Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktornak honnan eredezt...

Orbán Viktornak honnan eredeztethető a kereszténypártisága?

Figyelt kérdés

Csak én emlékszem rosszul(24 éves vagyok), vagy régebben valóban nem volt fellelhető a beszédeiben a kereszténységhez fűződő erős, érzelmi viszonya?

Olyasmi a gondolat eleje, hogy mi lehet a célja ezzel Orbánnak? Meg akarja osztani az embereket(nyilván nem)? De miért kezdett el erről beszélni, miért zárja ki azokat, akik más vallásúak, de főleg azokat, akik nem hisznek Istenben, és végképp azokat, akik szerint a vallás és a politika nem összetartozó dolgok?



2012. nov. 1. 21:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is feltűnt, hogy az új kormánya óta sokkal erőteljesebb a kereszténységhez fűződő kapcsolata. Lehet, hogy ez a KDNP-hez köthető, de lehet a másik dologhoz, amiről folyton beszél. Nagy változások a közeljövőben, Európa teljes átalakulása, stb. Gondolom ezeknek a végbemenése előtt fontosnak tartja a keresztény szellem erősítését. Bár én nem lettem keresztényebb ettől. :)
2012. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Orbán soha nem volt vallásos. Sőt, tőle származik az a kijelentés is, hogy térdre csuhások.

Amikor elvesztette a választásokat, utána rájött, hogy ha az Egyház támogatását megszerzi, sok szavazót nyerhet. Ezért "tért" meg hirtelen. Ez az elképzelése be is jött neki.

2012. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Pro Patria ***** válasza:
0%
Azért egyszer már megnéznék egy felvételt az ominózus "térdre csuhások" kijelentésről...
2012. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A "Térdre csuhások!"-at állítólag nem ő mondta, de felvétel nem lesz róla, csak a parlamenti ülésekről készült jegyzőkönyvben van benne.

De hogy a kérdésre válaszoljak, a kereszténypártisága onnan ered, hogy jó szlogen a kereszténységre hivatkozni, és így próbál sokak szemében szimpatikus lenni: szeretet, segítsük a másikat, szolidaritás stb. Meg hát nem utolsó sorban az 1000 éves Magyar Államiság egyik alappillére, ha tetszik, ha nem. Ettől függetlenül én keresztényként nem szeretem, ha a politikába túlzottan beleviszik olyan emberek, akik nem is tudják, hogy mit jelent.

2012. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Vajon reformátusként is bejár a KNDP-s katolikus misékre? Egyébként egyáltalán nem volt vallásos, nem is lehetettm, amikor KISZ titkár volt.
2012. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Ismerem Viktor politikai pályafutását. Kezdetben teljesen liberális volt, egyébként eredetileg református. A felesége viszont hívő katolikus volt már amikor megismerkedtek, akkor is. Viktor szakított a liberalizmussal (ebből a korból származik a fent citált kijelentése is) és néppártot akar építeni, ehhez kellett az egyházi támogatás, főleg a katolikus, mert többen vannak. Másrészt Horthy a példaképe, ő is kormányzóként szeretné befejezni politikai karrierjét. A restauráció folyamatban van, Erdő Péter máris hercegprímás.
2012. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

A legfontosabb szempont az image-építés lehet, így határolja el magát a balliberálisoktól.

Magyarországon a vallásos emberek döntő többsége keresztény vagy zsidó, így nem hiszem, hogy ezzel nagy politikai hibát követ el. Londonban vagy Párizsban már kényesebb téma lenne a keresztényég. A nemzetnek szüksége van egy közös eszmére, értékrendre, hogy jól működjön. A kereszténység alapvető értékrendjét szerintem a nem vallásos emberek is elismerik.

2012. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Nem keresztény? Ezt vitatnám.

Nagycsaládos, felesége katolikus, ő református vallású, a gyerekek a dualizmus kori szokásjognak megfelelően olyan vallást vettek fel, mint a nemben azonos szülő. (Lányok az anyáét, fiúk az apáét)

Kétfelé járnak misére/istentiszteletre is.

A politikában nyilván a KDNP-vel való koalíción érződik a vallási nézete.

2012. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
ma nincs olyan poszt, hogy herceprímás
2012. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
Törvényszerű volt, hogy valamelyik magyar párt átalakul a rendszerváltás után egy jobbközép párttá. Az akkori felhozatal jobboldalon az MDF ami széthullott és a Kisgazdák, amik sokaknak túl radikálisak voltak. Liberális pártból viszont volt már a Fideszen kívül más is, az SZDSZ. A Fidesz okosan kihasználta, hogy jobboldalon üresedés van, a libsi oldalon meg tömeg. Irányelveket változtatott és cső.
2012. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!