Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik voltak a trianoni béke okai?

Mik voltak a trianoni béke okai?

Figyelt kérdés
Házi feladathoz kéne.

2012. dec. 11. 19:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nézelődök éppen a töriatlaszban, és!


-Nemzetiségek a 18. sz. Végén : 41,55% magyar

-Nemzetiségek 1910-ben: 48,3% magyar



(a novekedes a nemzetisegiek elmagyarosodasanak koszonheto. Azert magyarosodtak el, mert jobban jartak. Pl.: nem volt eleg nemzetisegi iskola) (a szin roman/szlovak/horvat... teruleteken is a gyerekek nagy resze csak magyarul tanulhatott. Igy probaltak az iskolai oktatason keresztul kialakitani a magyar egyseget.. Sikerrel, mivel ezalatt a par evtized alatt a magyarsag reszaranya kb. 7%-kal nott.)

2012. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
19:23 100%-ban egyetertek veled. Mitol olyan jo? En tenyleg szeretem, de gazdasagilag romaniaval all egy szinten. Ez Europaban szegeny orszagnak, a nagyvilagban viszont egy jobb orszagnak szamit. Amugy en Magyarorszagot a ciganyaival, magyarjaival, posztkommunista hanyatlo gazdasagaval, szep tajaival egyutt szeretem. En egy ilyen Magyarorszagot ismertem meg es el is fogadtam. En soha nem szornyulkodok azon, hogy tobb mint 1millio roma el Magyarorszagon, azon se szornyulkodok, hogy mostmar Romania szintu orszag az oeszagunk (ami Romania fejlodesenek es Magyarorszag hanyatlasanak egyutt koszonheto) Sok a problema de erre nem megoldas azt hazudni, hogy a Trianoni beke idoszakaban 55% volt magyar. Az igazsagot elobb leirtam. Attol nem jutunk elorrebb,ha hazudunk a multrol...
2012. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 bumbi02 ***** válasza:

20:21


A magyarok száma nőtt, de ettől független az önálló Csehszlovák állam gondolata, illetve az önálló Horvátország gondolata már ott volt, és ha nem 1919-20-ban, akkor 1945ben jönnek létre. Az lett volna igazi puskaporos hordó, ha egyben hagyják az OMM-t, lett volna 1-2 szabadságharc még.

2012. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha a magyar kormány mindent elüldöz, és nem támogat ami magyar, akkor mit vársz? Igenis itt vannak a legjobb földek a legjobb szőlők, a mai technológiák felét mi találtuk fel, nélkülünk lehet, hogy még golyóstoll sem lenne. Azt is Argentínában szabadalmaztatták, mert itthon nem találták érdekesnek, ahogy a mai magyar dolgokat sem.

A válaszodból túlságosan is azt veszem ki, hogy örülsz annak, hogy elszakították a részeket. Vagy tévedek? Szólj, ha igen, de kérdezz meg egy pár székelyt, hogy milyen hontalanak lenni.

A Horthy-féle revízió a legkevesebb amit meg kellett volna hagyjanak, arról nem beszélve, hogy azok a területek 1000 évig a Magyar Királyság, illetve a Habsburg Bir. jogos birtokában voltak. Ez nem Monopoly, hogy odamegyek, lecsücsülök 200 évig, aztán enyém lesz az egész, mert így van kedvem. Akkor is ilyen impotens volt a vezetés. Meg kellett volna mondani:,,Ha nem tetszik, el lehet menni!" Csak, hogy klasszikustól idézzek.

Itt ki lehetne használni a geotermikus energiát, a termálvizeket, keleten a szélenergiát, van alattunk földgáz is, mégsem csinál a magyarországi - mert ez nem magyar, csak magyarországi - kormány semmit.

Nemrég láttam egy képet, hogy termálvíz tört elő a földből Pest közelében. Hagyták had folyjon el, senki sem foglalkozott vele. Két csávó terített le fóliát, hogy abba folyjon, és jakuzziztak.

Mindenképpen meg lehetett volna tartani a területeket.

Szerinted mi volt a helyzet a törökökkel? 150(!!!) évig itt voltak, az Alföld szinte teljesen elnéptelenedett, egy csomó várost leromboltak, fákat, növényeket kipusztítottak, ők meg betelepültek. Végül mégis kizavartuk őket. Akkor Trianon annyira elkerülhetetlen lett volna, és szükséges? Nagyon kétlem.

2012. dec. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 bumbi02 ***** válasza:

Legjobb szőlők? Mitől lenne a magyar szőlő/bor a legjobb? Ez egy általános tévhit hogy a miénk a legjobb. A szőlőtőke kivágás is azért tett jót a borainknak, mert hiába volt évente 5 millió hl, ha az átlagos minőségű, de inkább átlag alatti minőségű termés volt. A francia boroknak nyomába se érnek a magyar borok, egyedül a Tokaji amit talán nemzetközi szinten említhetünk, de ha világ viszonylatban azt mondod hogy bor, akkor mindenki a francia borvidékekre gondol. Kár tagadni.



A mai technológiák felét? Erről van valami kimutatásod? Nagyjából ugyanannyi mindent találtunk fel, mint akárki más. Persze nekünk úgy tűnik, hogy a technológiák felét, de csak azért, mert egy feltaláló származását csak abban esetben jegyezzük meg, ha magyar volt. Ha éppenséggel észt, vagy lengyel, akkor már nem ragad meg rajta a szemünk.



Én nem örülök neki, hogy szétesett Mo, csak egyszerűen belátom, hogy így jobb, és elkerülhetetlen lett volna. Nekem is jobban tetszene, ha nagyobb, és stabilabb ország lenne Magyarország, de sajnos nem az, el kell fogadnunk. Az én életemet nem befolyásolja az, hogy Kolozsváron magyar vagy román zászló leng. Van erdélyi ismerősöm pár, ahogyan felvidéki, és vajdasági is. Egyikük se mesélt olyan sztorikat, hogy köpködnék őket, vagy kinéznék őket a közegből. (a vajdasági volt talán a legnegatívabb véleménnyel, de pl a felvidéki ismerősöm azt mondta h inkább előnye van az egészből, mert sok nyelven beszél - angol,német,cseh,szlovák, orosz, és könnyen veszi a horvátot)



A termálvizeket pedig elismerem hogy kár lenne nem kihasználni. Bár még így is Magyarországon ez az elsődleges turisztikai desztináció, a legtöbb vendégéjszaka - természetesen Budapest után - Hévízen van szinte minden évben, és a többi helyezett is termál-gyógyfürdős városunk.



És igen, ez nem monopoly. Ez úgy működik, hogy aki megszerzi a földet, azé a föld. Teljesen mindegy, előtte hány száz évig volt a tied.

2012. dec. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!