Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolákban miért kell...

Az iskolákban miért kell ilyen jellegű teszteket csináltatni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Olyan tesztet kellett az iskolában csinálni,hogy mi a véleményed a romákról, például,hogy Erőszakosak? Igen/Van amelyik igen van amelyik nem/Nem...és ezek közül kellett választani.

Meg rengeteg ilyen kérdés,hogy mennyire szorgalmas ez a nép? Osztrák,Zsidó,Cigány,Kínai és akkor ott is ugyan ezek a választási lehetőségek.

Nem tudom ez mire jó?Majd elmondhatják hogy milyen rasszisták a magyar fiatalok és,hogy hogy utálják a cigányokat.Persze az okokat nem kérdezték csak válassz egyet.



2012. okt. 26. 13:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

9: + médiában botrányt csinálni.

Így, beazonosíthatóan TILOS lett volna ezt megkérdezni. Ráadásul a szülők hozzájárulása hol van??? Gondolom sehol.

2012. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10%

Kezdik beléd sulykolni a félelmet. Nem, az embereknek nincs okuk félni a romáktól. E pillanatban ők félnek. Egyes konkrét esetekben, egyes konkrét romáktól, ahogy másoktól is, lehet félni, bár inkább azt mondanám, ekkor észnél kell lenni.


Ne tedd meg, mert állatkínzás, de képzeld el: adott egy szoba, benne egy macska. Beviszel két vad kutyát. Egyelőre pórázon, de vadul próbálják becserkészni a macskát. Mit gondolsz, mi történik? Eleinte a macska keresi a legsötétebb sarkot.Lesz egy pillanat, amikor már nem bújik, hanem támad. Többnyire szembe (szó szerint). Ez egy macska. Több esetén eltérők az ingerküszöbök. De egyre többen támadnak. Nem félni kell, hanem a támadás okát megszüntetni. Persze nem neked.

2012. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

"Bocsájts meg, de az embereknek nincs oka félni a romáktól?"


a többségnek semmi.


"de a rablás, a lopások és a cigányokkal való összeütközés az már szinte mindennapos."


általánosan nem az. nyilván vannak olyanok, akiknek igen, ott nyilván rendet is kell tenni. de általánosan nem az.

2012. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%

Valószínű is, hogy ezért kellett a neveket így megadni, mi más oka lenne?

Szerintem khm... , ha valamilyen ügyed lesz cigányokkal, ezt majd előveszik bizonyítékként és rasszista, masiniszta, mazochista leszel, talán, ez csak feltételezés.(persze az is lehet, hogy azért, mert az osztályban nem ismerik a gyerekek az osztálytársak szüleit és így kódolva van a tanárnak bizonyos szinten, mert ő viszont ismeri név szerint)

2012. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy így olvasom, kezd érdekelni az iskola neve, címe. Mondjuk az igazgató eltávolítása céljából. Ombudsmanhoz fordulás céljából. A mocskos politikai adatgyűjtés leleplezése céljából. Nem folytatom, mert hamarosan én is konkrét személyeknél kötök ki, névvel, lakcímmel.
2012. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

Egy középiskolásnak azért már illene, hogy legyen annyi esze, hogy nem ír a lapra semmit. Még 9.-esek csak csak, mert újak, de 11-12.-be 17-18 éves fejjel...

Nálunk is voltak kérdőívek (más témában), de, ha nekem nem tetszett egyszerűen nem töltöttem ki. Hiába reklamált a tanár, azt mondtam neki majd behívom a szüleim és beszélje meg velük. Ilyenkor természetesen abba hagyta. Amikor meg vettem a fáradságot kitölteni egyszerűen nem írtam rá a nevem. Egy alkalommal volt olyan amire ráírtam a nevem, de az teljesen más "kérdőív" volt.

2012. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem kellett nevet megadni.

Csak egy azonosítót és nem lapra kellett írni hanem számítógépen, és rögtön az azonosító megcsinálása volt az első feladat majd volt egy tovább gomb és akkor tudtad meg a kérdéseket.

A végén volt annyi lehetőséged,hogy megjegyzést írj.

De állítólag ez egy nemzetközi felmérés és a két (roma) akik ott voltak segítőként azt mondták,hogy aki nem tölti ki az az ő sok éves munkájukat teszik tönkre ezért mindenkit arra kérnek,hogy töltse ki.

2012. okt. 26. 14:30
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Most már felmérést végezni sem szabad ebben a témában anélkül, hogy politikai támadásnak vegyék? Már ez is provokáció?


Nem vagyok szélsőjobbos, de ilyenkor részben megértem őket. Ők másokban látják, ahogy a társadalom a rasszizmus kérdésétől betegesen távol tartja magát, és gondolkodás nélkül utasít el mindent, amit megkülönböztetésnek vél.

Ez pedig a ló túloldala. Ugyanolyan képmutató és meggondolatlan, mint egyenesen rasszistának lenni.

2012. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

12: "Kezdik beléd sulykolni a félelmet. Nem, az embereknek nincs okuk félni a romáktól."


Hol élsz te, a Holdon vagy a Rózsadombon? Képzeld vannak iskolás gyerekeim és érdekes módon szinte CSAK a cigány gyerekekkel van probléma. Balhéznak, lopnak, zsarolják a kisebbeket. Rokonom meg kis faluban tanár, a jelenlegi osztályában EGY MAGYAR SINCS!!!! Az iskola tanulóinak 90%-a cigány. Úgyhogy nekem ne akard bemesélni, hogy nincs probléma velük, menj közéjük, aztán majd meglátod.

2012. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
7%

Nem élek a holdon, a mai magyar valóságban élek. Sok minden nem tetszik és sok minden tetszik. Ami nem tetszik, annak keresem az okát. Ki tudja miért, érdekel. Abból tudok következtetéseket levonni. Tapasztaltam már, mint ahogy most is, hogy hülyének (külön kasztban élőnek) néznek. Mindkét változatban, ha korrekt és higgadt vitát javasoltam érvekkel, adatokkal, elzárkóztak. Ők tudják miért (azért én is sejtem).

Tehát egyelőre csak úgy, megismétlem. Ismerem a magyar valóságot, ismerem a lopásokat és más törvénytelenséget, de van szemem egyéb dolgok észrevételére. Ezek együtteseként - elfogadva, ha valaki kétségbeesett tehetetlenségében a cigányt "is" szidja - azt a következtetést vontam le, hogy a konkrét törvénytelenséget büntetve, a probléma okát nem a cigányok között kell keresni. Aki ott keresi, soha nem talál megoldást. A probléma okát a parlamentben érdemes keresni, a megoldás pedig hosszadalmas lesz, az idő csak egy módon rövidíthető. Ha minél többen a megfelelő helyen keresik a megoldást, mégpedig aktívan.

Ezt a gondolatmenetet nem kell elfogadni. Viszont ami van, azzal mindig együtt kell élni. Ha nem tetszik, meg kell változtatni a valóságot. Sok cigány faluban voltam. De még nem volt nagyobb atrocitás, mint bárhol máshol. Nem a jószerencsémnek tudom be.

2012. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!