Miért a szárazságra hivatkoznak az élelmiszer árak emelésénél?
Azért mert az esővíznél nincs olcsóbb! A fúrt kút nem tudod mibe kerül! + az állandó üzemeltetése, na akkor lenne igazán drága minden! Azt hiszed az állam nem szed vámot a kút vize után? Akkor tévedsz, minden ami a földben van az az államé, még akkor is, ha az magántulajdon alatt van! Leplombált vízmérő van, minden legális mélyfúrásu kúton!
Fúrt kút tulajdonos.
Mert valamire hivatkozni kell és ez kapóra jön.Amúgy érdekes, ha 1-2 napig esik az eső, egyből bemondják a híradóban, hogy a nagy(?!)esőzés kárt tett a termésben, ezért emelkedni fognak az árak.Néphülyítés, a birkák meg benyelik.
Ugyan már!Nagyanyámék mezőgazdasággal foglalkoztak, emlékszem, szinte minden nyáron voltak aszályos időszakok is, mégsem emelték erre hivatkozva az árakat.Pedig akkoriban még nem hoztak be ennyi mindent külföldről!Érdekes, akkor nem tett kárt az aszály.
Múltkor mutatták a TV-ben, hogy az aszály ellenére a napraforgónak semmi baja nem lett.De gondolom, az ára azért fel fog menni.
Múltkor a csirkehús drágulását magyarázták valami egész nevetségesen ostoba dologgal, már nem emlékszem pontosan, talán azzal, hogy melegük van a csirkéknek, vagy valami ilyesmi...
Egyébként meg a külföldi élelmiszerre nem biztos, hogy vonatkozik az aszály, mégsem valami olcsó.Itt ,ár csak a hazudozás meg a lenyúlás megy!Ennyi!
Mutasd már meg nekem hogy te hogy locsolsz egy 10 hektáros gabona táblát.
Könnyű a panel 10. emeletéről okoskodni.
Mert sok igazság van benne.
Lehet, hogy sok víz van a földben, de nagyon mélyen. A felszínre hozása nagyon sokba kerül. Ha fúratsz kutat, a vizet csak árammal tudod felszínre hozni. Ez pedig jelentősen megemeli a termény árát. Sok helyen több lenne a költség, mint a haszon.
Az pedig marhaság, hogy egy-két napos eső miatt panaszkodnak a gazdák.
Két éve panaszkodtak, amikor heteken keresztül esett az eső, és minden ott rohadt a földben.
Nálam is a kertben kirohadt minden. Legalább 15 kg szamócám rohadt meg a tövén.
Azért, mert hivatkozni sokkal könnyebb, mint tervezni, dolgozni.
Most aszály van, minden kiszárad. Spanyolországban nagyobb aszály van, ott nem szárad ki minden.
Pár éve nagy esőzések voltak, fél évekig több százezer hektár volt belvíz alatt, nem lehetett művelni.
De sem az államnak, sem a mezőgazdasággal foglakozóknak, vagy éppen - főleg alföldi - településnek nem jut eszébe, hogy létezik vízgazdálkodás. Igen, már a rómaiak idejében, továbbá a múlt század - időnként esztelen, de zömében rendkívül hasznos - csatornarendszerében, amelynek nyomai helyenként még látszanak. De ki kéne takarítani, a zsilipeket rendbe szedni, a tározókat bővíteni és hasonlók. meg persze a megváltozott helyzethez, igényekhez igazítani. Akkor nagyon sok részt lehetne öntözni. Nem mindent és nem mindenütt olcsón, de a mostanihoz képest relatíve olcsón lényegesen több jó minőségű terméket lehetne előállítani. És talán kevesebb lenne a munkanélküliség, kevesebb segélyt kellene szétosztani, több jutna fejlesztésre (ha el nem lopják), és jobban éreznék magukat az emberek.
Talán szét kéne nézni a nyugati megyékben, ahol az osztrák és más külföldi gazdák trükkösen ellopott földeken gazdálkodnak. Azok valahogy nem belvizesek, nem száradnak ki annyira. Nyilván protekciójuk van az esőosztáskor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!