Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megváltozik valaha a magyarok...

Megváltozik valaha a magyarok mentalitása?

Figyelt kérdés
Tudjuk valaha mondani a másiknak , hogy igazad van (ha igaza van)? Együt tudunk érezni a másikkal, vagy fikázzuk mert nem a helyzete rossz, hanem ő maga? Sosem leszünk jó nemzet ha nem változtatunk a nézeteinken.
2012. nov. 3. 22:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Talán egyszer megváltozik.


Egy Ausztriába vagy Amerikába települt magyar 10 év után hazalátogat azt veszed észre rajta hogy 90 fokos fordulatot vett, az előnyére.


Én tapasztaltam rokonoknál.Egész más emberek lettek.Magyarok maradtak de valahogy mégis olyan mások lettek.


Az ő esetükben már nem találsz magyar mentalitást esetleg nagyon-nagyon apró nyomokban de még 10 év és az is eltűnik.

2012. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Majd akkor fog megváltozni ha mindenki a saját dolgával fog törődni"


Ha meg csak a saját dolgoddal törődsz, akkor az a baj. Ha történik valami bűncselekmény (apa agyonveri az asszonyt, anya agyonveri a gyereket stb...), akkor rögtön a környezetet veszi elő és hibáztatja mindenki.

2012. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem vagy képben, nem azt jelenti, hogy kioktatnak.

Komolyan beszélgess el velük, hogy mi a helyzet ott. Van olyan bolt Szerbiában is, ahol ha nem szerbül szólalsz meg, nem szolgálnak ki.

Szerintem nagyon nagy haladás az és segíti az együttélést, hogy Ukrajnában már törvénybe foglalták, hogy a magyarul beszélők intézhetik az ügyeiket magyar nyelven.


Sajnos azok közé tartozol, akikben nyomokban sincs meg az objektivitás, és aki azt hiszi, hogy a határon kívül, akár nyugatabbra vagy bármerre, nincsenek elégedetlen emberek és minden rózsaszín. Pedig nem az.

Pl. Spanyolországban a fiatalok 2/3-a munkanélküli.

2012. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ó, én tudom azt mondani, és te tudod? Empatikusnak gondolom magam, és meghallgatom a másikat, és oda is figyelek rá..

Talán arra kellene rájönni, hogy itt nincs "magyar mentalitás", itt nincs átlagember, individuumok vannak, akiknek önmagukban kell meghatározniuk a saját értékrendszerüket.

2012. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!