Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Élet Budapesten - de mégis...

Élet Budapesten - de mégis mennyiért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom igazából jó helyre írom-e a kérdésem, lehet rossz kategóriában vagyok, de szerintem itt kaphatom a lehető leghasznosabb válaszokat. :)

Szóval, mint az a címből is kiderült, Budapestre szeretnék felköltözni a jövőben és már most előre tervezgetek.

18 éves vagyok, jövő hónapban érettségizem. A felsőoktatási törvénymódósításból kifolyólag az esélyeim a továbbtanulásra drasztikusan lecsökkentek, habár nem vagyok hülye, ha beleszakadok akkor sem fogok tudni összegyűjteni 430+ pontot. Ennyi kell az "álomszakhoz" másra nem szeretnék időt és energiát pazarolni.

Ezért döntöttem úgy, hogy halasztok egy évet, hátha tisztul a kép..

Vidéken lakom, Pestre szeretnék menni, szülői támogatásra nem számíthatok, ők kijelentették, ha nem tanulok nem segítenek.

Recepciós munkakörben gondolkoztam, ahhoz elég a középfokú bizonyítvány, angolul-németül jól beszélek.

Mennyiből jönne ki az élet a fővárosban 1 hónapra? 50ezerért néztem albérletet, a 9.kerületben. Ez korrekt? Emellé írtak 14ezer ft rezsit+8ezer közös költséget. Étkezésre számoltam kb 30ezret. Ennyi lenne a fix, nem? 100 ezerből meg lehetne élni? Vagy ez csak hülye álomkép lenne?

Segítenétek kicsit? Köszönöm! :)


2012. márc. 31. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkabb 150 vagy se egy ruhat nem veszel se egy programra moziba nem mész? A legtöbb vidéki csaj ismerősömnak van alkalmi támogatós barátja így jól elvan. Én már férjnél vagyok saját lakasban de kb 200 ból élünk meg 2en
2012. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát 100-ból szerintem megélnél Pesten. Nekem fura, hogy szülőktől nem kapsz segítséged, a gyermekük vagy.

De ez már nem tartozotott a kérdésbe, viszont erre a megélés dologra nem lehet helyes választ adni, mert igazából, vannak olcsóbb albik, vannak drágábbak, lehet olcsóbb kaját venni, ahogy lehet drágábbat is. Viszont egy magad ennyiből meg lehet szerintem élni.

2012. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad:


Viszont az igaz, hogy nem igazán tellik ennyiből 5-6 ezres ruhákra... Ez arra nem elég

2012. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alkalmi támogatós barát nem játszik, mint opció. :) A kérdésem amúgy arra irányult, hogy mennyi az az összeg ami csak a megélhetéshez (tehát albérlet, rezsi, kaja) kelk, persze gondolok én is az alkalmi gyógyszerekre, tisztálkodószerekre, ruhákra, néha mozi stb, de mist azt szeretném megtudni mennyi az, ami színtisztán elmenne csak arra, higy kvázi élek egy helyen. :)
2012. márc. 31. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy szobát béreltem csak, így rezsivel együtt volt fix 35e télen-nyáron. Ez esetben a 100e elég.
2012. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szociális helyzeted nem tudom milyen, de ha ügyes vagy és jól tanulsz, akkor szociális+tanulmányi ösztöndíjjal is összetudsz szedni 30-40 ezret havonta, mondjuk ez nyilván nem elég de azért jól jön. Albit meg szerintem nem érdemes egyedül kivenni, sokkal jobban ki lehet jönni ha 2-3 emberre oszlanak szét a költségek.
2012. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100 elég, vásárolni olcsóbban tudsz mint vidéken, minden sarkon van aldi lidl penny, ha nem találsz a recepciós álláshoz közel albit akkor kell még bkv bérlet is az a dolgozóknak egy 10es. 50ezres albérlet az már a jobbik fajtából való szerintem de amit leírtál az korrekt
2012. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kapo1588 ***** válasza:

hello


A számításodba annyi hiba csúszott szerintem hogy 50ért te külön lakást néztél.. bőven elég szerintem neked egy saját szoba azt pesten 25+ rezsiért szoktál kapni. Én most hogy dolgozom így is egy 100ast számolok a megélhetésre úgy hogy azért heti egy buli belefér... vagy legalább egy sörözés. szóval ha találsz munkát akkor az sima ügy. azt viszont kezd el keresni érettségi után mert pesten se egyszerű most. remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!