Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktornak honnan eredezt...

Orbán Viktornak honnan eredeztethető a kereszténypártisága?

Figyelt kérdés

Csak én emlékszem rosszul(24 éves vagyok), vagy régebben valóban nem volt fellelhető a beszédeiben a kereszténységhez fűződő erős, érzelmi viszonya?

Olyasmi a gondolat eleje, hogy mi lehet a célja ezzel Orbánnak? Meg akarja osztani az embereket(nyilván nem)? De miért kezdett el erről beszélni, miért zárja ki azokat, akik más vallásúak, de főleg azokat, akik nem hisznek Istenben, és végképp azokat, akik szerint a vallás és a politika nem összetartozó dolgok?



2012. nov. 1. 21:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
4%
orbán viktor a bolsevizmus utolsó szörnyszülötteinek egyike. dehogy érdekli a kereszténység. régen is ment nyalizni az egyházaknak. hatalmat akar, de bukni fog. fel a fejjel, már nem tart soká a fideszterror! közel a szabadság!
2012. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

"Nagy változások a közeljövőben, Európa teljes átalakulása, stb. Gondolom ezeknek a végbemenése előtt fontosnak tartja a keresztény szellem erősítését. Bár én nem lettem keresztényebb ettől. :)"

Európa tényleg átalakulás előtt áll. De arra mérget vehet mindenki, hogy abban a vallásnak semmilyen szerepe nem lesz. Nyugat-Európa nagy része amúgy is ateista, nem tudom miben reménykedik Orbán. Ráadásul ezzel a nagy vallási buzgalmával egyre nagyobb undort vált ki belőlem az egyház és a kereszténység irányába. Anyukáját térítgesse; mivel az iskolák egyház általi átvétele nekem nagyon azt a látszatot kelti. Mire számít? Kitermel egy vallásos, birka réteget - hogy is van? Isten bárányai? :D - akiket könnyű manipulálni és elhozza Magyarországra Irán keresztény mását? Ja, és földesúri réteget mellé... Tiszta középkor!

2012. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
11.: Legyen igazad!
2012. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"A restauráció folyamatban van, Erdő Péter máris hercegprímás."


???

Az esztergomi érsekek Lékaitól fogva lemondtak a hercegprímás címről, azóta csak prímások. Ennek semmi köze az államhatalomhoz, nem Orbán adná, hanem az esztergomi érsek vehetné vissza (ha akarná).

2012. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Erdő Péter megkoronázná valamelyik Habsburgot? Vagy Orbánt? Kineveznének hercegeket és grófokat? Lenne megint jobbágyság? Na menjenek a fenébe. Nem 1700-at írunk!
2012. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Pro Patria ***** válasza:
100%

"19:26"


Azért azt vedd figyelembe, hogy az etalonként számon tartott országokban, így például Angliában, vagy a Skandináv-félsziget germán államaiban, így Svédországban, Norvégiában, de Dániában vagy Hollandiában is, mind megvannak a királyok, a hercegek és a grófok...

Ők is "ósdi, múltban élő, lemaradt" országok?

2012. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
De ott ezeknek nincs semmi beleszólásuk a politikába, diszek, igaz, nagyon drága díszek. A angol királynő is kőgazdag. Nekem nem hiányzik ide semmilyen király, Habsburg meg főleg nem! Az gyilkos fajzat.
2012. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy hercegprímásnak aztán marhára nagy hatalma van. Még a Horthy korszakban sem volt hatalmuk, nemhogy most.
2012. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:55


Jó, hogy említed! A Skandináv államok a legateistábbak a világon!

2012. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
20%
A Horthy-korszakban a római katolikus vallás ÁLLAMVALLÁS volt! És igen nagy hatalma volt a hercegprimásnak, sőt több százezer hold földje is a papoknak. Nagyapám 1940-ben el akart venni egy református lányt, a katolikus pap ki akarta dobni, mire azt mondta, mit szólna, ha a menyasszonya zsidó lenne? Mire plébános úr leköpte. Ezek után beállt reformátusnak.
2012. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!