Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy már a középosztálynak sincs annyi pénze, hogy megcsinálhassa a fogait? Hozz még hasonló példát, mire nem futja, amire régebben tellett?

Figyelt kérdés
8 millió fogatlan magyar vagyunk!
2012. dec. 10. 06:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, de te csak azokat látod, akiknek telik rá, mert ők járnak jó kocsikkal, ami szem előtt van. Aki csóró, az nem tűnik fel, pont azért, mert nincs mivel feltűnnie. Akinek bérletre se telik, azt nem vesszük észre, mert nem parádézik az utakon. Amúgy én is elámulok, hogy az emberek, főleg a fiatalok a járműveken milyen jólöltözöttek, meg mindenkinek új mobiltelefon, iphone stb van, mindent, amit csak reklámoznak, megszerzik. A plazák is tömve vannak. Mondjuk ez nem csak pénz, hanem értékrend, életmód kérdése is.
2012. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az,hogy a fiataloknak mi van az nem az állambácsi érdeme. Azt a szülők és nagyszülők spórolják meg csirkelábbal, farháttal és lejárt szavatossági élelmiszerekkel. Nagyon-nagyon sok minden nincs. Utazás azelőtt sem volt,de nagyon-nagyon beosztom a nyugdijas jegyemet,mert egy út pl. a szülői ért.re 1200 forint lenne retur. Nincs üzemi vagy vállalati üdülési lehetőség, Mikulás, szaloncukor ami ugyan gesztusértékű volt, de sokaknak az volt karácsonyra, mivel a fizetések általában ünnepek után voltak.De nincs munkahely, jövőkép, kollektíva,már barátság sem nagyon. Már a boltban sem köszönnek előre és azt kell nézni mikor és ki hogyan fog becsapni, és egyre kisebb kosárra van szükség. Tovább nem teérted van a társadalom hanem mi vagyunk értük. Nincs tolerancia, megértés és empátia, de még szánalom sincs. A minap az egyik hozzátartozómnak volt műtétje és as bátorító gyógyszer után felmentek a nővérke kérésére két emeletet,mert nem jött a lift. Ha a húsz éves gyerekeim helyébe lennék húznák el ,mint a vadliba és szerencsét próbálnák,mint anno a mesébe. Jönnek az ünnepek és az örömnek a szelét sem érzem és azon gondolkozom,hogy az ajándékozást miből oldom meg, mert a kis unokámnak nem mondhatom el, hogy dolgoztam 42 évet és már a 64 be lépek, de semmit nem tudok felmutatni ,mert az értékrendek nagyon megváltoztak és ugy veszem észre még kilóra sem kellenék. Igaz evvel nem vagyok egyedül ,de ez nem vígasztal.
2012. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Még az előző: a régi rendszerben a középosztályhoz tartoztam végzettség szerint, a mostaniban átmentem melósba,hogy megmutassam másoknak nem csak irányitásra vagyok jó. Megbecsült melós voltam sok fiatal között és nekem minden nap meg kellett küzdenem velük, de bírtam a strapát.
2012. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ittam a szavaidat. Megköszönöm, hogy komolyan vetted a kérdést. Mi sem állunk sokkal jobban. Szerencsére van egy kis tartalékunk. kb l év mulva nyugdijba megyek, Férjem már nyugdijas. 42 év után 55 ezer ft. Az enyém ha megérem, több lesz valamivel. De pont most tört el a koronája, és csak a felső 4-5oo ezert. Hát nem mondnom.
2012. dec. 14. 15:57
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt nem is említettem és nem "dicsekvésképpen" mondom,de kb annyi fogam van,mint egy 8-9 éves gyereknek, akinek jönnek vissza amár rendes fogai a tej után. A feleségemnek szoktam említeni, hogy a kb.40 évvel ezelőtti gyomorvérzésemnek talán jó hepy a hiányos fogazat. Ő válasza az, hogy csináltasd meg. Ha lenne 2-3oo ezer forintom sem lenne lelkiismeretem magamra költeni a 2 huszonéves tanulógyermekem mellett. Hát így jártam én is. Nem panasz. Ez a mai valóság. Régebben annak az állampolgárnak akinél a fogazat több mint fele hiányzott azt hiszem jogosult volt az ingyen gyógyászatra. Ezt onnan tudom,hogy volt üzemi fogászatunk és a nyugdijasaink bejártak. !
2012. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
52%
Aki egy kicsit is megteheti menjen el innen. Siralmas ami itt van. Minden nap, az ember kiteszi a lábát mást se hall, lát mint ezt. Mire nincs pénzt, mi milyen drága. Már nem csak a fiatalok mennek, mennek a nagycsaládosok, középkorúak. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Itt normálisan élni, az lehetetlen.
2012. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mindenkivel egyetértek, mert igazuk van, de, van egy példa, pontosabban nem egy példám de egyet emelek ki. a minap történt hogy mindenki megkapta a fizetését. én lestem a 79 ezremmel 2 müszakban hétvégével, na de mindegy. a többieknek 110 ezer fölött mert ki kinek a kije és ki milyen mélyre nyal. na szóval. mindenki kapott a cégnél ( közel 2 ezer fő) szaloncukrot. nem mondom jól jön mert ha mást nem is de azt tudjuk enni, ( 70 ezer a rezsi fűtéssel) aztán hallom a főnökség ment külföldre a jutalmakért. na mondom csak jut valami nekünk is, de nem. csak a nyalleroknak majdnem 30 ezer fejenként. ja és 8 millió egy fölösleges gépre amit rátukmáltak hogy vegyék meg mert milyen jó lesz. de mi semmit sem kaptunk. hát b..sszák meg. az ilyenek k..va jól élnek a 600 ezres fizetésükkel. mi meg dögöljünk éhen. én tervezem a külföldöt, és ha sikerül márciusban pénzhez jutnom a telkemből akkor megyek innen a francba. ja és amúgy 25 vagyok, 3 szakmával, érettségivel és jópár év gyakorlattal.
2012. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17/17 Maximálisan egyetértek veled, az a pénz amit keresel szégyenletesen kevés. Még a duplája is kevés olyan családnak, mondjuk ahol csak egy kereső van pl 1-2 gyerekkel.
2012. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!