudni fizetni a diákhitelt, szakmunkásként pedig kint többet kereshetnék és míg pár év alatt össze nem szedek annyit, hogy megélhessek belôle itthon. Ha államilag finanszírozottra mennék akkor agrár, ha önköltségesre akkor közgáz, ha szakmunkára akkor építôipar vagy elektronika.

2012. dec. 12. 12:04
1 2 3
 11/28 bumbi02 ***** válasza:
Utolsó! Az OKJ miért lenne egy kalapszar? Ezt meg is tudnád alapozni? Vagy csak beszél belőled az, amit beléd tápláltak, hogy csak a diploma az eredmény, semmi más?
2012. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
3 diplomás keresztanyám havi 120 ért dolgozik okj-s végzettségû pályakezdô sógorom havi 200 ért szó szerint bejár pihenni a munkahelyére mert alig kel néha egy egy dolgot csinálni. Szóval nem mindenesetben jobb a diploma.
2012. dec. 12. 20:29
 13/28 bumbi02 ***** válasza:
Anyám nem keres annyit 15 éves munkaviszonnyal NAV osztályvezetőként (3 diplomával: közgáz, jog, európa szakjog), mint én szakácsként (10 hónapos okj képzés). Pedig anyám fizetése se átlag fizetés.
2012. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

1. Diákhitel 2-vel fullra finanszírozzák a tanulásodat, de cserébe itthon kell maradnod dolgozni 10 évig. (asszem 10 ig ha megint nem variáltak rajta.)

DH1- el is tudod finanszírozni a sulit max 250e ft/félév ig. Így nem kell itthon maradni.

2. Szakma vagy diploma?

Most csinálom a második diplomámat, mégis az egyik szakmámból élek. Kovácsként meg kereshetnék havi 0,5-1 misit is. (mint ahogyan azt nyáron meg is keresem)

De egy jó diplomával külföldön ennek dupláját megkereshetem. Igaz, hogy a szakmával még többet, de azt is figyelembe kell venni, hogy melyikkel mennyit dolgozol. Diplomával napi 8 órában keresed a (pl) havi 150 nettódat, szakmával napi 12 órában a havi 200-at. Megér plusz 4 órát az 50e-ft? (ha az egyik kemény fizikai munka míg a másik egy laza, kényelmes...???

2012. dec. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Szakma nem csak kemeny fizikai munka lehet... Miert van igy beskatulyazva minden? Ami diplomas az jau ami nem az meg huuuu de nehez, meg faraszto. Korlatolt egy vilagban elek...
2012. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 bumbi02 ***** válasza:

Diplomával napi 8 órában keresed a (pl) havi 150 nettódat, szakmával napi 12 órában a havi 200-at. Megér plusz 4 órát az 50e-ft? (ha az egyik kemény fizikai munka míg a másik egy laza, kényelmes...???



Azért ne élj álomvilágban. Anyám 3 diplomával keresi a pénzét, "laza és kényelmes" melóval. Olyannyira laza és kényelmes meló, hogy csodálkozok, ha délután 5re hazaér, és nem csak 6kor vagy 7kor ér haza, arról már nem is beszélek, hányszor ért haza este 8 után. (reggel 8tól dolgozik). Azt se részletezném, hogy hányszor kell itthon dolgoznia, mert a főnökséget nem érdeklik a részletek, ők határidős munkákat adnak, így nem tehetik meg anyámék hogy 4kor felszállnak a kényelmes munkájukból és hazajönnek. És dohányzásról is munkahelye miatt nem képes leszokni, mert annyi a stressz, és a nyomás rajtuk.


Nem mondanám kényelmes és laza melónak azt se.



És amúgy a szakma nem feltétlen kemény fizikai munka. Én szakács vagyok. Heti 48 órát kell dolgoznom (persze jóval több lesz, túlórák miatt, ezeket amúgy kifizetik), és nem havi netto 150-ért. Jóval többért. Persze fizikailag ez is megterhelő, mikor 10-12 órán át arra sincs időd/lehetőséged hogy leülj, de én azt mondom, hogy a pénzért meg kell dolgozni. És az idő alatt, míg egyetemre járnék, olyan tapasztalatot tudok szerezni, hogy mire a velem egyidősek kijönnek az egyetemről, és állást keresgélnek maguknak, addigra én már akár konyhafőnök is lehetek, mert már 6-7 éve benne vagyok a szakmában. Mire ők úgy keresnek majd mint én, illetve jobban, én már 10 éve dolgozni fogok. Ez alatt a 10 év alatt olyan tőkét lehet megszerezni - külföldön - , hogy boldogan élhetek, vállalkozhatok.

2012. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Mérnökként egyszer számolsz csak el valamit. Aztán ha valaki meghal e miatt, akkor jobb esetben öt év, rossz esetben kötél.

Sokan azt hiszik hogy csak azért mert diplomás, már nem is kell semmit tudnia, nem kell dolgoznia se. Azért van miért szétszenvednie magát az embernek.

2012. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 bumbi02 ***** válasza:

Utolsó!


Pont az ilyen miatt nem engednék orvosin, mérnökin költségtérítéses szakot. Csak államilag támogatott, magas pontszám. Ne kerülhessen be valaki kevesebb pontszámmal, azért mert fizet, és aztán lébecoljon ott, mert tudják fizetni az egyetemet neki.

2012. dec. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#16

Nos elárulom, amit írtam egy példa volt.

Kicsit máshogy néznek ki a fizetések, és a munkaidő is nyilván.

Aki 3 diplomával nem tud jó állást találni, az megelégszik azzal ami van. De nem azért nem tud megfelelő melót találni mert nincs. Hanem mert nem elég körültekintő. És igen tudom anyudnak bizonyára nem csak e miatt nem ment, rá nézve nehezebb munkát találni, mert már idősebb. De itt most a fiatal kérdezőről van szó. Neki egyszerűbb munkát találnia csak akarni kell, és keresni.

2012. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 bumbi02 ***** válasza:
Vidéken ennél jobb helyet nem lehet találni fiatalként sem. (mármint amit anyám dolgozik) Hiába a három diploma, ha vidéken kevés az állás. Budapesten jóval több álláslehetőség van.
2012. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!