Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezen az oldalon csak jómóduak...

Árokpart kérdése:

Ezen az oldalon csak jómóduak vannak vagy ennyire jó az élet Budapesten?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert olvasva ezt az oldalt a legtöbben azt mondják, hogy tenni kell a sikerért ami tökéletesen igaz is és így működik általában egy prosperáló időszakban. Azonban most messze nincs az , vidéken gyakorlatilag 0 a fogyasztás és szinte megállt az élet. Ezelőtt egy 10 éve olyan elő nem fordult volna, hogy felsőfokú és még középfokú végzettséggel sem találni évekig munkát. Normális országban ha valaki elvégez egy iskolát garantált, hogy a szakterületén el tud helyezkedni és garancia volt ez korábban itthon is. Lassan már Ceausescu Romániájához hasonlítunk legalábbis a vidék.
2012. dec. 10. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nyugi, Budapesten sem jobb a helyzet az egyszerű földi halandóknak! :(

Csak azok beszélnek így, akiket ez a mostani politikai rendszer katapultált, és el sem tudják képzelni, hogy mi folyik az országban, mert ők kivételezett helyzetben vannak, és nem látnak tovább az orruknál.

2012. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Beleolvastál egyetlen kérdésbe és ott valoszínű 1 vagy 2 komment felháborított és ennyi...


Amit leírsz az nagyon nem állja meg a helyét!


De egyet értek hogy sokan nem képesek felfogni hogy a munkahelyek nem az égből potyognak ránk és hogy hiába pampognak páran hogy aki akar az dolgozhat és menjen el az összes magyar és cigány dolgozni mert bőven van munka...

Na de komolyan ilyen demagóg id.ótákkal akarsz foglalkozni??

Ezek vélhetően még egy állásinterjún nem voltak vagy bedugta őket apuci valami menő állásba! Mert aki keresett már munkát aznem mond ilyen butaságokat!


Szóval megértelek kérdező mert tényleg vannak ilyenek de azért te is kicsit túlzásba estél hogy általánosítasz!

2012. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Alapjában véve Pesten sem könnyű, de itt annyiból jobb a helyzet, hogy a nagy számok törvénye alapján könnyebben lehet munkát találni, ha állást nem is, de alkalmi munkát igen. És mivel ide a gazdagabbakból is több jutott, mint vidékre, végső elkeseredésében egy nő gazdagéknál tud takarítást vállalni, egy férfi pedig kerti munkát gazdagék "nyomortanyája" körül. A másik előnye egy ilyen nagyvárosnak, hogy ha itt hozzájutsz egy kis pénzhez, nem kényszerülsz arra, hogy a szomszéd kisboltban vásárolj, hanem felszállsz egy Auchan vagy Tesco buszra és ott olcsóbban bevásárolsz, tehát ugyanabból az összegből ezekben a boltokban többet kapsz.
2012. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

El lehet költözni vidékről.

Nekem van munkám, de több ismerősöm is van, aki vidékről jött fel hozzánk, bérelnek közösen házat, és hétvégente járnak haza. Több olyan is van, aki kiment pár hónapra külföldre, hogy legyen önerője lakást venni. Mindegyik talált munkát. Persze itt rinyálni mindig könnyebb...

2012. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bumbi02 ***** válasza:

..A sikernek ára van, nem titka.. (Hobo)


Ez így igaz. A sikerért tenni kell. Nem azt mondom, hogy mindenki hibás azért, hogy nincs munkája, vagy hogy keveset keres, de az emberek nagyobb része igen. Mikor Pesten voltam, 10 helyre küldtem el önéletrajzot, 3 helyre hívtak be állásinterjúra, kettőre felvettek (persze egyikre mondtam csak igent). Kaposváron szakmámban is el tudtam helyezkedni, pár hét alatt.


De azért senki előtt nincs bezárva a világ. Ahogy írták előttem is. Fel lehet költözni Pestre, ha épp ott akad munka, és 2-3an bérelni egy lakást. Külföld kicsit máskérdés, mert azért, ahhoz hogy valaki Bécsben kezdjen életet, kell egy alaptőke (pár száz ezer forint), ha csak nem szezonmunkára megy az ember, ahol kap szállást, ,és kaját.


A másik pedig az, hogy sokaknak munkanélküliként is nagy az elvárása. Hallottam már olyat, aki azt mondta, hogy ő biztos nem megy el Bécsbe mosogatni, pedig megtehetné. Az ilyen megérdemli hogy munkanélküli legyen, és számolgassa azt a kevés pénzt, amit kap. Akinek nincs munkája, az ne válogasson. Persze ez így nyersen hat, de így van sajnos.



És nem kell általánosítani, hogy azok gondolkoznak így, akik sose voltak állásinterjún, és apuci betolta őket valahova. Voltam már tucatnyi állásinterjún, Ausztriában, és itthon egyaránt, és sose tolt be apuci egy állásba se.

2012. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

„Mindegyik talált munkát. Persze itt rinyálni mindig könnyebb...”


Köszönjük „birkamenetes” hozzászólásodat!

Akkor másold már be azt az 1 millió álláshirdetést, amire az 1 millió munkanélkülit lehetne elhelyezni!!!!

2012. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Téves elmélet. A pestiek túlságosan beképzeltek, és együgyűek mert szerintük csak Budapest az ország, a többi az "vidék"! Pedig nem annyira degradáló a "vidék" sem.
2012. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mindegyik talált munkát. Persze itt rinyálni mindig könnyebb..."


Akkor gondolom pusztán passzióból, világlátásból mennek sokan külföldre dolgozni. Nem is értem miért, ha elég csak Pestre költözni!

2012. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire rossz még sohasem volt a rendszerváltás óta mint most.
2012. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden hozzászólásban van igazság és igazából az emberi mentalításnak úgy általában nincs kimondottan köze az aktuális politikai viszonyokhoz. Azonban azt a jelenséget sem nagyon lehet nem észrevenni, hogy különösen az elmúlt 2 évben az emberek egymás iránti szociális érzékenysége különösen mélyre süllyedt. Ezt úgy össztársadalmi viszonyra vonatkoztatva értem legalábbis a legtöbb elekronikus médium cikkeikhez történő kommentekből és járva-kelve az emberek közt az utcán is sajnos ez a tendencia szűrhető le. Persze attól még közel sem biztos, hogy az adott politikai viszonyokhoz van ennek a jelenségnek köze lehet ez egy társadalmi agónia is nem tudhatjuk.
2012. dec. 10. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!