Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valódi jóléti állam csak...

Valódi jóléti állam csak kizárólag hazai tulajdonú, világpiacon kelendő árukat termelő vállalkozások tömegével lehetséges?

Figyelt kérdés
És amely áruk magas hazai hozzáadott értéket képviselnek?
2012. dec. 4. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ja.
2012. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így igaz.
2012. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"hazai tulajdonú" Ez nem is olyan fontos amikor van 1 millió munkanélküli. Mindegy, hogy szuhaéli vagy timbuktui vállakozó teremt munkahelyet. Bár most leginkább senki.


Egyébként a kérdés meg inkább egy "jókivánsággyűjtemény".

2012. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A külföldi tulajdonnal az a baj, hogy az rengeteg tőkét ki visz az országból. Ilyen szempontból legjobb lenne egy magyar tulajdonú, magyar értelmiséget, és munkásréteget is foglalkoztató cég, ami külföldre is exportál...persze ez csak álmodozás.
2012. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak kizárólag!

Nyilván a magyar jobb mert csak többet hagy a gazdaságba.

A lényeg a magas hozzáadott érték.


Mitől magas a hozzáadott érték?

Hogy sok benne a szellemi mérnöki fejlesztő munka.

Hogy azokat a gépeket amikkel a terméket gyártják ugyan ilyen munkával kell elkészíteni, stb stb.


Miért is fontos ez?


Főleg a globalizmus ami kényszerít.


Sajnos ami nálunk magas hozzáadott értékű az szinte mind külföldi. pld az Audi!

A szellemi munkát a fejlesztéseket mind a németek csinálják, nekünk szinte csak az összeszerelés jut, amit egy jó képességű rendőrkutya is elvégez. "kis túlzással"

De sajnos még abból a profitból sem részesülünk.

Az Audi fejleszt, termel, bárt és járulékot fizet (persze a magyar hozzájárulás miatt vagy 5 évig mintha nem is tenné) adózik (persze közel nem annyit mint az átlag, hiszen ez is egyedi megállapodás. De ahoz amit exportál semmi közünk, nem számít hogy mekkorát fejlődik a termék.


Mi ezzel szemben kb a répa termelés szintjén ragadtunk meg, amit Nigériában is képesek elvégezni, ezért sokkal nagyobb a verseny. Illetve ha az Afrikai bérek a szállítás stb stb gazdaságosabbá teszi, akkor tőle vesznek meg mindent. "ez a feldolgozásnál jellemző, a friss áruknál szerencsére lehetetlen"


A lényeg, hogy ha egy magyar jó jövedelmű akar venni egy Audi Q7 est, akkor mi cserébe nem vagyunk képesek megfelelő értékű árút "benevezni" a világpiaci kereskedelembe. Az Audi egyre fejlettebb és kevés versenytárssal míg a répát egyre többen termelik és egyre nagyobb a verseny. Az az , az Audi ára nő, a répáé meg csökken, az az romlik a cserearányunk. Persze mondhatod termeljünk több répát. Igen, képesek lennénk akár 3× ennyi répát is termelni. Csak hogy eladni azt sajnos nem igazán lehet.


Ezért van a húzd meg ereszt meg nálunk.

Ha nőnek a bérek, egyből versenyképtelen lesz a répánk.

Csak hitelből leszünk képesek a cserearányunk veszteségét korrigálni. És utána hogy a hiányt korrigáljuk, a cserearány értékünket kell javítani. Mivel nem tudunk hirtelen magas hozzáadott értéket előhúzni, ezért a munkaerőnket kell inflációval olyan mértékben leépíteni hogy ismét eladhassunk sok répát, illetve olyan intézkedéseket kell hozni ami nem teszi lehetővé hogy sok Q7 est importáljunk. "vagy az import költségét növeljük"



Érthető?

2012. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:
93%

"A külföldi tulajdonnal az a baj, hogy az rengeteg tőkét ki visz az országból."


Győzz meg logikus érveléssel, hogy egy OTP, egy MOL vagy egy CBA, akiknek a bevételeiknek 80-90%-a külföldről jön az nem "visz ki" tőkét az országból. Nyilván gombokért meg üveggyöngyért veszik az érdekeltségeiket és terjeszkednek, mi?


Másrészt győzz meg róla logikus érveléssel, hogy mit jelent az "kivinni a pénzt", ha a pénz csak virtuális addig a pillanatig míg nem költik el, tehát a pénz ott VAN ahol elköltik, minden más illúzió.

2012. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Ez mekkora baromság!


"Győzz meg logikus érveléssel, hogy egy OTP, egy MOL vagy egy CBA, akiknek a bevételeiknek 80-90%-a külföldről jön az nem "visz ki" tőkét az országból. Nyilván gombokért meg üveggyöngyért veszik az érdekeltségeiket és terjeszkednek, mi?


Másrészt győzz meg róla logikus érveléssel, hogy mit jelent az "kivinni a pénzt", ha a pénz csak virtuális addig a pillanatig míg nem költik el, tehát a pénz ott VAN ahol elköltik, minden más illúzió.



Győzz meg te hogy nem!

2012. dec. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az érdekünk, hogy a tőkeerős cégek külföldre vigyenek ki tőkét, amelynek nyereségét hazahozva be lehet itthon forgatni.


Nyilván a külföldi cég, aki itt fektet be, ugyanaz a célja, olcsó munkaerővel minél több tőkét kiszívni az országból.


Ezek a cégek ma a háborúk és dominancia eszközei. Sokkal jobb szolgává tenni az "ellenséget" önszántából, mint megölni őket.


Vegyük észre a különbséget, vegyük észre a vér nélküli kőkemény háborút. Akinek nincs nyersanyaga, versenyképes saját terméke, versenyképes otthon tartható tudása, az nyomorgó rabszolga, vesztes ország lesz.


Nagyon durván vesztésre állunk.

2012. dec. 5. 06:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Komlikato érvelése egyáltalán nem baromság.


Egy cég tulajdonosi viszonya nem lényeges, az lényeges, hogy a pénzt hol költi el.


Ha egy külföldi multi Magyarországon beruház, akkor itt keletkeznek munkahelyek, itt fizetik a járulékot/fizetéseket és az adók jelentős részét (iparűzési adót + áfát mindenképp).


Ellenben ha egy magyar cég, pl MOL (ok, mondjuk 30%ban magyar) nyereségét külföldi beruházásra fordítja, az bizony azoknak jó, akik ott munkát kapnak és ott élvezik a szolgáltatások előnyeit.


A cégekben képződött nyereséget ha felveszik a tulajdonosok osztalékként, akkor szintén nem nagyon számít, hogy Csányi Sándor vagy Hans Jürgen gazdagodott, talán csak annyiban, hogy Csányi többet vásárol az itthoni ABC-ben, de mindketten Balin nyaralnak, német autót vezetnek és olasz/francia divatcég ruháit viselik (=az, hogy egy másik magyar gazdagodik, az Magyarországon élő többieknek kb semleges).

2013. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!