Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a sz*r történik a Jobbikban...

Mi a sz*r történik a Jobbikban? Hova fogy a frakció?

Figyelt kérdés

Két év alatt eltávozott Pősze Lajos, Endrésik Zsolt, Samu Tamás Gergő, Szegedi Csanád, Lenhardt Balázs.

Ki a jogerős börtönbüntetés miatt, ki mert kiderült hogy zsidó, ki azért mert fel merte jelenteni... Hogy van ez?

Nem kárörvendésképpen kérdezem.

Ők mind rosszak voltak?

Vagy a Jobbik lett rossz?

Nem értem.



#Jobbik #Vona Gábor #parlamenti frakció #Lenhardt Balázs
2012. nov. 10. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

"Az igaz, hogy a Jobbikban ez egy kényes téma, de nem kizáró ok. (((Olyan, mintha egy LMP-sről kiderülne, hogy részt vett egy melegellenes felvonuláson))) :)"


Szegedi szerint annyira kizáró ok lett volna a zsidó származásának kitudódása, hogy inkább fizetett, mintsem vállalja annak a kockázatát, hogy kiderül a származása... tehát ő úgy vélte, hogy tehetett bármit is a pártért korábban, lehetett addig akármennyire is erős ember a pártban, ha kiderül, hogy zsidó származású, akkor neki ott befellegzett.


Ugyanezt a véleményt osztotta Novák Előd is a nyilvánosságra került és általa is elismert belső e-mailjén, hogy "Ha nem hazudik, ha nem titkolja el származását, akkor – szép dolog vagy nem, más kérdés – soha nem lett volna sem EP-képviselő, sem alelnök” .


Tehát a párt két igencsak bennfentes figurája is azon a véleményen volt, hogy a zsidó származás a jobbikban nem szimplán "kényes téma", de egyszerűen kizáró ok.


Én meg inkább vagyok hajlamos ennek a két bennfentes vezéralaknak adni a véleményére, mint az itt kommentelőkének.

Erről ennyit.

2012. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Raptor666 válasza:
65%

Hosszan lehetne erről vitatkozni, de én tudom, hogy nem ez volt az oka. -(Természetesen ezt emelte ki a sajtó, mert mást nem is csinál a jobbik csak a zsidókat meg cigányokat üldözi blabla)- Sőt!!! Néhány ember orra alá lehetett volna dörgölni, hogy: "Tessék! Közöttünk is van egy zsidó. És?"

Novák Előd levelére én nem sokat adok. Mindig voltak és biztosan lesznek is kirohanásai, de egy ember levele nem tükrözi egy párt véleményét.

Morvai Krisztina is EP képviselő lett, nem nézte senki kitől vannak a lányai...

Alelnököt pedig nem csak Előd választ (mindig voltak és lesznek kirohanásai) hanem az országos tagság ami több ezer fő.

A tisztújításon Csanád származása már köztudott volt és mégis meg lett választva alelnöknek!

2012. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
Kit érdekel hogy néhány tag kilép? Mért baj az hogy van egy olyan párt ahol nem maradnak következmények nélkül a tettek? Ez így helyes! Hajrá Jobbik, hajrá magyarok!
2012. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy a Jobbikban ez egy kényes téma, de nem kizáró ok. (((Olyan, mintha egy LMP-sről kiderülne, hogy részt vett egy melegellenes felvonuláson))) :)"


A példa szerintem nagyon jó!

Ha az LMP-ben valakiről kiderülne hogy a melegfelvonulás ellen vonult fel vagy egy holokauszt ünnepségen karlengetéssel éltette Hitlert és valaki egy erről készült videóval megzsarolta... majd ezután kirugják a pártból... Mondd meg őszintén, mi a logikusabb? Hogy a pártban elítélik amit tett? Vagy ezt teljesen rendjénvalónak tertják de a gondjuk hogy nem szólt a zsarolásról?


Szerintem mindketten tudjuk hogy nem azt mondogatnák az LMP-sek hogy

"kit érdekel a melegellenessége/Hitlerezés és karlengetés... de hogyhogy nem jelentette hogy megzsarolták! Semmi gondunk nem lenne ezzel, de a nem jelentés... ezért kirugjuk és kész, nincs mit tenni..."

2012. nov. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A szocik(vagy a fidesz?) bomlasztják a jobbikot. Tanultak a lengyel példából.Ott ugyanis egy jobb-közép kormánynak jobb oldali az ellenzéke. Ezt hívják kettős jobb oldalnak.


[link]


A Szejmbe 2007-ben bekerült politikai pártok című résznél megtalálható a lengyel pártok helyzete.

2012. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"

"Az igaz, hogy a Jobbikban ez egy kényes téma, de nem kizáró ok. (((Olyan, mintha egy LMP-sről kiderülne, hogy részt vett egy melegellenes felvonuláson))) :)"


A példa szerintem nagyon jó!

Ha az LMP-ben valakiről kiderülne hogy a melegfelvonulás ellen vonult fel vagy egy holokauszt ünnepségen karlengetéssel éltette Hitlert és valaki egy erről készült videóval megzsarolta... majd ezután kirugják a pártból... Mondd meg őszintén, mi a logikusabb? Hogy a pártban elítélik amit tett? Vagy ezt teljesen rendjénvalónak tertják de a gondjuk hogy nem szólt a zsarolásról? "


Ha valaki melegfelvonulásra megy ki fújjolni meg m.csk.s b.zizni, vagy náci karlendítésekkel élteti Hitlert egy holokauszt megemlékezésen (vagy bárhol máshol), akkor annak az embernek az elvei, a világnézete nem összeegyeztethető egy LMP-vel (vagy szimplán egy kulturáltabb párttal, és akkor most legyünk megengedőek az LMP-vel is...).

Itt viszont nem erről volt szó, hanem a származásról. Óriási különbség.


A példa valóban remek... arra, hogy egyeseknek mennyire nem esik le ez az óriási különbség, tehát hogy mennyire egybemosódik náluk a világnézet az ember származásának nézegetésével. De persze gondolom te se tartod magadat rasszistának, csak szimplán nem érted, nem érzékeled, hogy mi a különbség, ha valakit a világnézete miatt utasítanak el, vagy a származása miatt...

2012. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!