Miért nem életképes a demokrácia?
Volt egy kérdés azzal kapcsolatban, hogy ki lépne be az Eurázsiai Unióba.
Az egyik válaszoló ezt írta:
"Kevesebb demokrácia és a gazdasági kibontakozás lehetősége.
Vagy sok demokrácia és az életszínvonal lassú erodálása még a mai szintnél is lejjebb!"
Szerinte e-kettő között kell dönteni.
Az érdekelne, hogy miért ne lenne életképes a demokrácia? Milyen hátrányunk van abból, hogy az EU tagjai vagyunk?
Egyáltalán miért az EU-t hibáztatjuk a jelenlegi helyzetért, nem a kormány a hibás?
Sajnos én úgy látom, hogy a demokrácia nem tud mit kezdeni az oligarchiákkal, a kiskapukon mindent kijátszó bűnszervezetekkel. Egyszerűen nincs megfelelő erő, ami ezt ellensúlyozni tudná.
Maga a berendezkedés nem volna pedig rossz, de ehhez egy idealizált társadalom is kellene. Ezért tartom érvényesnek a mondást, miszerint minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel - azaz valamelyest tükrözi az adott társadalom morális állapotát.
Semmiféle olyan demokratikus elv nem létezik, amely szerint hagyni kell az oligarchákat. Alapvető tévedés összekeverni egy elvet annak hibás működésével.
Csak a demokrácia életképes. Ami nem az, azt diktatúrának hívják. A diktatúra soha nem életképes, csak az adott diktátor erejének teljéig. Addig mindenki neki gazsulál. Ha csökken az ereje, vagy bukik minden, vagy csak az aktuális diktátor és stábja, és jön helyette egy másik önjelölt.
A demokráciának több tulajdonsága van, amelyek közül az arányosság elvét az ellenőrzés hiánya miatt nem tartják be. Ennek egy idő után az a következménye, hogy megerősödik egy csoport, így már van lehetősége erőszakkal nem betartani az elvet. De ezt már nem nevezhetjük demokráciának, csak a látszatának. A tévedés az, hogy ezt nem lehet kezelni. Lehet, csak másképp, mint amikor érvényesek a demokrácia szabályai.
A demokráciának és az EU tagságnak csak annyi köze van egymáshoz, hogy az utóbbiért az előbbi látszatát azért fenn kell tartani. Ha már azt se, akkor kezdenek morogni. Az EU hibáztatása a problémák végtelen leegyszerűsítése miatt lehet. Valójában az egész rendszer (EU működés, országok hozzáállása, gazdasági felépítés) átalakításra szorul. Rosszul működő rendszerben az összetevők is rosszul működnek, van rá lehetőség. Csak máskor működik rosszul az EU és máskor például a magyar kormány. Megint máskor nemzetközi kérdésekben a német, vagy görög. Ezek együtteséből adódnak a feszültségek is, a gondok is. Csak ezt azért nehéz elfogadni, mert aki kezdi, rosszul jár. Mindenki másokra vár tehát, aztán majd ő is, közben meg egyre kuszább a helyzet.
Ahogy egy nagy államférfi mondta, a demokrácia nem a legjobb rendszer de a jelenleg létezők között a legjobb!
Azt meg csak egy idióta gondolhatja hogy nem életképes!
Mert ahhoz képest hogy egyesek szerint életképtelen, jelenleg minden fejlett országban demokrácia van vagy effelé halad az adott ország!
Minden más rendszer vagy vergődik vagy már erősen elindult a demokrácia irányába, vagy van valamilyen természeti kincse amit felélve tud létezni!! Utóbbi amint elvesztené ezt a kincset, azonnal visszazuhanna a sötét középkorba...
Az Eurázsiai unió meg egy vicc!
Oroszok a környező államokkal harcolnak vagy útálják egymást, Kanaiak szintén így vannak a legtöbb szomszédjukkal!
Fehéroroszok, ukránok meg a többiek az életbe nem lépnének komolyabb szövetségre egymással!
Oroszok meg ki vannak akadva több arab államra mert náluk képzik ki a csecsen és más harcosokat!
Az Eurázsiai Unió egy jobbikos demagógia!
Már végighallgattam egy szónoklatot erről amiben ecsetelték hogy az EU-val való szakítás és a kelet felé fordulással milyen gazdagok lehetnénk mert az oroszok annó is szerették a termékeinket és sokat szállítottunk nekik! Csak baker akkor ezt oroszország tartotta fenn és nem szívjóságból, hanem hogy a territóriumukban tartsanak!!! Ha annyira akarnák most még könnyebben megszerezhetnék a termékeinket de helyette sz.rnak ránk!!
Ne hallgass a Jobbikosokra mert egy nagyon durva álomvilágban élnek és nincs racionális alapja a tévképzeteiknek!
Ha azt hiszed hogy sz.rul élsz, probáld ki aző verziójukat! menj el élni a Fehéroroszokhoz és ha bejött amit ott láttál(mármint látott az aki hisz ebben a b.raomságban) akkor beszéljen okosakat!!
Az idézettet én írta.
De azt nem írtam hogy nem életképes.
Sajnos be kell látni hogy demokratikus úton még egy feltörekvő ország sem volt képes fenntarthatóan felemelkedni a gazdaságilag jól állóak közé.
Ennek számtalan oka van.
1, Pontosan mivel a jövedelmek alacsonyak a választok egy magas és meghatározott száma hajlik a populizmusra, így olyan rendszer ami a megtakarításokra az oktatásba invesztált tőkére, stb hagyatkozik, nem igen juthat hatalomra.
2, A diktatúrák vagy autoriter berendezkedés egy akkora versenyképességi előny, amit nem nagyon lehet pótolni mással.
3, A kikacsintó nyugati színvonalat mintázó és azt igénylő vágyakat demokratikus úton nem lehet elfojtani, az az a jövedelmeink inkább kifelé kacsintanak mint a gazdaságunk fejlődése vagy a megtakarítások irányába.
4, A demokráciával vállaljuk hogy az emberek azt teszik amit csak akarnak az az el is mehetnek, stb stb.
5, A demokrácia kötelez is a külső érdekek elfogadására is, az az a nyitottságunk csapdája működik.
Nézd végig Szingapúrt, D-Korreát, Kínát, stb stb akik a globalizmusban képesek voltak előrehaladni és erősödni.
Mind mind autoriter berendezkedéssel, protekcionizmussal, a termelő humán alacsony szinten tartásával, a nyugati fogyasztói társadalmak felfogásának kizárásával, stb stb értek el vagy érnek el egy szintet, amikor már gazdaságilag pariba lehetnek a fejlettekkel. Ekkor nyitnak csak és haladnak egy demokratizálódó pálya felé.
Ezért írtam amit írtam.
Hiszen vagy vállaljuk a 20-25év autoriter irányítását és mi is pariba lehetünk, vagy demokráciát játszunk és a politika a választók nagy tömegét szolgálja a járható út helyet!
Még annyit!
Ha nem élünk demokráciában, az sem 100% hogy siker.
Ugyan is, kell 1-2 diktátor aki kellően erős és kellően a nemzet érdekeit szolgálja, hogy előre haladhassunk!
Ha a diktátor csak a saját hasznát lesi, azzal sem vagyunk előre.
Van valami az írásodban, azonban nem hinném, hogy ennyire le lehetne zanzásítani. Mert mi van, akkor, ha egy idióta diktátor kerül hatalomra? Pl. Fehérorszország, Irán, stb. Továbbá azért azt se mondhatod, hogy Kína nem elég nyitott; van ott McDonald'stól kezdve Ferrarin át minden.
Amúgy szerintem Szlovénia, Észtország, Csehország és már Szlovákia is szép példa arra, hogy a demokrácia nem ellensége a fejlődésnek. Szerintem - és ez kapcsolódik az írásodhoz - a lakosság mentalitásának lehet köze ahhoz, hogy mennyire vevő a populizmusra és a baromságra.
Továbbá azt is gondolom, hogy a protekcionizmus - bár egy neves közgazdász gaztöri könyvében olvastam, hogy a protekcionizmus sosem hozott jólétet - nem megoldás egy olyan kicsi, nyitott gazdaság számára, mint Magyarország. Jó, rendben, Dél-Koreában bevált, de azt is nézd, hogy mennyien vannak; azért az a népesség biztosít egy nagy belső piacot. Itt Magyarországon ez nem játszik; Lengyelországban igen. Esetleg egy Szlováki-Szlovénia-Magyarország-Románia-Szerbia-stb. vámunióban...
"Van valami az írásodban, azonban nem hinném, hogy ennyire le lehetne zanzásítani.
Egy ilyen oldalon csak nem írhatok 2db A4 est teli!
"ert mi van, akkor, ha egy idióta diktátor kerül hatalomra? Pl. Fehérorszország, Irán, stb.
Cumi!
"bár Iránt nem sorolnám ide, ott az olaj monopoliumoknak és ezáltal sok sok gazdasági képletnek nagyobb a befolyása mint az elnöküknek, akit mellesleg demokratikusan választottak."
"Továbbá azért azt se mondhatod, hogy Kína nem elég nyitott; van ott McDonald'stól kezdve Ferrarin át minden.
Persze.
Úgy nyitott hogy ami a számukra hasznos vagy nem ellentétes az érdekeikkel azzal szemben nyitott.
Megjegyezném, Kína kijelentette előre!
Ha a világgazdasági válság a növekedésüket befolyásolja akkor a belsőgazdaságuk élénkítésébe kezdenek.
"EBBEN NINCS SZÜKSÉGÜK A KÜLFÖLDI TŐKÉRE"
"Amúgy szerintem Szlovénia, Észtország, Csehország és már Szlovákia is szép példa arra, hogy a demokrácia nem ellensége a fejlődésnek.
Ennek a fejlődésnek az alapjait akkor szedték össze, "szemben velünk" amikor a privatizációs folyamatok zajlottak. Amikor nem zártak be mindent hanem inkább veszteségesen is de fenntartották hogy legyen lehetőség a fejlődésre. Ezért van az hogy az ipari termelésük magasabb és abban a hozzáadott érték számottevően magasabb mint a mienk! Ők azon gondolkodtak hogy az ex szoci elavult iparukat hogy tudják átalakítani és hazai kézben privatizálni, ami most magas hozzáadott értékkel járul hozzá a GDP jükhöz. mi meg bezártunk, elprivatizáltunk stb stb.
"Szerintem - és ez kapcsolódik az írásodhoz - a lakosság mentalitásának lehet köze ahhoz, hogy mennyire vevő a populizmusra és a baromságra.
A lakosság csak egy bégető birkanyáj!
Ha a politika képes lenne bebizonyítani hogy a populizmus csak visszavet, és a racionális lépések előrevisznek akkor nem lenne probléma. Az Amerikaiaknál ostobább jószág nincs a földön, még sem populisták.
"Továbbá azt is gondolom, hogy a protekcionizmus - bár egy neves közgazdász gaztöri könyvében olvastam, hogy a protekcionizmus sosem hozott jólétet - nem megoldás egy olyan kicsi, nyitott gazdaság számára, mint Magyarország.
A kronológia és a mértékek!
Úgy nyitottnak lenni hogy semmi nincs a tarsolyba bizony böszmeség,"klasszikus" mert akkor csak hoznak bele ami = a bukással. D-Korea is nyitott ma már! De ahoz hogy legyen cserearány érték, odáig el kell jutni.
Az pedig az ajtó ablak nyitva elvén soha nem fog működni.
"Jó, rendben, Dél-Koreában bevált, de azt is nézd, hogy mennyien vannak; azért az a népesség biztosít egy nagy belső piacot.
Mindegy az hogy nagy vagy kicsi!
A lényeg hogy legalább a belső piacaikon pariba lehessenek. Mi nem vagyunk abban, hiszen egy hatalmas erőfölényes versenytársakkal színezett piacban megjelenni sem vagyunk képesek. Előbb meg kellett volna jelenni és utána nyitni.
"Itt Magyarországon ez nem játszik; Lengyelországban igen. Esetleg egy Szlováki-Szlovénia-Magyarország-Románia-Szerbia-stb. vámunióban...
A jövőben ez várható.
A V4 ek a pigs ek leválnak a centrumról és külön csoportokba fogják védeni az érdekeiket.
Másként nem lehetséges a jövő!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!