Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak halálbüntetéssel lehetne...

Csak halálbüntetéssel lehetne rendet tenni az országban vagy enélkül is menne? Hogyan gondoltad?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 20:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tényleg az 1-2 év a felső határ.

A telefonrabló a metróban is csak másfél évet kapott, de csak azért mert már ez vagy a 10. rablása volt.

2012. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Halálbüntetés nem megoldás a bűnözésre!

ha így lenne akkor Europa és Amerika összehasonlításában nem a halálbüntetéses Amerika vezetne toronymagasan a bűnözésben a halálbüntetést nem alkalmazó Europával szemben!


A megoldásnál én csak lassú(értsd 10-15 év) megoldásokról hallottam.

A gyors megoldás a nagy mértékű gazdasági növekedés!

Mert ha az értelmes munka felszívja az embereket akkor azok nagy része már nem fog lopni!


És talán meglepődsz de a "kizsákmányoló" nyugati cégek betanított munkája az ami csökkenti a bűnözést mivel a bűnözők nagy része képzetlen és csak ilyet tud elvégezni!

Vagy a földművelés, de ott meg most intézi el a fidesz hogy csak nagy cégek kaparinthassák meg a földet...


Vagyis ezek a betanított alap munkák tökéletesen jók a bűnözés csökkentésére!(a földművelés önmagában már nem is annyira alap ha jól csinálják!!!)

Persze ha elüldözzük ezeket a cégeket és rögtön csak a magasan kvalifikált munkákat akarjuk akkor ez van...

2012. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es:nagyon szép gondolat és tökéletes a megközelítés a halálbüntetés elkerülésére! Említetetted Amerikát,nos nem tudom melyik államában visszahozták a halálbüntetést.Azt gondolom,hogy már a fogalma is visszarettentőnek kell hogy legyen,azoknak akik készülnek valaki ellen.Akit gyilkosságért ítéltek el és a börtönből kijőve újból gyilkol? Alkalmaznám azokkal szemben is akik különösen nagy értékben ellopják az adófizetők pénzét,mivel ez is bizonyítható!! Ha a halálbüntetéssel megvédhetném azokat akik képtelenek megvédeni önmagukat (egyre többször támadnak meg idős embereket és gyerekeket)akkor biztosan megszavaznám eme bűntetés életbe léptetését!! Sajnos a becsületes embereknek sem tudnak munkát biztosítani,akkor ki ad majd annak aki nem tartozik a tisztességes emberekhez?
2012. nov. 4. 03:01
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A három csapás törvényt mi is átvettük amcsiktól de ahhoz börtön is kéne ám :)

Én spec még 1-2 börtönt tuti építenénk magunkhoz mert jelenleg a bírósági gyakorlat azért preferálja a felfüggesztettet és azért olyan sok a felezés, harmadolás mert nincsen hely a börtönökben!

És viccnek tartom hogy a bíróság(természetesen hivatalosan nem) azt kell figyelembe vennie hogy nincs hely a raboknak mert így is bőven 100% fölött van a kihazsnáltságuk!


Ja és őszintén megmondom, én a halálbüntetésnél nehezen tudok valamelyik oldalra állni! Mert visszatartó ereje nincsen bár egy kicsit javítja az emberek igazságérzetét, úgy érzik jobban megbűnhődött az illető mint sima börtönnel, ez egy előny. Ugyanakkor sokan írták amcsi rendőrök közül(és asszem valami angol nyelvű tanulmány is készült) hogy az olyan embert a legveszélyesebb üldözni akire halálbüntetés vár! Mert neki már mindegy hogy még hány embert ől meg!!!! Vagyis ezt az oldalát is érdemes megvizsgálni hisz a halálbüntetettet ha üldözik az nagyobb valoszínűséggel vezet még több halotthoz...


De az utóbbiak miatt nehéz igazságot tenni hisz egy brutálisan meggyilkolt rokon esetén érzelmileg jogosan követeli a halálbüntetést!

Ugyanakkor a halálbüntetés hiánya-megléte között hogy hány embert őlt volna meg menekülés közben(persze leginkább rendőrt hisz ők akarják elfogni) azt szinte lehetetlen megmondani hiszen mind hipotézis!

És ha az én rokonomat(mondjuk renőrt) lőné le egy olyan bűnöző akinek már minden mindegy, akkor engem spec nem nyugtatna hogy ezért már "dupla halálbüntetést" kaphat!


Tehát szerintem a rövid távú megoldás az hogy építünk még pár börtönt és bevezetjük a halmozati büntetést(nem úgy mint most, mert persze ilyen most is van) vagyis hogy akár 150 évet is kaphasson az illető!!! Így azt még ha feleznék is, akkor sem jöhet ki soha a börtönből!


Ja és nagyon fontos!

A bűnözést felszámolni NEM lehet, Gyilkosságok is mindig lesznek! Tehát egy büntetési rendszernek nem lehet a célja a büntetési tétellel való elrettentés! Ami elrettentő erő az az hogy "úgyis kiderül"! :))

Meglepő de ez utóbbi nagyobb elrettentő erővel bír mint az hogy hány évet kaphat az illető!!!

2012. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A Kádár rendszerben volt halálbüntetés és emlékszem arra is,a tévé bemutatott bizonyos "Soós"nevezetű egyént akit halálra ítéltek! A munkanélküliség,szegénység egyre több áldozatot követel és leggyakrabban azt viszi el aki védekezni képtelen!!Azt gondolom azt kéne vizsgálni,hogy maga a halálbüntetés gondolata mekkora visszatartó erő lehet? A DNS-s vizsgálattal már kideríthető a tettes,úgy gondolom ezt mindenki elfogadja mint a "tévedhetetlent"!!!Azt régen megmondták a sokáig raboskodó embereknek totálisan "széthullik" a személyisége!A mondat azt is takarja:nem fog tudni a civil életben alkalmazkodni és ahhoz,hogy visszatérjen a megszokott közegbe (börtön)ismét el fog követni valamit!!!
2012. nov. 5. 05:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!