Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig miért ilyen befolyá...

Még mindig miért ilyen befolyásolható, becsapható, átverhető a Magyar?

Figyelt kérdés

Fiatal generációhoz tartozom, de ha Én látom hogy úgy át vagyunk verve, lopva, csalva, hazudva, hogy csak a vak nem látja, akkor a többi idősebb miért nem?

Már most a következő választásokkal foglalkoznak, amikor avval senki sem, hogy mennyit fejlődött/fejlődhetett volna a Nemzet ezen idők alatt, és mégsem !

És ezen silány politikai, gazdasági teljesítmény ellenére is megbízunk bennük, amikor ugyanezért más országokban már börtönt, száműzést kaptak volna...

Mindig a szokásos választási ígérgetések jönnek-fognak jönni, utána nekik a jólét, nekünk az uszítás, megosztás, romlás jut.



2012. okt. 18. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A politikusok, a média, és a háttérben ármánykodó tőkések az okai. Nekik csak a profit számít, úgyhogy mindenkinek az az érdeke, hogy a nép legyen befolyásolható, hülyíthető, rávehető mindenre. Csücsüljenek csak az emberek nyakig a szarba, és még örüljenek is neki, milyen jó meleg...

Undorító.

2012. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Az látható hogy a demokrácia nem egy állapot hanem egy fejlődés!


Ahol régebb óta van ott a kisebb botrányért is le kell mondania a felelősnek mert különben a szavazók elpártolnak!


Nálunk meg teljesen mindegy hogy mit csinál a párt mert a legtöbb szavazó akár két homlokegyenest különböző nyilatkozatot adó pártvezetőt is megvéd és bizonygatja hogy az úgy van!

Most azt már nem is mondom hogy nálunk az érzelmi programokkal lehet választást nyerni vagy ígérgetéssel.

Sokakat egyáltalán nem érdekel hogy az adott program megvalósítható-e gazdaságilag vagy "mind-itt-halunk" ha véghez viszik...


Ja és igen, az EU-ra és az IMF-re bármit, értsd BÁRMIT rá lehet fogni! Nem meglepő módon a politikusok csak a rossz dolgokat fogják rájuk míg persze a jókért mindig ők a felelősek!

Csuda egy nép vagyunk az biztos!

Nem kis munkájába kerülhetett a Jóistennek hogy életben tartson egy ennyire id.óta népet mint mi...

2012. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az oktatási rendszer és a fásultság, depresszió miatt az embereknek nincs erejük komolyan belefolyni a politikába, a többség csak hőbörög, aki párttaggá vagy szimpatizánssá válik az nem próbálja meg pozitívan befolyásolni pártja tevékenységét, hanem mikor kiábrándul belőle hisztis p csaként inkább másik pártra szavaz.
2012. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pro Patria ***** válasza:
65%

"Fiatal generációhoz tartozom, de ha Én látom hogy úgy át vagyunk verve, lopva, csalva, hazudva, hogy csak a vak nem látja, akkor a többi idősebb miért nem?"

- De, csak ők már rájöttek, hogy nem lehet megváltani a világot. Majd te is.

Vagy szerinted mit kellene tenni? Tudom, akasztás. És utána?

2012. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Várjatok csak még nincs vége Orbán dilenttantizmusának és a csicskája idétlenkedésének! 2013-ban jön az újabb feketeleves, Ezek kisemizték az Országot szétosztogatták az összes tartalékot a gazdagoknak. Most itt áll az Ország a csőd szélén kiszolgáltatva a hitelezőknek. Ilyen idióta kormánya még nemvolt ennek az országnak.
2012. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dick Esmen ***** válasza:
Benne van a keleti génekben.
2012. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 titak ***** válasza:

A Magyar mindig csak "szolganép" volt. - Bólogat ha kell,megy ha hívják, de hallgat ha kédezik. Nem hiába mondják, hogy a japánok közelebbi "rokonaink" mint a finnek.

Dick Esmen +


"Manapság milyen fiatal generációs "avval"-ozik egyébként?"


Semmi közöm hozzá, de:

Az evvel/ezzel és az avval/azzal alakoknál, ahol a névmásoknál szokásos hátraható hasonulás és a -val/-vel ragnál szokásos előreható hasonulás szembekerül egymással, mindkét megoldás helyes.

2012. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pro Patria-nak:

Szemléletbeli változásra gondoltam, pl. hogy a nyugdíjasok végre észhez térnek, és nem adják el magukat mindig egy újabb ígéretnek, és hogy aki szavazott egy pártra, az menjen és tiltakozzon, ha nem azt csinálja amit ígért.


Hallottam terveznek minimálbér emelést...

Az az összeg talán pont az inflációra lenne elég, nem hogy emelésre.

Kiszámoltatnám hogy a Fletó féle IMF hitel mennyibe kerül most mindannyiunknak, és bevasalnám az egész bagázson.


Kötözködőnek:

Nem a nyelvtani, nyelvhelyességi témában tettem fel a kérdést, és nem is várunk ilyen válaszokat, szerintem szánalom és terelés, amikor ilyen mellékesekbe kötnek bele emberek, de a kérdésre magára nem válaszolnak.

A lényeg szerintem átment, és csak ez számít.

Ez pont olyan mintha az orvos vizitkor a köntösbe kötne bele, de meg sem kérdezné a pácienst hogy s mint.

2012. okt. 21. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!