Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves baloldaliak, fel...

Kedves baloldaliak, fel tudnátok hozni nekem érveket, amelytől jobb lett az ország helyzete mialatt hatalmon volt az MSZP?

Figyelt kérdés

Szóval. Most ész érveket várok, nem Orbán ok nélküli mocskolását, a saját oldalatok mellett ÉRVELJETEK, olyan intézkedéseket mondjatok, amitől jobb lett az országnak!


Várom a válaszokat!


2012. nov. 21. 17:35
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Az MSZP elvett mindent az emberektől, növelte az államadósságot, csődbe vitte az országot, és loptak is. Ez egyszerűen így van. Gyurcsány és az egész MSZP egy olyan figura, amit nem lehet komolyan venni. Még a családi pótlékot is elvették, a népet adóztatták meg. Orbán a bankokat és a multikat adóztatja meg, így rájuk hárítva a megszorítások nagy részét! Visszavásárolja az országot amit az MSZP eladott. Visszaadta a családi pótlékot is, elvette az ingyenélő cigányoktól a segély nagy részét. A 47 ezer forintos dolog meg nem úgy volt ahogy a sok baloldali lap kiforgatta. Matolcsy azt mondta, hogy aki rejtélyes módon megélt 27 ezerből, annak talán a 47 ezer sem fog gondot okozni, és ezt forgatták ki! Az meg hogy a cigányok Orbán kedvencei egy alaptalan hülyeség. A közbiztonság is jelentős mértékben nőtt.
2012. nov. 21. 18:45
 22/37 doboszoli ***** válasza:
74%

Hát igen, kedves kérdező, közeleg 2014.

Meglátjuk. Érvelés nélkül.))

2012. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
79%

Baloldalinak vallom magam, ezért válaszolok.

Semmilyen érvet nem tudok felhozni, nem is akarok, és nem értem, miért kéred rajtam számon egy opportunista vezetés bakijait, akiknek nagyjából ugyanannyi közük van a baloldalhoz, mint a jobbhoz.

2012. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%
A 47 ezer szerintem is jó dolog! De hidd el,hogy nem a bankok fogják fizetni a bankadót és mindegyik lop aki ott van csak nem mindenki bukik le. Számomra a közterhek csak nőttek és a nyugdíj járulék szociális hozzájárulási adóvá átnevezésével lemondhatok a nyugdíj lehetőségéről. A járulékér jár valami az adóért nem. A magánnyugdíjban bíztam,hogy legalább abból kapok majd és nekem szépen hozott is, de aki sík hülye a pénzügyeihez az ne várjon csodát! Léptem
2012. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, ha az Orbán-kormány ennyire az emberek érdekét nézi, akkor miért nem vezet be progresszív adózást?


És még valami, miért gondolja, hogy a bank és a multi adó annyira jó, ha azok visszatartják a tőke beáramlást. Ezért van Magyaro.-n stagfláció (egyszerre csökken a gazdaság teljesítménye és romlik a forint értéke). Miért van az, hogy még mindig várunk 1.000.000 munka helyre és hogy a gazdasági szabadságharc egy hülyeség. És miért szidja a kormány párt az IMF-et minden nagygyűlése, de azért a hátunk mögött az EU és IMF seggét nyalja.


Ebben az ország semmi sem fehér vagy fekete, hanem minden csak fekete.


Egy semleges politikai beállítottságú, akit érdekel a belpolitika.

2012. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
46%
Mszp 20 év alatt csak vizitdíjat (minek fizeted a tb-t? ráadásul a kivételek miatt, pont azok nem mennek el az orvoshoz, akik amúgy is halogatják a rendeléseket) és manyupot lehet felhozni, ami pozitív ... elgondolkodtató ...
2012. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Az IMF úgy akarja csődbe vinni magyarországot ahogy görögországot. ezt Orbán nem hagyja. Orbán nem nyalizik az IMF-nek, sem az EU- nak.
2012. nov. 21. 19:25
 28/37 A kérdező kommentje:
Elfelejtitek, hogy az államcsőd szélén voltunk? vagy mi van veletek? Orbán ment ki védeni Gyurcsány pics.ját az EU-hoz és az IMF-hez is, mert bevallotta hogy hazudott. Mert a magyar érdek az első.
2012. nov. 21. 19:26
 29/37 bumbi02 ***** válasza:
83%

Jézusom.. mintha Szijjártót hallottam volna.. Bocsánat, nem szoktam személyeskedni, de azért ilyen töményen Fidesz dumát hallani.. nehéz felfognom még.


1. Balosként sose voltam MSZP szimpatizáns.

2. Nem lett jobbb az ország helyzete az MSZP alatt sem, csak kevésbé romlott. Igazából Bajnai alatti 1 évben gondoltam úgy, hogy jól csinálja szerintem.

3. De ha muszáj már válaszolni, azért volt jobb az MSZP alatt, mert

- nem vették el emberek megtakarításait - mnyp - (anyámnak speciel több millió forintnyi megtakarítását vették el)

- nem vonták el a szerzett jogokat (korkedvezményes nyugdíj)

- nem kellett aláírni semmit se a hallgatóknak, ha államilag finanszírozottra mentek

- volt államilag támogatott jogász, és közgazdász képzés (jelenleg is van 100-200 fő, jövőre pedig teljesen megszűnik )

- nem romlott a külföldi megítélése az országnak - ami jelentősen befolyásolja a befektetési kedvet -

- nem adtunk el gyilkosokat azért, hogy Simicskáék befektessenek

- nem csináltak állami pénzből lejárató kampányt az ellenzék erői ellen

- nem vonták össze az egész közmédiát egy zászló alá, és uralták azt teljesen, ahogy nem is voltak hírhamisítások

- nem hazudták a szemünkbe, hogy azért szorítanak meg - persze nem minket, hanem a multikat, és bankokat - mert az IMF kérte

- nem írtak társadalmi konszenzus nélkül új alkotmányt

- nem írták át a választási törvényt saját magukra szabva

- nem költöttek milliókat/milliárdokat propagandára (levelek reklámok tv, rádió, plakátok - )

- nem centralizálták a hatalmat (nem szeretnék diktatúráról beszélni, mert attól messze vagyunk, inkább erősen autokratikus állam)

- nem akarták lenyúlni az MNB devizatartalékát

- nem tették impotenssé az Alkotmánybíróságot, ha az nem úgy határozott, ahogy ők várták


Egyszerre ennyi jutott eszembe, de ez csak a töredéke. Folytassam, vagy beéred ennyivel?

Engem kevésbé érdekelnek a gazdasági mutatók, inkább csak a jogbiztonság az amit hiányolok. Nem érzem úgy, hogy kiszámítható lenne a kormány, nem mernék én se befektetni Magyarországon, mert nem tudom melyik reggel ébrednek úgy, hogy na jó, tiltsuk be az éttermeket, mindenki otthon egyen. Persze a gazdasági mutatók se fényesek, de ami a legzavaróbb az a retorikájuk,a kommunikációjuk, és az, hogy mennek mint egy faltörő kos, ha valami ellenállásba ütköznek, akkor ott a 2/3, és átírnak akármit.

2012. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
16%
Bajnai mint gazdasági miniszter vagy mint minsizterelnök volt sikeresebb ... Nehéz eldöntenem ... előbbi egy "kivédhetetlen" válságot eredményezett, utóbbi pedig hatalmas pénz esőt hozott, utóbbi olyan sikeres volt, hogy -6% esett a gdp Bajnai alatt!
2012. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!