Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nagy a kereszténye...

Miért ilyen nagy a keresztényellenesség?

Figyelt kérdés

Szóval én ugye hiszek Istenben.

Régen még ha hittem azt mondták jól van higgy amiben akarsz.

Ma már azonban másképp van.

Lehülyéznek, ostobának néznek engem mert hiszek Istenben, az orrom előtt káromolják.

Ott sértik meg a vallásomat ahol tudják.

Azt mondják minden pap pedofil stb.

Miért van ez? Miért lett ilyen nagy a keresztényellenesség?



2012. nov. 19. 22:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

"Márpedig a sivatagi vallások (iszlám, kereszténység) ... ez a két undorító, fasiszta vallás olyan, hogy amint hatalomba kerül, akkor feljogosítva érzik magukat mások életének szabályozására."

Weishaupt, a zsidó vallást kifelejtetted.

Vagy azzal minden rendben van? Akik felosztják a világot emberekre (értsd: zsidók) és gójokra (cirka 7 milliárd "félállat"). Arra a hamis tanra épül, hogy a zsidók felsőbbrendűek, "kiválasztottak" és az alsóbbrendű gójokkal bármit meg lehet tenni.

A zsidó a legkirekesztőbb, leggyűlöletesebb a világvallások közül.


"Azt mondják minden pap pedofil stb."

"Nem minden, de elég sok..."


A testcsonkító (körülmetélés) rabbikkal mi a helyzet?

Milyen vallás az, ami kisgyerekeket csonkít meg?



"Miért van ez? Miért lett ilyen nagy a keresztényellenesség?"

Hát azért, kedves kérdező, mert a fenti vallás mammonhitű képviselői fújják a passzátszelet és az ő bizniszüket rontaná pl., ha nem lehetne kamatot szedni, mert a kereszténység tiltja a kamatszedést, a javak értelmetlen felhalmozását, harácsolást.

A vadkapitalizmus, fogyasztói társadalom romba dőlne, média hazugságai süket fülekre találnának, nem lennének háborúk és nem lehetne fegyverekből és gyógyszerekből milliárdokat kaszálni. Na ettől rettegnek.

Egész egyszerűen a hatalmukat, a bizniszüket féltik.

Másrészt van bennük egy tudat alatti irigység az erkölcsi magaslat iránt. Ezt próbálják elnyomni magukban, de az élvezetek hajszolása csak kiüresíti az embert, nem teszi boldoggá.


Per pillanat a kereszténység a legüldözöttebb vallás.


Aki a katolikus egyházat mocskolja, az a híveket is mocskolja, mert az anyaszentegyház nem a pápától a plébánosig terjed, hanem a híveket is magában fogalja.

Szóval, kedves kérdező, ha katolikus vagy és valaki az egyházat támadja, azt nyugodtan veheted személyed ellen irányuló támadásnak.


Végére lényeges info.

Nem az a keresztény, akinek malomkő nagyságú kereszt lóg a nyakában és minden nap misére jár.

Van ez az ostoba libsi duma, hogy mindenki az, aminek vallja magát (akkor ennyi erővel én egy tíz éves néger kislány vagyok, ha annak vallom magam).

Valójában a tettekben nyilvánul meg a kereszténység.

("Gyümölcseikrõl ismeritek meg õket". - Máté 7:16)

Másrészt nincs nonstop keresztény ember. Viselkedhet valaki keresztényként délben, két percre rá bűnt követ el és már nem keresztény, öt perc múlva megint az.

Állapotként is lehet értelmezni.


Ezért is nem hordok keresztet, mert egyrészt nem lennek méltó rá a nap minden részében, másrészt nem akarom, hogy ha bűnt követek el, akkor a bűnös magatartásom alapján ítéljék meg a kereszténységet, a keresztény közösséget.

2012. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült magamban legyűrni ezt a "vallás ellenességet", pedig ideig az voltam. Most már semlegesen tekintek az ilyenekre.


Általános iskolában folyamatosan járattak hittan órára amikor egyszerűen nem akartam. A hittantanár dogákat íratott velünk és leosztályozta. Párszor ellógtam amiért persze kaptam büntetést. Szabályosan úgy kellet elrángatni a templomba amikor egyszerűen nem akartam menni, mert nem érdekelt az egész. Persze megvolt az elsőáldozás is.


Nemrég rám erőltették a bérmálkozást is, sajnos azt is meg kellet csinálnom.


Nekem ebben az egészben az volt a legrosszabb hogy álszenteskednem kellet és kétszínűsködnöm. Eljátszani a jó kisfiút, stb.


Aztán még valóban ott vannak a kétszínű hívők akikből nagyon sok van:


Exemnek az anyja nagyon vallásos volt amit persze tiszteletben is tartottam, annyit megbeszéltünk hogy én nem vagyok vallásos, tartsa tiszteletben ő is az én nézeteimet és akkor én is tiszteletben tartom a nézeteit, szokásait. De az hogy gyakorlatilag hanyatt homlok ellenkezőjét csinálja a tanításoknak az húzós volt. Folyamatosan kibeszélt mindenkit a hátuk mögött, sok embert zsarolt mindenféle dolgokkal, stb.


A faluban van egy ember aki rendszeresen veri a feleségét, közben pedig minden vasárnap ott imádkozik a templomban és jár gyónni.


A volt hittantanáromat azért rúgták ki, mert egy gyerek nyíltan kijelentette hogy őt nem érdekli ez az egész, csak a szülei miatt jár ide, a hittantanár pedig olyan lekevert neki hogy eltört az orra.


Az egyik ismerősöm pedig rendszeresen papolt nekem hogy Isten majd meg fog segíteni (2 tragédia is történt a családban rövid időn belül), és még ő volt felháborodva amikor mondtam neki hogy felesleges ezt mondania. Közben akik hozzá viszik szerelni a cuccokat, azokat rendszeresen átvágja és lehúzza őket.ű


Illetve az tud kikészíteni ha megpróbálják "rám erőltetni" a saját vallásukat, és nem értenek a szép szóból, hiába mondom nekik többször.


Valamint hasonlókra még tudnék rengeteg példát mondani.


20 éves koromra már bőven eljutottam arra a szintre hogy nem általánosítok, tehát nem minden vallásos hülye. Annyit szoktam kérni hogy tartsa tiszteletben az én nézeteimet és én is tiszteletben tartom az övét.


Viszont amikor megpróbálnak téríteni, és már többször nyomatékosan mondom hogy engem ez nem érdekel akkor nagyon el szokott pattanni a húr. Legutóbb a Jehova tanúi voltak. Mondtam hogy ez engem nem érdekel, ők mondták tovább a magukét. Mondtam neki még egyszer hogy feleslegesen beszél engem ez nem érdekel de ő csak azért is mondja. Amikor már harmadszorra is megkértem őket és ők csak azért is folytatják akkor meg csodálkoznak ha fennhangon szólok rájuk és úgy rájuk vágom az ajtót hogy az tokostól majdnem rájuk szakad. Az ilyesfajta értetlenség nagyon fel tud húzni.


Én így vélem:


Az hogy egy ember jó vagy sem, azt nem az dönti el hogy vallásos illetve hogy mi a vallása. Az hogy egy ember jó vagy sem, csakis a tettei döntik el.


Valószínűleg én sem vagyok maximálisan "jó", pláne mivel elég nyers tud lenni a modorom, illetve néha rám szökött jönni az echte ungarische cifra káromkodás is. Viszont rengeteg barátom van és nagyon sokan próbálnak megismerni. Egyszer pár közeli barátomat kérdeztem hogy miért van ez. Azt mondták: azért mert jó ember vagyok, normális, és ez miatt rengetegen "szeretnek". Csak sajnos ezt sokan ki is használják. (ez utóbbi kijelentésem célja nem az egónövelés volt, csak szerintem jól mutatja hogy egy nem vallásos ember is lehet jó ember)

2012. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Egyház bűnei! Pffffff! Mondjatok egy olyan rendszert aminek nem voltak áldozatai?

és János pápa már bocsánatot kért.

A kmomunisták és a nácik mikor kértek bocsánatot a bűneikért?

2012. nov. 20. 19:09
 14/25 tomala ***** válasza:

Azért az már eleve nem túl jó, ha a nácikkal, meg a komcsikkal kell őket összehasonlítani, és az a különbség, hogy ők tudnak bocsánatot kérni.


A bocsánatkérés meg szép dolog, de attól még a bűnök bűnök maradnak, amik hiteltelenné teszik az egyházat abban a szerepben, hogy ők Isten világi képviselői.


Pont azért utasítják el őket, mert régóta kiderült, hogy ők csak egy köpönyegforgató politikai-gazdasági szervezet, amely saját hitét és a Szentírást is szembeköpi, ha az érdekei azt kívánják.


Én legalábbis csak azokat a papokat tekintem Isten szolgáinak, akik önként vállalt szegénységben minden erejükkel az emberiséget szolgálják (kevés ilyen van). Azokat a bíborosokat meg például pont nem, akik a vatikáni bank vezetőiként pár éve már megint, többedszerre pénzmosási botrányba keveredtek az UniCredit Bankkal együtt.

Pénzmosás, ugye: bűncselekményből származó pénz legalizálása...

De a hozzám közel eső templom anyagias és meglehetősen ostoba papjának sincs több köze Istenhez, mint bárkinek.

2012. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A papok is emberek. Szóval ők is lehetnek pénzimádók.

Nekem az a baj hogy Istent szidják, előttem.

Direkt földühítenek.

2012. nov. 20. 21:35
 16/25 anonim válasza:

Én gyűlölöm a keresztényeket és a hozzá hasonló vallásban hívőket!!!


Kutyák vagytok a papjaitokkal együtt, ingyenélők!

Várom az időt amikor ÚJRA eltörlik Istent a föld színéről és végre csak a földi élet lesz a legfontosabb!


És hogy mért utálom a hívőket és papokat?


Ha Jézus vagy Isten egyáltalán létezett is akkor sem azt tanították, hogy a papok aranyozott templomokban éljenek!

Nézzetek meg egy papot, egyik se megy házról házra mint Jézus hanem elvárja, hogy TE menj el és dobj be pénz a perselybe!!


EZ A HÁNYINGER!!!!



Továbbá a 10 parancsolat!


Ne imádj más bálványt rajtam(Isten)kívül ,erre a Vatikán előtt 100 ezrek Pápa fényképes pólóban meg bögrével meg esernyővel állnak azt várják a Szent beszédet!!


Ezt tudjátok csinálni csak!


Lenézitek az Arab hítvilágot azt a kereszténység ugyanakkora baromság!!



JA MÉG VALAMIT A BIBLIÁT EMBEREK ÍRTÁK NEM JÉZUS SEM ISTEN!!!!!

TELE VAN HAZUGSÁGGAL AMIT AZ ÉVEZREDEK ALATT MINDENKI A SAJÁT SZÁJA ÍZÉRE ÍROGATOTT!

2012. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom a Karácsonyt sem ünnepled.

Mert ugye egy buzgó ateistának (ateizmus is vallás) miért is kéne ünnepelnie Krisztus születésének napját.


Vagy az épp az ajándék kell, de a tartalom nem?


Ki is itt az anyagias? :)



Egyébiránt Saul rabbi is hozzád hasonlóan kereszténygyűlölő volt és az egyik legnagyobb keresztény lett belőle.

2012. dec. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ennyi tömény baromságot:


"Márpedig a sivatagi vallások (iszlám, kereszténység) ... ez a két undorító, fasiszta vallás olyan, hogy amint hatalomba kerül, akkor feljogosítva érzik magukat mások életének szabályozására."

Weishaupt, a zsidó vallást kifelejtetted.

Vagy azzal minden rendben van? Akik felosztják a világot emberekre (értsd: zsidók) és gójokra (cirka 7 milliárd "félállat"). Arra a hamis tanra épül, hogy a zsidók felsőbbrendűek, "kiválasztottak" és az alsóbbrendű gójokkal bármit meg lehet tenni."



A Korán meg a Biblia meg a pogányokról mondja pontosan ugyanezt. Csak a korrektség kedvéért jegyezném meg meg.


Többezer éve ez a hozzállás volt a divat, viszont már ezt egyik vallás sem hírdeti nyíltan ezt, bár a fanatikusok mindegyik oldlaon szívesen tartanák magukat ehhez. Szerencsére nem ők képzik még a többséget sehol sem.


A zsidó a legkirekesztőbb, leggyűlöletesebb a világvallások közül."


Értem, ezért lesz jó a katolicizmus, mert a héber még néla is rosszabb?


"Azt mondják minden pap pedofil stb."

"Nem minden, de elég sok..."


A testcsonkító (körülmetélés) rabbikkal mi a helyzet?

Milyen vallás az, ami kisgyerekeket csonkít meg?"


Ettől még a gyermekek megrontása nem lesz kisebb bűn.


Ja és miért ezt hoztad fel? Azt hittem hozol még a Gemerából(gyengébbek kedvéért a tanácskozások viták rögzitett szemelvényeiből) néhány passzust a megrontás engedélyezéséről. de látjuk még ennyire se ástad magad a témába, hogy legalább széljobbos "irodalomat" elolvasd a témában.


de lássuk ak örülmetélést. Tudod ennek szűk 4000 éve a sivatag közepén, komoly egészségügyi okai voltak.


Jónéhány halálos fertőzést sikerült így megúszniuk és mint mindenhol a távoli múltban, bekerültek ezek az intézkedések a vallási előírások közé.


De a zsidók nyilván nem ezért tették azt amit, kőkemény szadizmusból ez egészen biztos..


"Miért van ez? Miért lett ilyen nagy a keresztényellenesség?"

Hát azért, kedves kérdező, mert a fenti vallás mammonhitű képviselői fújják a passzátszelet és az ő bizniszüket rontaná pl., ha nem lehetne kamatot szedni, mert a kereszténység tiltja a kamatszedést, a javak értelmetlen felhalmozását, harácsolást"


A katolikusok tiltották egyedül.


Nem puszta jóindulatból tiltották, hanem azért mert tartoztak mnidnekinek akinek csak lehetett Európában.


Tudod az értékek féktelen felhalmozása, a fényüzés, az agitprop nomeg a koncepciós perek nem voltak olcsó dolgok. Függetlenül a tilalomtól, akinek csak kölcsönadott, ugyanúgy behajtotta a kamatot az anyaszentház, csak erről mélyen hallgattak.


Nem hiába törölte el ez a tilalmat a kereszténység ÖSSZES újonnan alakult ága, mivel nekik nem fűződött érdekük a megtartásához, mint a katolikusoknak.


Nem volt náluk harácsolás? Könyörgöm olvass el pár a témával foglakozó könyvet, vagy akár egy áltlaános iskolás törkiönyvet, de még magyar népmondát népmesét is találsz erről szépszámmal.


Mit gondolsz miért szedték a tizedet, a dézsmát emg a többit? Hogy a harácsoló jobbágy nehogymár, a hedonizálás csúcsaként egy kis húst tegyen le az asztalára?


Végülis lehet, hogy ez volt a cél, de mellékesen szembeköpték az elvüket közben teljes szívnyugodalommal.

A szegénységet istenítették, drága palástokban ,aranyosan hímzett palástokban, impozáns székesegyházakban, amik majd összeomlottak a rájuk aggatott díszítés miatt.


A nemesek, királyok gazdagsága

sem zavarta őket, csakis a szegény híveké (nomeg a hitelezőié).


Mint tudjuk aki nem aggódik a napi betevőért, az időnként gondolkozni is ráér és nem vesz be minden marhaságot, amit a katedráról prédikálnak nekik.



"A vadkapitalizmus, fogyasztói társadalom romba dőlne,"


A katocilizmus ennek a "fertőnek" a kialakulása előtt 1000 évvel kitalálta a megoldását. Fasza, de elmondanád pontosan, hogyan is?


"média hazugságai süket fülekre találnának, nem lennének"


Most már rá is jöttem mit is akarsz te. A megoldás a médiát az egyház kezébe nyomni, elvégre jó darabig sikeresen megvezették a népet. Náluk alkalmasabb nincs is a feladatra!


Nem lesz fogyasztói társadalom sem, hisz az egyház földein dolgozó jobbágynak nem kell semmit sem fogyasztania, ami az életben maradáshoz nem feltétlenül szükséges.


"háborúk és nem lehetne fegyverekből és gyógyszerekből milliárdokat kaszálni."


Az invesztitúrharcokat, a nyolc keresztes hadjáratot a rengeteg polgárháborút és a harmincséves háborút leszámítva tényleg nem volt semmi a regnálásuk alatt.



"Na ettől rettegnek."


Tényleg elég ijesztő jövőt hozna el a katolicizmus teljhatalma. Bár a többi kezébe se adnék egy csöpp hatalmat se.


"Egész egyszerűen a hatalmukat, a bizniszüket féltik."


Nyilvánvaló, míg a katolikusok immár 1500 éve merő önzentlenségből ragadnák magukhoz csupán a hatalmat.


"Másrészt van bennük egy tudat alatti irigység az erkölcsi magaslat iránt."


Ez már tényleg nevetséges...


"Ezt próbálják elnyomni magukban, de az élvezetek hajszolása csak kiüresíti az embert, nem teszi boldoggá."


Értem, szóval neked minden vágyad egy marték rizsért dolgozni, úgy hogy a levegővételedet is szabályozzák.

Nem is értem mi bajod az álíltóalgos zsidó háttérhatalommal, hisz nekik is ez a céljuk nem?


Vagy csak a f@sz gazdája nem tetszik nem az, hogy tövig nyomják le a torkodon?

Jó tudni, hogy gondolkoznak a hasonló lekületű emberek.


"Per pillanat a kereszténység a legüldözöttebb vallás."


Ezt újságold el a tibeti buddhistáknak is kérlek.


"Aki a katolikus egyházat mocskolja, az a híveket is mocskolja, mert az anyaszentegyház nem a pápától a plébánosig terjed, hanem a híveket is magában fogalja."


Értem szóval az anyaszentház szent és sérthetetlen, mert ezzel pár fanatikus hívő lekébe is belegyalogolnánk?


Nem is értem miért üldözik a szektákat, hisz a híveiknek bejön nem? A többiek meg levannak magasról tojva.


"Szóval, kedves kérdező, ha katolikus vagy és valaki az egyházat támadja, azt nyugodtan veheted személyed ellen irányuló támadásnak. "


Meg gyilkossági kísérletnek is(hisz a lelki üdvödet veszélyezetik vagy mi). Pontosan ugyanannyi értelme lenne


"Végére lényeges info.

Nem az a keresztény, akinek malomkő nagyságú kereszt lóg a nyakában és minden nap misére jár."


Ez nagy igazság.


"Van ez az ostoba libsi duma, hogy mindenki az, aminek vallja magát (akkor ennyi erővel én egy tíz éves néger kislány vagyok, ha annak vallom magam)."


Mert igazából az anyaszentegyháznak kéne kinyiltkoztatni, hogy egy tízéves néger kislány vagy ugye?


Hisz a kinek kéne meghatároznia, hogy ki vagy, ha nem neked?


"Valójában a tettekben nyilvánul meg a kereszténység.

("Gyümölcseikrõl ismeritek meg õket". - Máté 7:16)

Másrészt nincs nonstop keresztény ember. Viselkedhet valaki keresztényként délben, két percre rá bűnt követ el és már nem keresztény, öt perc múlva megint az."


Értem szóval csak akkor vagy keresztény, ha az úgy kényelmes számodra.


Ha jól téveddek Krisztus tanításai nem állnak ezzel az eszmével összhangban.


Bár ő is csak egy kotnyeles zsidó volt, így ne is törődj vele...

2012. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

11:50


Nem ünneplem a Karácsonyt már 6 éve!

Anyagias vagyok mert szeretek jó nőket ágyba vinni és ajándékokkal elkápráztatni!!!!


Leszarom Saul rabbit meg a többi baromságot és nem vagyok Ateista mert hiszek.Saját Magamban!!!!!!!!!!!!!

Én kihasználom a földi örömöket nem pedig koldusként halok majd meg azért mert egy pap azt mondja így kell csinálni ez a rendes!!!


Pppffffhhh!

2012. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az általam leírtakat a fenti kommentek tökéletesen igazolják!
2012. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!