Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Forradalom lesz, ugye?

Forradalom lesz, ugye?

Figyelt kérdés

Nem akarok szélsőségesnek tűnni, mikor beléptünk az Unióba, én is sokat vártam tőle. De végül mi lett az egészből? A nyugati országok 8 év alatt kisajátították a gazdaságunkat, egyre romlik a helyzet. És ne okoljuk ezért csak az Orbán- vagy más kormányokat, mert ennek a folyamatnak az az egyetlen 2004-es döntés a legfőbb kiváltó oka.

Már halljuk több európai országból, hogy az államadósság és a szegénység miatt állandó megmozdulások vannak. pl: Görögország. De ez a jelenlegi állapotot látva szerintem pár év múlva át fog csapni hozzánk is, na meg jó pár Közép-Kelet európai államba, akiket hasonlóan kihasznál a Nyugat.

Egyszer minden rendszer véget ér, ez a Történelem legfontosabb törvénye. Szerintem kb. akkora megmozdulások lesznek, mint a XIX. század elején, amikor az abszolutizmus ellen fogtak fegyvert Európa népei. Persze a franciák, németek stb., akik eddig is jól éltek, megpróbálják ezeket elfojtani, mert a változás a bukásukat jelentené.

De nem csak az Unió, hanem véleményem szerint az egész eddigi rendszernek befellegzik majd... (Isten ments, nem akarok kommunizmus kori állapototokat!)

Kérlek ne osztogassatok ki emiatt, csak a véleményemet mondtam el, és várom a tieteket is...


2012. nov. 30. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk tényleg katasztrofálissá vált a tőkejövedelmek hiánya a bérezés a fogyasztás stb stb és ehez tényleg sok sok köze van a nyugatnak és az Eu nak is.


De!


Ne hidd hogy csak itt lesznek konfliktusok.

Az egész fejlett világ alatt lappang a parázs amit a globálkapitalizmus hozott létre.

Ma ott tart hogy vagy összerázza magát a fejlett világ és a tőke egyensúlytalanságát helyrebillentve vizet locsol a parázsra. Vagy a lobbi már olyan erős hogy hagyja a folyamatokat tovább gyűrűzni és hagyja hogy a nagytőke olaja a parázsra fröccsenjen.


Szerintem az utóbbi lesz, ami az egész fejlett világot lángra fogja robbantani. Az arab tavasz után jön a .......

2012. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz forradalom. Azok az emberek, akik tettrekészek és hajlandóak cselekedni, azt cselekszik meg, hogy lelépnek innen. Ki indít be forradalmat?


Amúgy meg nem kell feltétlenül minden rendszernek véget érnie. Azok érnek véget, amelyikek nem tudnak megújulni és az újabb problémákra megoldást nyújtani. Ilyenkor megbuktatják őket. De ha egy rendszer elméletben a végtelenségig képes megoldani a felmerülő bajokat, akkor nem kell véget érnie.

2012. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Már halljuk több európai országból, hogy az államadósság és a szegénység miatt állandó megmozdulások vannak. pl: Görögország."


Görögországban szegénység? Ezt meg hol hallottad? A forradalmárok erről beszélgetnek? A görögök még a csődben, a megszorítások után is többszörösét keresik, többszöröse a nyugdíjuk, mint bármelyik 2004 vagy később csatlakozott országban.

2012. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is megértett már Magyarország egy forradalomra.

Itt az ideje hogy valódi demokrácia legyen és nem csak annak az utánozása amit volt MSZMP-s meg volt elvtársak próbálnak utánozni.

2012. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmilyen forradalom. Az EU elsődleges célja a közös határok megszűnése, vámunió és ami a legfontosabb: a világgazdaságban/politikában egységes álláspont, állásfoglalások. Sok a probléma, most mi éppen szabadságharcost játszunk, bankok és egyéb nagyobb cégek vonulnak ki. Éppen ezért kéne felsőbb szintre emelni a belső gazdaságpolitikát, amit a németek is akarnak, egyfajta föderáció, de nem USA-szerű.


Görögország példája kitűnő arra, hogy hogyan nem szabad csinálni. 15-ik havi bérek, az ország kisvállalkozóinak nem kis része nem fizet adót. Na nem mintha nálunk olyan rohadt nagy fegyelem lenne, de akik alig élnek meg, azokat meg tudom érteni, hogy kiskapukat használnak ki.

Ugyanez igaz a többi mediterrán országra, Olaszország és Spanyolország gazdaságát nézve. Persze jól élnek, meg lazaság, olívaolaj és tengerpart, de ott sem a németes "betartok minden szabályt" megy.

Szóval szerintem vagy mindenki feladja a csökönyös képzeteit a szuverén államiságról, vagy tényleg nagy baj lesz.

2012. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fegyveres felkelés nem lesz, maximum "fülkeforradalom", például Görögországban elég jól szerepelt a választáson a náci Arany Hajnal és a Kommunista Párt.
2012. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

„az egyetlen 2004-es döntés a legfőbb kiváltó oka.”


Jaj hagyjuk már ezt a szélsőjobboldali szöveget. Meg, hogy lépjünk ki az Unióból. Te is elhiszed ezt a náci- fasiszta szöveget?


A szélsőjobboldali képviselők akkor nem tiltakoznak az Unió ellen amikor felveszik a fizetésüket meg a költségtértítést.


Ez kb. olyan mintha a kisebbségi önkormányzattól vennének fel pénzt.

A Tiszavasvári „mintavárosban” is Az EU –s pénzekből történt fejlesztéseket saját maguknak hazudják.

EU-s zászlót égetnek el közbe meg tízmilliókat vesznek fel!!!!!!Következetlen hazug társaság.!!!!!!!


Ennyire lehet tőlük számítani, ha rájuk szavaztok!!!

Becsapják az elkeseredett embereket.

2012. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki robbantana ki forradalmat?

Ebben az országban már nincsenek Kossuthok és Széchényik se Petőfik, akiket még érdekelt az ország sorsa... akiknek a haza volt a minden, akik vagyonukat, tudásukat adták bele, hogy jobban ragyogjon...

Most csak saját zsebüket tömögető politikusaink vannak, akiknek a választásokig vagyunk "tisztelt állampolgár", utána pedig már csak lázadozó csürhe...

Az EU-ba pedig azért kellett belépnünk, amiért 1867-ben ki kellett egyeznünk... SE IPARUNK, SE GAZDASÁGUNK, SE TERMÉSZETI KINCSEINK, a mezőgazdaságunkat is nagy névvel sikerült tönkretenni az első "demokratikus" kormánynak...

2012. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dick Esmen ***** válasza:
Itt már soha többé nem lesz forradalom.
2012. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Komplikato ***** válasza:

" nyugati országok 8 év alatt kisajátították a gazdaságunkat"


Ami nincs, azt nem lehet kisajátítani. Nézd meg az EU gazdaságában mekkora százalékkal vagyunk jelen, aztán vess egy pillantást a területi vagy lakossági arányszámokra.


Görögország rossz példa, 20-ra húztak lapot, hamisított gazdasági jelentések, luxus dőzsölés és kiadások, meg ugye kellett nekik olimpia is. Hát most ott az eredménye.

2012. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!