Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nagy a kereszténye...

Miért ilyen nagy a keresztényellenesség?

Figyelt kérdés

Szóval én ugye hiszek Istenben.

Régen még ha hittem azt mondták jól van higgy amiben akarsz.

Ma már azonban másképp van.

Lehülyéznek, ostobának néznek engem mert hiszek Istenben, az orrom előtt káromolják.

Ott sértik meg a vallásomat ahol tudják.

Azt mondják minden pap pedofil stb.

Miért van ez? Miért lett ilyen nagy a keresztényellenesség?



2012. nov. 19. 22:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Azért nem soroltam a judaizmust (zsidó vallást gyengébbek kedvéért) a káros "sivatagi" vallások közé, mert nem térítő jellegű. Elég megnézni, hogy milyen rohadt nehéz betérni hozzájuk, stb. Egyébként a tóra (bibliai Ószövetség ugyebár) sehol nem írja, hogy mocskos gójok. Természetesen nem szeretem a zsidó vallást sem, csak éppen nem volt kontextusba illő...
2012. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Természetesen nem szeretem a zsidó vallást sem, csak éppen nem volt kontextusba illő..."


Miért nem szereted? Tán antiszemita vagy?

2012. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

ma 19:16


Nem vagyok antiszemita, csupán nem szeretem a vallásokat. A hitet tiszteletben tartom, de a vallásokat (intézményesült hit) nem. Talán a buddhizmus az egyedüli vallás, amelyet humánusnak tartok...

2012. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

nem olvastam el az előző válaszokat.

én személy szerint minden vallást tiszteletben tartok amíg nem akarják rám kényszeríteni.

én se vagyok ateista(mindenkinek meg van a saját hite)..

de én se rajongok a keresztényekért és a bibliára alapuló vallásokért.

egyrészt azért mert a bibliát átírták és megmásították amire bizonyítékok is vannak.(pl. nag hammadi kódex)

.maga a gondolat hogy az ember bűnös születése óta szerintem baromság(egy újszülött kisbaba ugyan milyen bűnt követett volna el?)-itt a bűnbeesés történetre gondolok.

.nőellenesség(had ne részletezzem)

.az hogy minden más vallást meggyaláz és pogánynak titulálja(a múltban boszorkányégetések)miközben a szeretetről beszél...

így hirtelen ennyi jutott eszembe de van ég több is...

nekem ez a személyes véleményem és ha lehet ne pontozzatok le mert én is tiszteletben tartom más véleményét.

bocsi ha nem konkrétan a kérdésre válaszoltam:)

2013. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Manapság már van az embereknek beleszólása abba, hogy milyen életük legyen, plusz az oktatás is elért már egy olyan színvonalat, ahol egy átlagembernek is jó rálátása van arra, hogy hogyan működik a körülötte lévő világ.


Viszonylag olcsón bárki hozzájuthat már egy rakás nagyszerű találmányhoz, ami megkönnyíti az életét. A buszmegállóban ülve egy okostelefonról, internetkapcsolat segítségével megnézhetem a képeket a marsi tájról, vagy éppen a Hubble űrteleszkóp mély űrről készült fotóiban gyönyörködhetek.


Egész egyszerűen a vallás nem tudja követni az emberiség jelenlegi felfedezéseit a világról, mert egész egyszerűen homlokegyenest mást állít, mint amit a világról jelenleg ismerünk és bizonyítékokkal alá tudunk támasztani.


Továbbá ki az, aki egy szexuálisan önmegtagadó életet élő, ám ki tudja, hogy milyen rejtett hajlamokkal (pl. pedofil) paphoz akarja járatni a gyerekét hittanórára, ahol egyébként is teljesen primitív mesékkel fogják tömködni a fejét???


Ha már hagyják az egyházakat működni, akkor vagy református és evangélikus legyen, vagy semmilyen. Ezek mindketten egyenlő szinten kezelik a nőket, lehet mindkettőből ugyanúgy lelkész és szabadon házasodhatnak is, nevelhetnek gyerekeket. Úgy gondolom ez már megüti a 21. századi mércét.

2021. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!