Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liszt Ferenc antiszemita?

Liszt Ferenc antiszemita?

Figyelt kérdés

Liszt Ferenc [zeneszerző]


"A nap hamarosan eljö, amikor a zsidók kitoloncálásának kérdése az Élet, vagy a halál kérdését fogja jelenteni, egy olyan kérdéß halaszthatatlan megoldását, amely a felépülést célozza meg a békés mindennapi élet krónikus járványából, vagy annak szociális mocsárlázábó


Ezt olvastam az egyik oldalon, utána néztem én tényleg igaz hogy ilyent mondott.

Most akkor liszt antiszemita volt?



2012. nov. 23. 18:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy az volt, mint még sokan mások Közép-Európában.
2012. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%
A repülőtéren is ki kellene írni ezt az idézetet tőle :)))
2012. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Dick Esmen ***** válasza:
78%
Hol olvastad?Nem kötözködésből,tényleg érdekel.
2012. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
36%
Van a youtubon video, híres emberek mondták zsidókról...
2012. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Amúgy rengeteg magyar híres személy, költök, papok, stb is lehet olvasni hogy igencsak antiszemiták voltak.

Mint például Ady, Arany is bírálták a zsidókat, de mégis tanuljuk őket az iskolában.

2012. nov. 23. 18:39
 6/32 anonim ***** válasza:
27%
Igen. Én is olvastam talán ha nem is pont ezt, de hasonló szövegeket tőle. Nem is értem, hogy hogy lehetett ezek után róla egy repülőteret elnevezni. Igaz, a mai fideszes-jobbikos világban ez legfeljebb csak bocsánatos bűn.
2012. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%
Jó, hát abban azért van egy minőségi különbség, hogy valaki a holokauszt előtt vagy után antiszemita. Aki előtte, az még talán lehet naiv, és gondolhatta azt, hogy ez egy lehetséges eszme, de aki utána, az egyértelműen gyilkos lelkületű ember.
2012. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Holokauszt előtt is öltek zsidókat.

Elégették őket stb.

Gondoljuk Mária Teréziára, igencsak megmutatta hogy nem szereti a zsidókat.

Csak azt nem éltem hogy ezeket a költőket, akik ilyenek voltak miért tanuljuk azt hogy ők jó emberek voltak.

2012. nov. 23. 18:45
 9/32 anonim ***** válasza:
62%
Ha az lett volna, akkor a zsidók nem hagyták volna a repülőteret elnevezni róla. Vagy pont ezért volt az a nagy ellenségeskedés miatta?
2012. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom.

Bár be kell vallanunk a 20.század előtt igencsak nagy volt az antiszemitizmus.

És nyugaton is! Ezek a költök pedig nyugatról vettek mintát, átvették a nyugati műfajokat, lehet hogy az antiszemitizmust is?

2012. nov. 23. 18:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!