Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan gondolták ezt az...

Hogyan gondolták ezt az atomvillanás dolgot?

Figyelt kérdés

Ma mesélte egy idős kollegám, hogy a szocializmusban a katonaságnál - Én ezt szerencsére nem éltem meg - felkészítették őket(honvédeket), hogyan kell atombomba észlelés esetén szakszerűen eljárni, mely szerint vonalzót kell kb adott cm-re a szemtől helyezni és megmérni a gombafelhő nagyságát hosszában és vízszintesen, majd ebből kalkulálni a bomba megatonna számára és ezt telefonon jelenteni.


Hogyan gondolták ? Álljon ki a honvéd az atomfelhővel szembe hogy primér sugárzásból minnél több érje ?


2012. okt. 17. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén szólva nem igazán vágom mi ezzel a gondod. Mért hová álljon? Nem azért van ott, hanem hogy a fűszálakat számlálja? Vagy mi a rák?
2012. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mellékesen meg ilyen biztos nem volt, mivel a gomba mérete kb lószart ér anélkül, hogy tudd a távolságot. Én pl katona koromban sosem kaptam ilyen jellegű kiképzést, úgyhogy szerintem téged szarrá szopattak. :D
2012. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Harmadrészt, ha volt is ilyen, egy mérés erejéig kb nulla az a dózis amit benyel, ugyanis ha akkora távolságra van, hogy van ideje méricskélni, akkor az nem kis idő mire hozzá is elér. Itt most több száz kilóméterekben gondolkodj, aki annál közelebb van kb három mikroszekundumig fog méregetni. :D
2012. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát azért itt pontosítanék.Nem kell ahhoz többszáz kilométerre lenned hogy túléld.

Ha Budapesten pl a budai vár fölött robanna egy 50ktonnás bomba,akkor könnyedén túlélhetném ha pl lemegyek az Újpest-Központi aluljáróba.

2012. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 belapus ***** válasza:
100%

Óh!

Régi szép idők.

- Atomvillanás jobbról!

Vegyvédelmi öltözéket kicsomagolni,felvenni,gázálarcot elő,szűrőt rá (zárókupak!),felvenni.Ezután - ha van még rá érkezésed és ha jól emlékszem - fejjel az ellenkező irányban hasra vágódni.

Méricskélésről nálunk nem volt szó.

2012. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy ez valóban így volt. Ugye ha kiáll az atomfelhő elé hogy lássa hány cm a felhője, akkor a primér alfa és béta sugarak amik a legveszélyesebbek érik őt és meghala vala. Ez a baj.


Azért érdemes megnézni a gombafelhőt max mert többet úgysem lát már olyat -.-

2012. okt. 18. 16:29
 7/9 anonim ***** válasza:
A gammasugárzásnak jóval nagyobb az áthatolóképessége, mint a másik kettőnek. De hagyományos atomfegyver (értsd: nem neutronbomba) esetében a lökéshullám, illetve a hőhatás sokkal messzebbre terjed, mint akár a gamma. Úgyhogy, ha ezeknek a hatása nem ért el téged - nem gyulladtál ki, és nem is kenődtél bele a legközelebbi kemény tárgyba -, akkor nyugodtan előkaphatod azt a vonalzót, bajod nem a sugárzástól lesz. Hacsak nem várod meg, amíg a felhőben lévő radioaktív hulladék elkezdjen leülepedni, de az meg a szekunder sugárzás.
2012. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom ezt, de az alfa és béta sokkal jobban roncsól és a gombából jönnek, ha közvetlen ér téged kaputó.
2012. okt. 19. 15:17
 9/9 anonim válasza:

A lényege ennek szerintem csak az volt, hogy ne azt tanítsák a katonának, hogy ha gombafelhőt látsz, meghalsz, hanem valami tevékenységet kötöttek ehhez, mintha lenne bármi értelme. Máskülönben állandó félelemben élnének a katonák.

Ugyanilyen okból szokták azt mondani a hídon dolgozóknak, hogy ha leesnek, akkor mielőtt becsapódnának a vízbe, dobjanak bele valamit, ami megtöri a víz felületi feszültségét és így megmenekülnek. Kutatások bizonyítják, hogy ez nem menti meg őket, de pszichológiailag mégis jobb úgy dolgozni, hogy azt gondolja az ember, hogy ha leesik, tudja irányítani a sorsát.

2012. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!