Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is azok hurrogják...

Szerintetek is azok hurrogják le itt az élteszinvonal meg az árak miatt panaszkodókat hogy örüljenek, hogy van mit enniük/nem Ugandába vannak, stb és ne "nyávogjanak" akiknek bőven van mit a tejbe aprítani?

Figyelt kérdés
Szerintem nem annak kéne örülni, a 21. században itt Európban,hogy van mit enni,meg valamilyen fedél a fejem felett.Ha valaki szerint az már a nagybetűs élet,hogy hó végén még marad pénzem paprikáskrumplira az próbálja ki,nem hiszem,hogy az lesz az első gondolata,hogy dejó nekem mert Afrikába éheznek!
2012. okt. 22. 13:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
8-as ott a pont!
2012. okt. 22. 14:41
 12/20 anonim ***** válasza:
Amúgy Európa Sopron után 5km-el nyugatra kezdődik szerintem. Mármint nem földrajzi értelemben.
2012. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Pietrosol ***** válasza:

Jogos,valóban nem a kérdésre válaszoltam!


A saját véleményem,túl azon,hogy soha senkit nem hurrogtam le!


Nem biztos,hogy a tehetősebb réteg hurrogja le a panaszkodókat!Lehet,hogy azok,akik belátták,hogy a panaszkodás egy feneketlen kút,amiből nem jön fel semmi!

2012. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam tehetősnek, de én is azon a párton állok, hogy minden relatív. Sajnálkozhatunk bő könnyel sírdogálva, hogy nem élünk úgy, mint "nyugaton" de örülhetünk, hogy nem az a legnagyobb problémánk, hogy megint csak szennyvizet tudunk inni, hogy ne dögöljünk szomjan.

Akkor most szarul élünk vagy sem?


Ha felszállok egy buszra és leülök, nem mozgok. Az utcáról aki engem néz azt látja mozgok, mert elhaladok előtte a busszal.


Igaza van annak aki eddig ezt válaszolta: az önsajnálattal nem jutunk messzire. Abból még nem lett kenyér az asztalra, és a fizetés sem lett több. Maximum páran jobban érzik magukat attól, hogy találtak okot sirámra.


Én is ezen a párton vagyok: valószínűleg sokan azért hozzák az ugandai példát, mert egy görbe tükröt akarnak a panaszkodó elé állítani. Lásd: nem élünk _annyira_ szarul.


Én is azt mondom, hogy a panaszkodásra szánt energia negyedét tanulásra, a helyzeted javítására fordítanád máris jobb lenne minden. És ez az egész társadalomra is igaz: Ha meglátsz egy szemetelőt ne a fejed fordítsd el, mondván úgysem történik semmi. Szólj rá, mert utána másik 2 követi a példádat és így lesz jobb a helyzetünk egy idő után.

Vagy maradunk itt, nemlát-nemhall-nembeszél társadalom, ülünk a GYK előtt ás várjuk a sült galambot, hogy majd jobb lesz.

És szidjuk azokat akik azt mondják jobban élünk az afrikaiaknál :)

2012. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Tegyél érte...Könnyű mondani.Aki 6 napot 12 órát robotol "éhbérért" mégis mikor és miből tegyen érte,hogy jobb legyen(neki vagy a társadalomnak)?!?!A továbbtanuláshoz(képzéshez) idő és pénz kell!Egy sz@ros OKJ-is többszázezer forint!


Amúgy sokan jönnek nem az államtól kell várni a megoldást...Ez részben igaz is,de kérdem én például a közalkalmazottak fizetését kinek a dolga felemelni?Mit tegyen mondjuk egy orvos azért,hogy több legyen a fizuja,jobb legyen az élete ITT(azért nagybetűvel mondom,mert azt hagyjuk,hogy menjen külföldre)?Tanuljon többet?!?!Vagy képzetesse át magát C++ programozónak,mert ott sok a fizetés?És ha megteszi mindegyik akkor ki fogja a betegeket ellátni?

2012. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De a kérdére válaszolva igen,így van kérdező!Azok hurrogják le aki nem érzik a bőrükön napi szinten a gondokat.Ezt tapasztalom a környeztemeben is.Akinek jól megy az szokta nagy böcsen osztani az észt,hogy jah kérem ez a piacgazadság,kapaitalizmus,így működik blablabla...
2012. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok gazdag, havi jövedelmem 47 ezer Forint. És kijelenthetem, az élet minősége nem függ össze a pénzzel.
2012. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Amúgy most csinálom a 2-dik diplomám szóval nem kérek a tanulj inkább szövegből!"


Ne is azt írták, hogy csinálj mégegy diplomát, hanem hogy kezdj már el tanulni!

2012. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

"Mit tegyen mondjuk egy orvos azért,hogy több legyen a fizuja,jobb legyen az élete ITT"


Kezdje elfelejteni a gyógyszeripar remekeit melyekkel havonta több ezer forintot húz ki szegény kisnyugdíjasok zsebéből, és tanuljon meg természetes, egy fillérbe sem kerülő gyógymódokat alkalmazni, és meg fogja látni a hála nem marad el.

2012. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó...Bocsi,de ekkora butaságot rég olvastam!Ha ez lenne nem is lennének nyugdíjasok mert kb senki(vagy alig valaki) érné meg azt a kort.Lásd párszáz évvel ezelőtt!
2012. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!