Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon meddig lesz még nyugdíj?

Vajon meddig lesz még nyugdíj?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 22:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én már az MSZP ideje alatt sem hittem abban hogy fogok nyugdíjat kapni. Bár nem vagyok Fidesz párti , de nem hiszem hogy ez csak az ő hibájuk lenne. Én még az MSZP kormányzása idején tudtam hogy ha ők maradnak vagy akárki is jön utánuk, a nyugdíjkorhatárom magasabb lesz, és lehet nyugdíjat sem kapok. Maradt az MSZP még 4 évig, majd jött a Fidesz. Én már a legeleje óta a kötelező állami nyugdíj mellett, a saját kis számlámra fizetek egy bizonyos összeget ami egyszer majd jól jön ha nyugdíjas leszek.. Nem léptem be a magánynyugdíjpénztárba sem, mert sosem hittem benne. Nem sok minden van Magyarországon ami működik is, de utólag lesz aki dicséri vagy szidja. Az érvelés attól is függ, hogy ki melyik hírt hiszi el..
2012. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Most vagyok 32 éves, tehát 33 év múlva mennék nyugdíjba. Valószínű akkor már nem lesz. Én nem is gondolkodom rajta. Amennyit tudok félreteszek, persze amíg van munkahelyem és van miből. Mert úgy néz ki nemsokára megszűnik az is.

Szerintem vissza kellene vonni az irreálisan magas nyugdíjakat. Pl. két ismerősöm is van akik régi állami cégek főkönyvelői voltak 57 évesen elmentek nyugdíjba és 250-300 ezer a nyugdíjuk. Az egyik már 6 éve nyugdíjas, mellette "feketén" könyvel cégeknek havi 200 ezer jön még neki igy össze ami után nem fizet semmi adót, járulékot.

Semmi baja, sosem volt beteg. Meg a munkától ezután sem lesz. Ugyanúgy tud dolgozni.

Nekem az a véleményem h elősször is az menjen nyugdíjba aki beteg és nem képes 100-ban elvégezni a munkáját.

2012. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ameddig több a magyar, mint a cigó.
2012. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Komplikato ***** válasza:

"mert elsikkasztották a pénz zömét, és ebben nem a Fidesz keze volt benne."


Megmaradt 880 milliárd Manyup pénz harmada első év alatt elpárolgott. Abban kinek a keze volt, ha nem a Fideszé?


Kérdezőnek: A jelenlegi nyugdíj rendszer a kifizette nyugdíjak kb. 2/3-át fedezik, a többit "egyéb" helyről kell előteremteni. De nem lehet kiszámolni, hogy 5-10-20 év múlva omlik be.

2013. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Komplikato ***** válasza:

"ameddig több a magyar, mint a cigó."


Ehem. 2.7 millió adófizetőre jut 4 millió nyugdíjas. És mivel rengeteg nyugdíjas kénytelen melózni, ezért ők mindkét halmazban benne vannak. Magyarul semmi köze az arányoknak ahhoz amit írtál.

2013. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!