Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet valakinek a politikai...

Lehet valakinek a politikai kötődésére következtetni abból hogy milyen újságot olvas?

Figyelt kérdés
Ha valaki pl. HVG-t olvas az milyen?
2012. dec. 11. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, mondjuk pont a HVG-ről nem hiszem, mert az egy nagyon kommersz hírportál, szinten mindenki olvassa.
2012. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A nyomtatott újságra gondolok.
2012. dec. 11. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb akkor, ha állandóan és csak azt olvassa.
2012. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyomtatott HVG-ről se hinném, hogy el lehet biztosan dönteni. Viszont ha például valaki a villamoson Magyar Nemzetet olvas, akkor 90%, hogy fideszes. Baloldalon már nem ennyire egyértelmű a helyzet, mert ott nagyon fel van darabolódva a szavazótábor jelenleg, de pár éve szinte biztosan MSZP szavazó volt egy Népszabadság olvasó. És ezt azért lehet ilyen biztosan kijelenteni, mert (legalábbis ahogy én tapasztalom) Magyarországon még az értelmiségi réteg körében sem szokás több oldalról tájékozódni.
2012. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:
Hát én olvasok hvg-től kezdve indexen át kurucig mindent. Persze meg van az, ami szerintem "hiteles" és meg van az amelyik szerintem "hiteltelen". Például egy Hvg-s cikket hitelesebbnek, pártatlanabbnak, elfogulatlanabbnak tartok, mint egy MNO-s, Kurucos, Indexes, vagy ATV-s cikket. Tehát szerintem a HVG annyira nem egy elfogult újság, kicsit közelebb áll a balhoz, mint jobbhoz, de ez kevésbé érezhető, mint egy HírTv-nél, vagy ATV-nél.
2012. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyar Hírlap, Magyar Nemzet jobboldali, Népszabadság, Népszava baloldali. HVG korrekt, enyhén balos. Echo TV és Hír TV jobbos, ATV liberális balos.
2012. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!