Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet tenni semmit...

Miért nem lehet tenni semmit a sok eltitkolt jövedelem ellen? Ha te lennél a m. elnök mit tennél?

Figyelt kérdés

Akár a vállakozási szférában akár a feketemunka ügyében.Miért nem lehet ezek ellen fellépni??Országos szinten,hatékonyan? Valahogy ellenőrizhetővé kéne tenni,hogy kinek milyen TÖRVÉNYES bevételei és milyen kiadásaik vannak illetve mire költi azt.Vagy ez már nem demokratikus? Példának okáért ha valaki tizedjére megy nyaralni az évben rá lehessen nézni a körmére,mikor csak minimálbérre van mondjuk bejelentve.Elég durva bevétel-kiadás különbség.

Vagy ez csak úgy oldható meg ha "spicliskedik" valaki és bejelent?


Ti mit tennétek?


2012. nov. 8. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet tenni semmit, mert az összes kedves kis politikusunk bebuknak egy ilyen húzás után. Nekik van a legtöbb takargatnivalójuk. A többszörösét keresik a fizetésüknek feketén, kenőpénzként stb. Nem lesznek hülyék h maguk ellen hozzanak döntést. Arról nem is beszélve, h rengeteg cég van a nevükön, akkor azok is buknának.
2012. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megnövelt NAV létszám a vagyonosodási vizsgálatok miatt. Minél több vagyon alapú adó (egy villát vagy egy Mercedest nehéz letagadni)
2012. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg a NAV közelében is dolgoznak feketén addig semmit. Egyébként ha lenne beleszólásom, akkor a eltörölném az szja-t az áfát megnövelném, hisz azt minden végleges fogyasztó kifizeti... persze ehhez több dolgot is át kellene alakítani és nem is biztos, hogy tökéletesen működne a dolog, de legalább nem csalna szja-t minden második ember
2012. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
100%
Nyilván azért, mert akiknek a legtöbb eltitkolt jövedelme van (Top 100 leggazdagabb milliárdosunk nagyobbik fele) azok támogatják a saját vezetőinket és politikusainkat, másrészt nevezett politikusok maguk is trükköznek ezerrel.
2012. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Komplikato ***** válasza:
100%

3-as, nem lenne elég. Nézd így is sokat trükköznek, szlovák rendszám, családtagok nevére átíratás, stb.

Az SZJA meg már most bukó, az élelmes magyarok átálltak értékesebb dolgoknál a külföldi rendelésre, mert alapból is kisebbek az árak és még az áfa is kevesebb.

Na most az lenen eredményes, hogy nagyon szigorú vagyonosodási vizsgálat és mindenkire (gyerek, felnőtt, nyugdíjas), így hirtelen előkerülne a kis "szegény" családfő rokonokra íratott több száz milliós vagyonkája, nyaralóstól, villástól, Hammerestől, stb.

Szlovákok már neki is álltak, bár erős a gyanúm ott is elég korruptak hozzá, hogy csak a valódi milliárdosokat ne szívassák vele. :(

2012. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, kedves kérdező, hogy ez a dolog nem ilyen egyszerű. Hadd induljak ki a magam példájából: amíg én egyéni vállalkozóként dolgoztam, bizony ott "csaltam", ahol tudtam. Minden hónapban gyártottam a hamis adásvételi szerződéseket, nem jelentettem be, hogy már nem vagyok sulis - szóval,igyekeztem lefaragni a járulékokból és az adóból, így tehát lényegesen több volt a valódi jövedelmem, mint amennyire be voltam jelentve.


Jó dolognak tartom-e? Nem. De 20 éves fiatal lány voltam, család nélkül, teljesen egyedül a világban, ha ezt nem teszem meg, akkor annyi bevételem sem lett volna, hogy egyek vagy tető legyen a fejem fölött. Rá voltam kényszerülve.


Érted a lényeget? Szép dolog, hogy meg kellene szüntetni a feketegazdaságot, de akkor az egészet onnan kell kezdeni, hogy csökkentsük a vállalkozókra eső terheket. Ha olyan mértékű adót kellett volna fizetnem, hogy amellett elegendő jövedelmem maradjon, nyilván én sem játszom a tűzzel. Ha csökkentik a terheket, akkor azonban drasztikusan csökken az ország bevétele, amivel megint nem vagyunk előrébb.


Ördögi kör ez a feketegazdaság....

2012. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan adóterheket, amit elbírnak a vállalkozók. Olyan számviteli politikát, mely lehetetlenné teszi a csalást és a fekete munkát. A nyugati országokban ez működik!
2012. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindent állami kézbe vennék, mindenki az államnak dolgozna és tőle kapná a fizetését. Így semmit sem tudna eltitkolni.
2012. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11:52! Gratulálok, kb feltaláltad a kommunizmust - ami, hoppsz, nem működött sehol...
2012. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!