Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy már a középosztálynak sincs annyi pénze, hogy megcsinálhassa a fogait? Hozz még hasonló példát, mire nem futja, amire régebben tellett?

Figyelt kérdés
8 millió fogatlan magyar vagyunk!
2012. dec. 10. 06:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
fogorvos + nyaralás, kisebb utak vonattal/busszal (pedig a Tatai vadlúd sokadalomra de jó lett volna elmenni, nincs is messze, de így is 3000 lett volna oda-vissza), fodrász-kozmetikus (na jó, ezek nem is hiányoznak), könyvek (csakis használtan), csizma, télikabát, tovább tanulás, múzeum belépő stb. Nem panaszkodásból, csak a kérdésre válaszolva. :)
2012. dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nyaralás. Utoljára 18 éve voltam igazi nyaraláson. Azért a fogorvosra ha kell, akkor költök, az kicsit más prioritású...
2012. dec. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

A fogorvost támogatja a TB, tehát ingyenes, nem? A magánorvos az persze, hogy nem ingyenes, ezt tudom.


A másik furcsa megállapítás, a "már a középosztálynak sincs annyi pénze" szerintem nem helyes, hiszen akkor már nem tartoznak a középosztályhoz.

2012. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
a fogpótlás-t nem fedezi a tb. a húzást, a fúrást, tömést, gyökérkezelést, stb igen.
2012. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Csak a fogmegtartó kezelést támogatja. A középosztályról meg... lassan már nincs is olyan.
2012. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
A TB (állam) ingyenesen biztosítja a fogkezeléseket. Miről beszélsz szoci propagátor?
2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"A TB (állam) ingyenesen biztosítja a fogkezeléseket."


Helyesbítés: A TB (állam) ingyenesen biztosít egyes fogkezeléseket.

2012. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan 25 ezer forint/darab a korona pl.
2012. dec. 10. 12:08
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Szüleim vállalkozók voltak a '90-es években. Így emlékszem, hogy régen minden hétvégén autóba vágtuk magunkat és oda mentünk ahová éppen akartunk (bejártuk az egész országot). Simán ebédeltünk étteremben hétköznap is. Minden nap kólát ittunk és minden nap húst ettünk utána cukrászdából hozott sütit fogyasztottunk.

Nyáron minden napomat a strandon töltöttem. Jártam vagy 3 féle külön foglalkozásra, sportoltam, nyelveket tanultam magántanárnál. Kérdésként sem vetődött fel, hogy továbbtanulok-e. Max. az, hogy utána jó-e nekem a kollégium vagy béreljenek igényesebb szobát...


6-8 évvel ezelőtt minden vállalkozás becsődölt. A megtakarított pénz kezd eltűnni.

Én a saját lábamra álltam, de nagyon más lehetőségeim vannak. Ma már senki nem ül feleslegesen autóba. Nyaralni évek óta nem voltunk. Ha elmegyünk étterembe és cukrászdába (mert erről nehéz leszokni), akkor utána otthon napokig spenót/tökfőzelék a menü.

A gyerekem egy helyre jár csak, nyelvet én tanítok neki. Strandra egész nyáron háromszor mentünk. A továbbtanulását pedig, ha minden így marad csak külföldön fogom engedni.

2012. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%
hehe van azoknaaaaak csak nem mondják meg állambácsinak van itt pénz. és hülyeség hogy kevesebbet autóznak az emberek nap mint nap látom hogy 10 autóból 8-ban egy azaz EGY (1) ember ül. és ma már nagyon ritkán látni ladát vagy zastavát ( nem is láttam már vagy 5 éve) szóval az autók 90 %-a középkategória ( 2 millió körüli vagy több) tehát van itt pénz. jah még egy példa olyannyira van itt pénz, hogy a munkahelyem kb 800 azaz nyolcszáz méterre van tőlünk, én gyalogolok, mert nekem nincs kocsim, nem is lesz egy darabig, de van olyan munkatársam aki a céghez kocsival!!!!!!??????!!!!!! megy munkába az utcából, HE?????? luxus vazze. persze vannak sokan akiknek betett az élet nem tagadom, de azért olyan merészet ne állítsunk hogy nincs pénze a középosztálynak. mert van ha az alsóközépnek telik 800 métert kocsival munkába menni akkor a középnek is van.
2012. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!