Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon meddig lesz még nyugdíj?

Vajon meddig lesz még nyugdíj?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Amíg lesznek olyan fiatalok, akik az itt megszerzett tudás itteni kamatoztatását nem röghöz kötésnek, hanem természetes kötelességüknek érzik.
2012. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Mivel a vezérünknek nem tetszett, hogy a magánnyugdíjpénztárak a Ratkó gyerekek nyugdíjba vonulásáig talán már le is vennék az államról a teher egy részét, és visszaálltunk a szocializmusban jól megszokott felosztó-kirovó rendszerhez, várhatóan 10-15 éven belül összeomlik a kártyavár.

Köszönjük, Mr. 2/3!

2012. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

ma 23:02-nek

Aki nem akart az nem lép ki a magánnyugdíjpénztárból. Egyébként is eleve bukás volt az egész, mert elsikkasztották a pénz zömét, és ebben nem a Fidesz keze volt benne.

Egyébként nyugdíj addig lesz amíg lesz mindig egy fiatal generáció akik a munkájuk révén fizetni fogják a nyugdíj járulékot. Ez egy körforgás. Amit én fizetek nyugdíj járulékot, és mellettem a sok dolgozó azt kapja ma nyugdíjként a sok idős ember. Ha a mai fiatalokat nézem, ők valószínű hogy nem fognak nyugdíjat kapni, mert nem lesz az utána következő generáció aki nyugdíj járulékot fizessen.. Sok lesz a nyugdíjas korú, de nem lesz gyermek, fiatalság..

2012. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
31%
Figyi az biztos hogy amíg Fidesz van addig nyugdíj is van.
2012. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ma gyütt meg még emelték is!
2012. nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Én nagyon jó ember vagyok. Én mindenkinek felemelem a nyugdíját. Csak dobjátok le elém!
2012. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

#23:30

Na éppen ezért kellett volna szép folyamatosan átállni a régi felosztó-kirovó (állami) nyugdíjrendszerről az előtakarékosságon alapuló (manyup) rendszerre. Nem is tudom, ez miért nem valósult meg?


"Aki nem akart az nem lép ki a magánnyugdíjpénztárból."

Való igaz, a szó szoros értelmében senkit nem kényszerítettek rá. Csak éppen közölték, hogy ha nem lép ki, akkor elveszíti az eddig szerzett állami nyugdíj jogosultságát. Nem ezt hívják zsarolásnak?


"Egyébként is eleve bukás volt az egész, mert elsikkasztották a pénz zömét,"

Bocs, de azóta kiderült, hogy mégsem... A pénztárak egy része nyereséges volt, annak ellenére, hogy a befizetések nagyobb részét kötelezően állampapírokba kellett fektetniük. Mellesleg erre mondták, hogy "eltőzsdézték" a pénzt, ugye?


Szóval ez az egész manyup-ügy azóta pont olyan hazugságnak bizonyult, mint mostanában az IMFsoha nem kért megszorításai elleni tiltakozás. Kár, hogy csak azután derült ki, hogy nem igaz az egész, mikor már ráköltöttek 200 milliót a gyönyörű kék színű, egész oldalas, nagyon buzdító jellegű tiltakozó hirdetésekre.

2012. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ 160% államadósságnak kell fizetni 10% kamatát vagy csak 80%nak ...
2012. nov. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Amíg a kormány ezt is el nem szedi "reform" címén az emberektől, mint annyi minden mást...
2012. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a Fideszt és Orbánt ismerjük ígéretekben szavakban örökké lesz nyugdíj, de hogy valóságban nemlesz abban biztosak lehetünk. Úgyhogy készüljünk a legrosszabbakra.
2012. nov. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!