Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liszt Ferenc antiszemita?

Liszt Ferenc antiszemita?

Figyelt kérdés

Liszt Ferenc [zeneszerző]


"A nap hamarosan eljö, amikor a zsidók kitoloncálásának kérdése az Élet, vagy a halál kérdését fogja jelenteni, egy olyan kérdéß halaszthatatlan megoldását, amely a felépülést célozza meg a békés mindennapi élet krónikus járványából, vagy annak szociális mocsárlázábó


Ezt olvastam az egyik oldalon, utána néztem én tényleg igaz hogy ilyent mondott.

Most akkor liszt antiszemita volt?



2012. nov. 23. 18:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem azt tanulod, hogy "jó ember" volt, hanem azt, hogy tehetséges költő, vagy tehetséges zeneszerző.

Ez két külön dolog.

Lehet egy ember tré emberileg, ha fantasztikus zeneműveket ír mondjuk, akkor tehetséges, és fennmarad a neve.

Ennyi erővel ne tanuljunk senkiről, mert ez narkós volt, az megcsalta a feleségeit, a másik mást csinált...


Nem emberileg értékeljük, hanem mint művészt.

2012. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Bár lehet hogy ha ezeket az antiszemita költőket kivennénk, akkor a magyar irodalom egy nagy semmi lenne.
2012. nov. 23. 18:53
 13/32 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nézd a holokauszt előtt nem csak zsidókat, de másokat is öltek, ezt így nem lehet összehasonlítani.
2012. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem azt tanulod, hogy "jó ember" volt, hanem azt, hogy tehetséges költő, vagy tehetséges zeneszerző.

Ez két külön dolog.

Lehet egy ember tré emberileg, ha fantasztikus zeneműveket ír mondjuk, akkor tehetséges, és fennmarad a neve.

Ennyi erővel ne tanuljunk senkiről, mert ez narkós volt, az megcsalta a feleségeit, a másik mást csinált...


Nem emberileg értékeljük, hanem mint művészt.


Hát akkor ez olyan mint ha Hitler tekintenénk jó művésznek.

Festeni is tudott, elég jó volt, de mégis csak egy diktátor volt.

2012. nov. 23. 18:54
 15/32 A kérdező kommentje:

Kérdező! Nézd a holokauszt előtt nem csak zsidókat, de másokat is öltek, ezt így nem lehet összehasonlítani.


Igen ez is biztos! De a zsidókat vallásuk és gazdaságuk miatt üldözték.

És a 20.században a nácik is ezért.

Így végül is összefügg ez a kettő.

2012. nov. 23. 18:57
 16/32 anonim ***** válasza:
93%

Hitler nem volt túl tehetséges festő.

Középszerű volt, jelentéktelen.


Ha fantasztikusan jó és eredeti festő lett volna, aki új utat nyit a festészetben, akkor azt tanulnánk.


Ne keverd a kettőt!


Egy dolog a művészi teljesítmény, másik dolog az emberi jellem.

2012. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkoriban kifejezetten divat volt, sok más egyéb mellett.


Nem lesz ettől még kevésbé tehetséges zeneszerző, vagy kevésbé méltó arra hogy repülőtér legyen elnevezve róla.

2012. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Hát ti tudjátok.

Én egy kicsit furcsának találom.

Nem is értem a zsidók mért hagyják ezt.

2012. nov. 23. 19:04
 19/32 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező miről maradtam le még aludtam a zsidók elfoglalták Magyarországot vagy mi az Isten hogy jönnének ők ahhoz hogy bele szóljanak abba hogy egy független állam kiről nevezzen el bármit. Ha akarnák még Szálasiról is elnevezhet ék volna a repteret Izraelnek még abba se lehetett volna beleszólása max panasszal élt volna az Európai bizottság felé.


De ebből a kérdésből is látszik hogy nagyon nagy baj van ebben az országban nem azt nézzük hogy nekünk mi a jó ha nem azt hogy másnak mivel felelünk meg.

2012. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza szívemből szól, azonosulni lehet a gondolatmenetével, megfogalmazta a lényeget:



"Már most hogy a zsidóság nehezebben bír feljebb jutni a lelkiség grádusain, néha sulyossá válik helyzete.


A zsidó baj nálunk azért is megoldhatatlan, mert a rossz zsidók ellen küzdve bántjuk a jó zsidókat is, akik szívükben már magyarok és megkereszteletlenül is keresztények.

Vagyis: benne van már az európai népek etikai egységében.


Viszont meg, ha ezekre való tekintettel foglalkozunk a zsidó kérdéssel, a rossz zsidók (az idegenséget fentartó mások elszegényítésével gazdagodásra törő, kereszténygyülölő zsidók) tovább-hatalmasodnak és rontanak bennünket. A kettőt elválasztani nem lehet, mert a vallásuk egybeköti őket...


A baj tehát csak ugy orvosolható, ha a jó zsidók maguk kívánják.

Akkor maguk különödnek el a rosszaktól és ők találják meg majd legjobban a módját is,

- hogyan indittassék ismét haza a babiloni 40 ezer."


(Gárdonyi Géza)


Örök érvényű igazság.

A kisebbségek vegyék fontolóra.

2012. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!