Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha nem vesznek...

Szerintetek, ha nem vesznek fel államilag finanszírozott képzésre, akkor vegyek fel diákhitelt, vagy okj-s szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
Az nem kérdés, hogy mindkét esetben elhagyom az országot, mert itthoni fizetésbôl nem fogom tudni fizetni a diákhitelt, szakmunkásként pedig kint többet kereshetnék és míg pár év alatt össze nem szedek annyit, hogy megélhessek belôle itthon. Ha államilag finanszírozottra mennék akkor agrár, ha önköltségesre akkor közgáz, ha szakmunkára akkor építôipar vagy elektronika.

2012. dec. 12. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Az alapján dönts hogy mihez van tehetséged. Ha képes vagy lediplomázni akkor azt, ha nem akkor OKJ. Diploma után is lehet OKJ-t végezni. Valamint az sem mindegy hogy külföldön mit tudsz és mit vagy képes dolgozni.
2012. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Én is ezen gondolkodtam és szintén külföldre készülök majd.

Én a szakmát választom,mivel az állam most b.ssza szét a felsőoktatást, biztos nem fogok fizetni érte.

Szerintem sokkal többre méssz egy jó szakmával külföldön.

2012. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 bumbi02 ***** válasza:
100%

Az alapján dönts hogy mihez van tehetséged. Ha képes vagy lediplomázni akkor azt, ha nem akkor OKJ. Diploma után is lehet OKJ-t végezni. Valamint az sem mindegy hogy külföldön mit tudsz és mit vagy képes dolgozni.


Ez a hozzáállás a baj. Hogyha van tehetséged diploma, ha nincs akkor OKJ. Nem csak annak érdemes OKJ-zni, aki egy diplomára nem lenne képes. Én jártam egy évet egyetemre, de a szakmám jobban bejön, és több is a jövője. Felesleges pénzkidobásnak tartottam befejezni az egyetemet. (bérelni Pesten a lakást, fizetni könyveket stb..)


Azt csináld amihez kedved van. Én szerettem a közgazdaságot, politológiát is, viszont még jobban szeretek főzni. Persze számít az anyagi keret is, de én azt ajánlom, olyat tanulj, hogy mikor hétfő reggel fel kell kelned, akkor egy kicsi öröm is legyen benned, mert olyan munkához kelsz fel, amit szeretsz.

2012. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy szeretnék még tanulni élni, bulizni amikre az egyetem lehetôséget ad. Ha meg tanulok egy szakmát az is két év külföldre meg kimegyek dolgozni és nem fogok tudni élni. Ezért is szeretnék egy egyetemet elvégezni.
2012. dec. 12. 13:30
 5/28 A kérdező kommentje:
Egyébként ha elvégeznék egy egyetemet és kimennék külföldre akkor sem feltétlenül akarnék mindenképp a szakmámban dolgizni. Érdekelni sokminden érdekel többnyire amiket felsoroltam de kimondottan nincs olyan amit minden áron szeretnék csinálni.
2012. dec. 12. 13:33
 6/28 anonim ***** válasza:

"Az alapján dönts hogy mihez van tehetséged."

"Azt csináld amihez kedved van."


Ez a kettő nem feltétlen fedi egymást, én azt javaslom, hogy az utóbbi mondatból indulj ki. Bármit is választasz, nagyon gondold meg! Járj be próbából előadásra, stb., kérdezz meg odajárókat, és gondolkodj el azon, hogy nem lenne-e jobb külföldön tanulnod, ha úgyis külföldre készülsz! Informálódj és ne hasraütésszerűen dönts!

2012. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy a nyelvekért? Német? Menj ki Ausztriába! Ott ingyenes. (nézz utána, de én úgy tudom, hogy ott ingyenes, keresel egy kis munkahelyet, pl pincér v bolti eladó. Annyit keresel, hogy albérletet simán fizeted belőle, (esetleg ha van, akkor kolit) és marad is belőle. Úgyhogy élhetsz mint hal a vízben. Én is kimennék, ha tudnám a németet, de nem értem igazán. Eddig angolt tanultam, de azt se értem. olyan hülye vagyok belőle, hogy nem tudok beszélni se semmit.
2012. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem tudnék németül tanulni, annyira még nem megy a nyelv.
2012. dec. 12. 15:14
 9/28 Dick Esmen ***** válasza:
Okj.
2012. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged mindenáron diploma!Az okj egy kalap sz...

Ha kell vegyél fel hitelt tanulni,és amint lehetőséged lesz húzd el a csíkot külföldre .

Tanulj nyelvet és törekedj arra,hogy kint telepedj le.Azt pedig verd ki a fejedből:a kemény munkáddal megkeresett pénzt hazahozod és a rengeteg ingyenélőt finanszírozod,a 46-féle adó valamelyikével.

2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!