Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sírják vissza olyan...

Miért sírják vissza olyan sokan Gyurcsány-Bajnai politikáját?

Figyelt kérdés
Miben volt jobb vagy rosszabb, mint a mostani?
2012. dec. 6. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a többség nem sírja őket vissza. Akik igen, azok vagy azért, mert elvakultan Bajnai és Gyurcsány szimpatizánsok, akármit is tesznek (rengeteg ilyen ember van, aki szimpátia alapján választ ki egy politikust, és a tettek semmit sem számítanak). És való igaz, a Fidesz nem tudja betartani azt, amit ígért. Magyarán semmivel sem élünk jobban, mint mondjuk 4 éve.


Viszont szerintem a fő ok az, hogy jelenleg nincs Magyarországon egy olyan politikai erő, aki mögé bátran oda lehetne állni, mert hiteles, igazat mond, megbízható és van valós programja. Így az emberek vagy teljesen elhidegülnek a politikától, vagy egyszerűen szimpátia alapján odacsapódnak valaki mögé.

2012. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tudod, Gyurcsány és Bajnai két külön ember, mégha az adópénzünkből nyomtatott újságocska mást is sugall az embereknek.
2012. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira a Gyurcsány-Bajnai politikát sírják vissza, mint az akkori életszínvonalat, ami azért jobb volt mint a mostani, pedig csak 2-3 éve volt! Ennek oka a Fidesz bődületesen rossz gazdaságpolitikája. De ez nem jelenti azt, és ettől mindenkit óva is intenék, hogy azt gondolja, a Gyurcsány-féle politika jó volt és tartható. Az MSZP 8 éve valóban felelős volt a kialakult helyzetért, mivel a kiadások növelésével megnövelték a hiányt (ez egy látszólagos jóléthez vezetett, illetve egy látszólag pörgő gazdasághoz), amit később persze kompenzálni kellett. Kiadást csökkenteni nem akartak, helyette bevételt növeltek, hogy az óriásira duzzadt hiányt valamelyest visszaszorítsák. Sajnos pont a gazdaság húzó ágazatait terhelték meg adókkal (hozzáteszem Orbán is ugyanezt csinálja, csak ő már rafináltabb módon), ami hosszútávon, hát látjuk hova vezetett. Bajnai politikája abból a szempontból jobb volt, hogy ő kiadásokat is csökkentett, bár ő inkább kényszerpályán mozgott, és rövid ideig volt kormányon, úgyhogy róla nem akarok különösebb megítélést adni itt.

Viszont Orbán alatt valóban tovább romlott az életszínvonal, de maga a tendencia nem változott. Mit is jelent? Lassú recesszió, vagy lassú növekedés jellemző, 0 körüli gazdasági növekedéssel, amit sajnos tetéz a magas infláció, ami garantálja, hogy évről évre rosszabbul élj. Ezeket összegezve bárki visszasírja a pár évvel ezelőtti állapotot, amikor jobban élt mint most, csak az a nagyon nem mindegy, hogy amit visszasírunk, abban az állapotban növekedés volt, vagy visszaesés, és hogy milyen módszerekkel érték el. Mert adósságból építkezni nem túl jó...

Én inkább akarnék egy növekvő gazdaságot mint egy csökkenőt, és nem mindig visszasírni a régit, hanem egyszer örülni az újnak. Nos, erre asszem még várni kell...

2012. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Tudod, Gyurcsány és Bajnai két külön ember, mégha az adópénzünkből nyomtatott újságocska mást is sugall az embereknek."

Tudod Orbán és Matolcsi is két külön ember, de a kormányfő és a gazdasági minisztere nem áll távol egymástól, együtt dolgoznak.

2012. dec. 6. 23:46
 15/16 A kérdező kommentje:

A Fidesz politikája úgy tűnik tényleg nem működik.

De ha Bajnaihoz hasonlóan a bevételnövelés helyett, a kiadásokat csökkentenék például 15 százalékos nyugdíjcsökkentéssel, közalkalmazottak elbocsátásával, egészségügyi szolgáltatások visszafogásával, nem vagyok benne biztos, hogy ez beindítaná a gazdaságot és javítaná az életszínvonalat.

Németországban, Szlovákiában a 2000-es évek elején működött, de akkor a világgazdaságban konjunktúra volt, a jelenlegi válságban úgy tűnik az állami kiadások visszaszorítása nem igazán segít, lásd görög, spanyol példa.

A harmadik lehetőség elméletileg az lenne, hogy csökkentik az adókat, növelik az állami kiadásokat hiteleket felvéve(Medgyessy), de hosszú távon ez nem fenntartható.

És most nem kapnánk olyan könnyen hitelt, mint 2002 körül.

Úgy tűnik nem létezik jó gazdaságpolitika, a kormányok csak kísérleteznek.

2012. dec. 7. 00:01
 16/16 anonim ***** válasza:

Mert korlátlanul jutott mindenki hitelekhez, az állam is és így volt gazdasági növekedés.

Azért nem történik semmi az országban, mert mindenki az ország is hitelvisszafizetéssel van elfoglalva. Bajnai kormányzásával megint a figyelem a hitelfelvételre helyeződne, így ismét felpöröghetne a gazdaság.

2012. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!