Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy a libsi...

Mit szóltok, hogy a libsi "újságíró" szerint ma Magyarországon csak roma magyar és nem roma magyar van?

2012. okt. 19. 11:48
1 2 3
 11/21 Pro Patria ***** válasza:
37%

Kedves 12:32-es válaszoló!


"A kérdés tipikus szélsőjobbos a "kákán is csomót keresni" kategória! A következő mi lesz? Ha valaki nem jobboldalira és nemzetárulóra bontja a nemzetet akkor az lesz a bajod?"

- Nem tudom, mi ebben "tipikus szélsőjobbos" hozzáállás, épp a minap volt, amikor azért háborodtak fel, és kötelezték balliberális körök az MTV-t bocsánatkérésre, mert azt merészelte mondani egy híradóban, hogy "a magyar származású Kertész Imre, Nobel-díjas író".

Ebben persze máris egy következő holokauszt alapkövét vélték felfedezni, és máris sárgacsillagokat vizionáltak, hogy milyen jogon "nem magyarnak, hanem magyar származásúnak mondják". Na, ezt nevezem én "kákán csomót keresésnek".

2012. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kérdező! Neked egy vastagon szedett konkrét kérdésed van. Erre a válasz. Igen, ma Magyarországon csak roma magyar és nem roma magyar van. Ha magyarokról beszélünk. De van még német, szerb, horvát (nem magyar) is.

Ha nem tetszik a válasz, fogalmazz pontosabban. Ezen a szép magyar nyelven lehet. Többen tudnak is.

Amúgy nem értem a kérdés első felét. Az, hogy milyen az újságíró, nem mindegy? Mást mondjunk, ha libsi, és mást, ha nem libsi? Akkor te mire vagy kíváncsi? A libsi újságírókról alkotott véleményünkre, vagy egy kijelentésről alkotott véleményünkre? El kéne dönteni.

2012. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"A Magyarországon élő romák is magyarok. Magyar romák, vagy roma magyarok."


Ez ökörség. Szerinted - a fentieknek megfelelően - a Romániában élő magyarok románok. Hát nem. A romák egy másik nép és nem magyarok.

2012. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pro Patria ***** válasza:
58%

Annyiban még igaza is van az újságírónak, hogy ma a magyar nemzetbe egyedül a romák nem integrálódtak.

Azaz ma Magyarországon csak roma magyarok, és nem roma magyarok (azaz magyarok, svábok, szlávok, románok együttesen, akik beolvadtak) vannak.

2012. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 yossarian44 ***** válasza:

# 9/14 ma 13:12


Igazad van abban, hogy túl sokat tényleg nem konyítok a joghoz.


És abban is, hogy a kollektív bűnösséget mindenhol kerülni kell. Ezért felháborító például az a büdös nagy fal ott a gázai övezet környékén. Ettől még mindig nem összehasonlítható a palesztinok és a cigányok helyzete, mert egész egyszerűen ha fegyveresen és szervezetten támadnak a kormányodra és a lakosságra - gyakran civilbe öltözött irregulárisok - akkor ember legyen a talpán, aki fenn bírja tartani a teljes jogegyenlőséget az ellenséges féllel szemben, és közben képes hatékonyan harcolni a milíciákkal.


Aligha várható el az izraeli vezetéstől, hogy megtorlatlanul hagyják a rakétatámadásokat, és hogy semmiféle biztonsági intézkedés ne legyen a palesztin térségben. Ennek a lónak a túloldala a gázai övezet blokádja, és az a bizonyos fal.


Én azt értem, hogy egyik rossz nem igazolja a másikat, de az izraeli helyzet közelebb áll egy polgárháborús állapothoz, mint a kisebbség-többség viszonyához egy demokratikus társadalomban, ezért nem kettős mércéről van szó, hanem az alma és a körte esetéről.


Mert ha már jogról beszélünk, akkor az izraeli polgárnak épp olyan joga van védelmet követelni a terrortámadásokról, mint a palesztinnak az egyenlő bánásmódhoz.


Arra már nem is térek ki, hogy a palesztinoknak hivatalosan saját kormányuk van, és nem egészen az izraeli közigazgatásnak felelnek...

2012. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pro Patria


Ha a szélsőjobbos jelzőt magadra vetted az a te dolgod. Te tudod hogy igaznak érezted ezt magadra...


Ez a kérdés egy bolhából elefánt téma és éppen ezért értelmes ember ilyen kis dolgon nem akad fenn csak egy szélsőjobbos akik olyanok mint azok a kisebbségiek akik a legkisebb pisszenést is rasszistának vélik!

Egy zsidó ismerősömmel beszéltünk egyszer a kisebbség és a zsidók érzékenységéről az őket ért atrocitások kapcsán!

Én úgy látom hogy a nagy magyarkodó szélsőjobbosok ugyan ennyire vagy még jobban érzékenyek és ha a piros-fehér-zöldben a zöld akár csak egy árnyalattal világosabb mint azt elvárják, máris amerikai zsidók titkos összeesküvését emlegetik!


Ha valami komoly magyargyalázásról lenne szó még megérteném ezt az őrületes felháborodást, libsizést meg a szívroham közeli állapotot minden szélsőjobbostól de emiatt????

Ez vicc??

2012. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Pro Patria ***** válasza:

"Ha a szélsőjobbos jelzőt magadra vetted az a te dolgod. Te tudod hogy igaznak érezted ezt magadra..."

- Nem, nem vettem magamra. Nem látom, hol írtam volna ilyet. Csupán azon téves állításra reflektáltam, miszerint "tipikus szélsőjobbos hozzáállás" a bolhából elefántot csinálni. Nem gondolnám, méghozzá azért nem, amiért írtam is: pár napja ugyanilyen műfelháborodás volt Kertész "magyar származású" jelzővel való ellátása okán.

2012. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"pár napja ugyanilyen műfelháborodás volt Kertész "magyar származású" jelzővel való ellátása okán."


Óvatosan nyilatkozok mert nem ismerem a történetet de ha tényleg CSAK ennyi volt hogy kicsit másképp fogalmaztak és minden másban korrekten fogalmaztak akkor valóban kár volt felháborodni.

2012. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező valld be, hogy csak a videó alatti kommenteket olvastad el....
2012. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Óvatosan nyilatkozok mert nem ismerem a történetet de ha tényleg CSAK ennyi volt hogy kicsit másképp fogalmaztak és minden másban korrekten fogalmaztak akkor valóban kár volt felháborodni."


így volt, én is olvastam az esetről, bár hozzá kell tenni azt is, hogy anno Kertész Imre mondta saját magáról, hogy Ő nem magyar, hanem európai.

2012. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!